31

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

kemot napisał/a:

Czemu jak baryłka kosztowała ok 160$ to ceny paliw były stosunkowo tańsze.Teraz baryłka kosztuje o wiele mniej a ceny paliw są rekordowe.W mediach cisza nic nikt nie mówi.O co tutaj chodzi???

.. ale zwróc uwagę jak wtedy stała pln do $ a jak stoi teraz..

ceny "płynnego złota" biją rekordy i nasze portfele, niestey będzie jeszcze drożej i po nowym roku 6tka będzie przekroczona napewno na ON (wspomnicie moje słowa)
akcyza do góry z prostej przyczyny, nasz rząd nie potafi znaleźc innnego sposobu na podreperowanie budżetu jak dokładac podatnikowi a to akcyze, podatki, składki ubezpieczeń za chwilę wiek emerytalny na 67, itp itd - to jest ich bezradnośc!
Rozwiązanie- ludzie muszą wyjśc na ulice-wszyscy ludzie!!

dla porówniania, mieszkańcy Suwałk (okolic) nie mają źle, chyc za miedze i tam paliwko ok 2,7 w przeliczeniu na pln ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

32

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

wolę podwyżki niż bankructwo państwa.

i Tu zgodzę się z SnowMoto, niestety, albo idziemy z prądem i się rozwijamy/przebranżowujemy albo niestety jesteśmy w dupie.

co nie zmienia faktu, że Nasz rząd nie radzi sobie (zresztą nie tylko on) z obecną sytuacją i musimy to przetrwać.

plusem jest to, że w Naszym kraju ciągle się coś robi (buduje drogi, kolej itp. w ślimaczym tempie, ale jednak) i to napędza w dużym stopniu gospodarkę i zmniejsza bezrobocie

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

33

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

no i jak wyjdziesz już na ulicę, to krzykniesz co?
Też nie jestem szczęśliwy z podnoszenia podatków, bo to oznacza, że mam mniej kasy na przyjemności. Też uważam, że przydałoby się zmniejszyć koszty funkcjonowania Państwa. Niestety kryzys w EU jest odczuwalny, w PL też. W Chinach po wprowadzeniu reform i hasła "zaciskamy pasa i pracujemy na dobro ogółu" wszyscy przytaknęli, 5 lat się pomęczyli i teraz zbierają tego owoce- trzymają świat za jaja. W EU coś takiego nie przejdzie, właśnie przez wielkich znawców ekonomii protestujących na ulicach, więc ten proces potrwa nie 5 a 25 lat.

34

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

Zamiast "robić strajk" można nauczyć się Chińskiego- tłumacz zarabia nie 7pln a 70pln na godzinę (więcej, bo ostatnio płaciłem ponad 100 plnów za 0,5h).
Zgodzę się, że obywatelom innych krajów żyje się lepiej. Tylko to nie do końca kwestia ceny paliwa. Polska się rozwija i albo się ktoś rozwija razem z nią, albo stoi w miejscu i narzeka, że inni mają lepiej.
Jeżeli chodzi o ilość godzin w pracy, pomimo tego że PL może się wydawać spora, to jednak efektywność pracy już nie jest najlepsza. Każdy taki protest to są koszty dla Państwa, dodatkowe godziny spędzone w korkach, etc. Efekt? Kraj traci, a nie zyskuje. Ludzi za protestowanie i paraliżowanie Warszawy wysyłałbym do obozów pracy- tak przynajmniej przysłużyliby się społeczeństwu...

To co lepiej siedziec cicho nie podejmowac zadnych działań bo tak juz musi byc? Gdyby wszystko bylo okej to Państwo by nuie musialo miec dodatkowych kosztów takich jak protesty...

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

35

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Nie, nie siedzieć na dupie tylko starać się zarabiać więcej kasy. Skoro kurs sprzyja eksporterom to zacznij eksportować- będziesz zarabiał na "bogatych" z EU. Chyba nie ma na świecie kraju, w którym wszyscy są zadowoleni z decyzji rządu... Wydaje mi się wręcz, że całkiem nieźle poradziliśmy sobie z kryzysem. Nie mamy silnej gospodarki i takiego potencjału turystycznego, jak Grecja a jednak dalej nie zbankrutowaliśmy. To nie jest tekst w stylu "jest zajebiście", bo nie jest. Po prostu lepiej się skupić na tym, co jest ważne- na zarabianiu kasy i budowaniu swojej przyszłości.

