1

Temat: husky opinia?

witam i ponownie zapytuję.zawęziłem pole wyboru motocykla do tych trzech.
1.drz 400 sm
2.wr 450 z kołami sm
3. husqvarna sm 450r lub 510r
odnośnie tej ostatniej jaka jest generalnie opinia o tych motorkach, awaryjność ?, częstość czynności serwisowych ?,dostępność i cena części ? itp. z góry dziękuję szanownym kolegom za poradę.

sm 610

2

Odp: husky opinia?

Mam Huske TC450 z 2004 roku.
Jedyna rzecza jaka robilem poza serwisowka, to wymiana sprzegla, ktore zjaralem najprawdopodobniej zalewajac olejem o za niskiej Temp pracy.
Koszt tarcz sprzegla to 490 zl + 6zl x 8szt przekladek + 29 zl wysylka. Bylo od reki u "Mleczki".
Przy mojej jezdzie regulacja zaworow co sezon. Wymiana tloka co 2-3 sezony.
Innych czesci nie potrzebowalem.
Kupowalem jeszcze zawieszenie przednie poniewaz mialem crossowe, a w huskach z tego rocznika polka crossowa byla troche za waska i opona ocierala o lage wycinajac "mieso" do uszczelniacza. Gdyby nie opieszalosc sprzedajacego to zawieszenie mialbym w 3 dni (wyslane w pt, a we wtorek rano byl juz u mnie kurier). Kupowalem w NIEMCZECH
Moja huska ma wymienione zawory na tytanowe (byly w modelach od 2005 roku) i to jedyna modyfikacja silnika.
Co do innych czesci to nic wiecej nie wymienialem w swojej husce wiec nie wiem ile by sie czekalo.
Olej, filtr oleju, klocki, lancuch napedowy, zebatki itp sa dostepne w zwyklych sklepach z czesciami do motocykli wiec nie trzeba zamawiac tego u dealera

Na pewno najtanszy w uzytkowaniu bedzie z wymienionych przez Ciebie DR-Z SM, ale nie ma nic za darmow. W porownaniu z Huska i WRka to poprostu tani i w miare niezawodny (choc w testowym egzemplarzu odpadl kierunek przy wydechu)... osiolek.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

3

Odp: husky opinia?

Crazy_Russian: co do jakości wykonania drzta to jeszcze moge dodac coś z moich przypadków otóż głupia gleba prawie parkingowa spowodowała że dzwigna hamulca przebiła mi dekiel. To jedna z tych rzeczy która źle została wymyślona w tym modelu. Nie jest to chyba normalne IMO.

jakubek

4

Odp: husky opinia?

dzięki.no właśnie drz , nie powiem że nie, była super do momentu jak nie pojeżdziłem bmw 650 xmoto, moment , moc,odejście i żyleta hamulec spowodowały mocne przyblaknięcie tej pierwszej. jak tak przeglądam dane to wydaje mi się że husky mogło by mi idealnie przypasować, zależy mi na czymś nie zbyt ciężkim , poręcznym ale z miłym odejściem i hamulcem właśnie np. czterotłoczkowym brembo, teraz muszę gdzieś sie bliżej z nią poznać

sm 610

5

Odp: husky opinia?

Husky the best. na te450 model 2005 zrobione 170 godzin wymieniona tylko dzwignia do zmiany biegow.

Teddy

6

Odp: husky opinia?

Witam,

ja również mam parę pytań co do Husqvarny.

Przede wszystkim jak to jest z modelami 2008 na wtrysku - czy warto dołożyć te kilka tysięcy i mieć model 2008 SMR na wtrysku, czy gra nie warta świeczki?

Czy warto np. kupować model TE i przeriabiać ją na SMR? Twardość i wysokość zawieszenia przecież są inne.

Jaka jest różnica mocy między 450 a 510tką? Ma to być sprzęt na ulicę i na tor.

Pozdrawiam!

7

Odp: husky opinia?


Może na targach będzie można poznać oferte Huski :-)

Może ma ktoś odtęp do materiałów o modelu 2008?

titto

xt660x

8

Odp: husky opinia?

Ja mam huske te 450 od roku ,kupiłem nową w salonie sezon pojeździłem w enduro teraz zakupiłem koła i osprzęt od smr i zaczynam przygodę z supermoto . Gorąco polecam . Różnica między 510 a 450 jest w charakterystyce pracy silnika 510 ciągnie od samego dołu trudniej ją zdławić ale za to nie ma tak gwałtownego przyrostu mocy na wyższych obrotach . Zależy od upodobań ja wybrałem 450 choć cena była praktycznie identyczna  (1000 zł różnicy) . Nie żałuje .

Husqverna te450 i SM kit

9

Odp: husky opinia?

najwięcej informacji jest na
http://www.husqvarnausa.com/
gdzieś widziałem , że 450 ie [08] ma 3km. więcej, chyba wystawcy na allegro tak podają 07-38 kw. , 08-40 kw.
na targach ma być importer p.u.h mleczek , który tak a`propos daje jakieś zniżki dla zawodników i klubów więc gdzie mam się zapisac ?? moze do bdsm. zeby z niej skorzystac .powaga. a 610 ie też ladna

sm 610

10

Odp: husky opinia?

tesh czekam na targi aby zapoznać się z ofertą huski ale nie wiedziałem ze oferta tyczy się tylko członków klubu??

Mam zamiar zacząć się scigać jednak potrzebuje najpierw maszyny ;D

Sekcja bdsm powstała i jak sięmożna podłączyć ?

titto

xt660x

11

Odp: husky opinia?

Zadzwonic do chlopakow z BDSM i sie zapisac.

P.S.
Titto, blagam zaniechaj slowa "tesh" na rzecz "też" :)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

12

Odp: husky opinia?

a sekcja BDSM właśnie ćwiczy slajdy na snowboardzie w szczyrku :):):):):):):)

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)

13

Odp: husky opinia?

Sekcja BDSM coś słabo na maile odpisuje :) Ale to już jakby nie w temacie...

14

Odp: husky opinia?

odnośnie cen.specjalna oferta dla klubów i zawodników = posiadanie licencji. no i jeszcze ewentualnie oferta konkurencji zychoffroad.

sm 610

15

Odp: husky opinia?

a na jakiego maila pisałeś?

husaberg  fe501SM   ktm 990 super duke (sprzedam)