36

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

"ceny "płynnego złota" biją rekordy"

z tym to sie akurat nie zgodzę, ropa jest aktualnie dużo tańsza na swiatowych runkach niż np. w kwietniu tego roku, a jakaos w kwietniu za ropkę płaciłem mniej niż 5pln, dzis zapłaciłem 5,57pln, prawda jest taka że rząd nas jeb... na akcyzie (kolejna podwyżka po nowym roku) plus podwyżka jaką nakłada na nas unia (przez pierwsze lata członkostwa mieliśmy niby preferencyjne warunki) do tego podwyżka vatu która jest przesadzona juz w 2013 i impreza sie kręci, nie chce mi sie tu rozpisywać bo miałem gdzieś rozpiskę ile podatków i akcyz jest w paliwie (często te same podatki pod inną nazwą płacisz np. w AC czy tam AC) ale prawda jest taka że za ta cene paliwa to powinniśmy miec 500km nowej autostrady rocznie! a gadki ze "trzeba zaciskać pasa" i ze jest kryzys to słodkie pierdzenie uwłaczające inteligencji mrówki, pieniądze są przepierdzielane przez niewyobrażalnie rozbudowany system administracyjo-urzędniczy który zbudowało to bydło z ulicy wiejskiej

paliwo nie ma prawa tyle kosztować i tyle!

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

37

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Kula napisał/a:

wolę podwyżki niż bankructwo państwa.

nie no miej litość kolego,
nasz piekny kraj nie zbankrutował dlatego że Tusk i reszta tych pedałów mają taki cudowny plan na uzdrowienia finansów publicznych tylko dlatego ze my, Polacy w przeciwieństwie do południowców (a wybitnie Greków) jesteśmy bardzo pracowitym narodem, u nas sie poprostu zapier...

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

38

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

skoro telewizor, czy motocykl kosztuje tyle samo w DE, jak i w PL, to czemu paliwo ma być tańsze? Równie dobrze można protestować w sprawie ceny motocykli.... Ja chcę płacić za nowego KTM'a cztery razy mniej, bo zarabiam cztery razy mniej... brawo.

39 Ostatnio edytowany przez SnowMoto (2011-11-24 00:33:18)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Franz napisał/a:
Kula napisał/a:

wolę podwyżki niż bankructwo państwa.

nie no miej litość kolego,
nasz piekny kraj nie zbankrutował dlatego że Tusk i reszta tych pedałów mają taki cudowny plan na uzdrowienia finansów publicznych tylko dlatego ze my, Polacy w przeciwieństwie do południowców (a wybitnie Greków) jesteśmy bardzo pracowitym narodem, u nas sie poprostu zapier...

no i nawet jak zapierdalasz, to sprzedajesz swoją pracę kolegom- efekt? Brak napływającego kapitału. Gospodarka rośnie dlatego, że jesteśmy atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym (ocenionym na 4 miejscu w EU). Dlaczego tak wysoko? Nie dlatego Franz, że zostałeś po godzinach w pracy, ale dlatego, że plany rozwoju, restrukturyzacji, inwestycji, itd zostały wysoko ocenione przez ludzi mających pojęcie o ekonomii z różnych krajów. A i dalej jestem przeciwny podnoszeniu podatków- najpierw powinni zadbać o oszczędności i możliwość pozyskania kasy z dotychczas nie opodatkowanych rejonów: kościoła, rolnictwa, prostytucji, dragów, etc.

40

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Czy ja po wiem że sie rozwija przecietnie osoba po zawodówce zarabia wiecej niż student po studiach w polsce może dla 30% studentów sa miejsca pracy reforma nauczania jest hujowa,technologi to by prawie że niemamy a w inych krajach ludzie po studiach sa bogaci ech co ja mówie mam skończone tylko technikum zwód studiuje dzienie i pracuje w weekendy po 13 i 11 godzin za 7zł za 1h
żeby mieć za co zalać motocykl i to niezawsze ponieważ ceny paliw sa wysokie a po studiach bede martwił sie o znalezienie pracy ponieważ na studiach i technikum prawie że niema praktyki tylko sama teoretyka czyli w pracy ucze sie od nowa

Hero Majestic Ankur--->Derbi Senda Xtreme R--->Lifan Cross 125--->Mz Etz 250--->Ktm Egs 360--->Kawasaki Zr7--->Gas Gas EC 300  2006 & Kawasaki Zr7s 2004

41

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:
Franz napisał/a:
Kula napisał/a:

wolę podwyżki niż bankructwo państwa.

nie no miej litość kolego,
nasz piekny kraj nie zbankrutował dlatego że Tusk i reszta tych pedałów mają taki cudowny plan na uzdrowienia finansów publicznych tylko dlatego ze my, Polacy w przeciwieństwie do południowców (a wybitnie Greków) jesteśmy bardzo pracowitym narodem, u nas sie poprostu zapier...

no i nawet jak zapierdalasz, to sprzedajesz swoją pracę kolegom- efekt? Brak napływającego kapitału. Gospodarka rośnie dlatego, że jesteśmy atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym (ocenionym na 4 miejscu w EU). Dlaczego tak wysoko? Nie dlatego Franz, że zostałeś po godzinach w pracy, ale dlatego, że plany rozwoju, restrukturyzacji, inwestycji, itd zostały wysoko ocenione przez ludzi mających pojęcie o ekonomii z różnych krajów. A i dalej jestem przeciwny podnoszeniu podatków- najpierw powinni zadbać o oszczędności i możliwość pozyskania kasy z dotychczas nie opodatkowanych rejonów: kościoła, rolnictwa, prostytucji, dragów, etc.

a owszem, zgadzam sie,

- zapierdzielamy dużo za psie pieniądze, dlatego jesteśmy atrakcyjni dla zachodnich inwestorów (robol u nas jest wydajny i tani)
- oszczędności...? pierwszy przykład z brzegu; przez pierwsze 3 lata rzadów PO przybyło w Polsce 70tys urzędasów, a ja pozwolenie na budowe stodoły za domem załatwiam ponad pół roku, gmina-powiat-urzad marszałkowski

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

42

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

to jak napiszesz ustawę, która to ureguluje, to możesz ją wprowadzić- projekt obywatelski. Podpiszę się pod tym Franz....

43

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto napisał/a:

to jak napiszesz ustawę, która to ureguluje, to możesz ją wprowadzić- projekt obywatelski. Podpiszę się pod tym Franz....


Taka prawda. Banda debili i w dodatku pracujących za karę!!
Przez takich nietrybów jeszcze tracimy -.-
Sam przez obrzyganego urzędasa straciłem ponad 4 tyś...

Czemu ten Pan pojechał? - https://bit.ly/2VlprSp

44

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

SnowMoto, nie zamierzam wychodzic na ulice, ale zdaje sobie sprawę że ktoś może nie wytrzymac i to zrobic. Twierdzisz że skoro rząd podnosi podatki, dokłada akcyze, podnosi składki na ZUS itp ile chce i kiedy chce, to jest fair wg Ciebie?? wiem że to mogą byc jakieś półśrodki, ale nikt nie ustalił chocby granicy tych podwyżek. W ten czas mógłym wiedziec czego mogę się spodziewac.

Dla przykładu, prowadze działalnośc transportową, gdy zaczynałem 5 lat temu winieta roczna kosztowała mnie 1200pln w ubiegłym roku kosztowała juz ok 3350pln w tym roku dzięki systemowi viatoll przyjdzie mi uiścic ok 10 000 - 15 000 pln rocznie/1pojazd (średnio w zależności od pokonanego dystansu) płace podatek drogowy który gmina z roku na rok również podnosi a także podatek drogowy w paliwie - to aż 3xpodatek drogowy, pomijam fakt diametralnego wzrostu cen paliw którego zużywam w hekolitrach i tak inne opłaty które mi wzrastają mógłbym długo wyliczac.

Za moje usługi nie jestem w stanie wyciągnac corocznie adekwatnych pdwyżek które chocby w małym ułamku  zrekompenspowały by mi owe wzroty opłat.

I teraz gdy bilans okaże się że koszty przerastają dochód, moja firma padnie a ja zostane z niczym, czy w ten czas Pan premier przyjdzie i poklepie mnie po ramieniu mówiąc: Nie martw się, zrobiłeś coś dla nas, teraz my zrobimy dla Ciebie - szczerze wątpie, najpewniej system mnie pogrzebie.

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

45 Ostatnio edytowany przez Kula (2011-11-24 01:03:16)

Odp: Petycja w sprawie cen paliwa : )

Franz nie wycinaj mojego zdania z kontekstu, dobrze wiesz (mam nadzieję) ,że nie o to mi chodziło.

niestety jest trudno i będzie przez jakiś czas, po prostu trzeba sobie z tym poradzić.

najbardziej wkurza mnie głupota...

ludzie na święcie państwowym niszczą ławki, chodniki, robią jakieś zjebane demonstracje przez co zmuszają policję żeby ich "ochraniała" i to kurva wszystko za Nasze pieniądze!

nie będzie w Tym kraju dobrze jeżeli obywatele sami go niszczą swoją głupotą...

tak macie racje wszystko drożeje, w każdej branży, nie będę Wam wyliczał ile w górę poszły ceny "produktów" rolniczych, praca przy cenach zakupu w porównaniu z ceną za jaką się sprzedaje jest mało opłacalna, dlatego trzeba szukać oszczędności, tyczy się to każdego, tego co ma sklep osiedlowy i tego co ma dużą firmę.

tak jak pisałem w pierwszym swoim poście w tym temacie, jestem za tą akcja, choć nie uważam że wiele zmieni, ale wierzę w to, że wyjdziemy na prostą

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw