1

Temat: Opinie o Aprilia SXV 550

Zakładam ten temat wzorując się na temacie "opinie o KTM SMC 690". Rozważam zakup SXV lub SMC stąd chciałbym poznać wasze opinie, oceny na temat SXV 550. Przeznaczenie: miasto i pobliskie asfaltówki, tor lublin (ostatni sezon :( ), może start w amatorskich zawodach ;-), czy waszym zdaniem to dobry wybór? Jak wygląda serwis, koszty utrzymania, dostępność części i ogólnie awaryjność, jesli taka wystepuje. Zatem czekam na Wasze opinie.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

2 Ostatnio edytowany przez fistach (2012-01-23 14:06:41)

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

tez rozwazalem podczas kupna, ale po dluzszych rozmowach z wlascicielami Apek (miedzy innymi podziekowania za info dla supermotox) zdecydowalem sie na SMC690.

Apka:
-slaby dostep do czesci
-bardzo droga eksploatacja
-sprzęt wyścigowy z homologacją uliczną

Huska 701 '17

3

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Apka:
-slaby dostep do czesci
-bardzo droga eksploatacja
-sprzęt wyścigowy z homologacją uliczną
Potwierdzam, może dodam że smc i sxv to dwa zupełnie inne sprzęty,smc fajny miejski supermociak,trochę cięższy i większy ale żywotny z szerokim bezproblemowym dostępem do częsci. sxv wyscigówka a co za tym idzie sprzęt wysilony o mniejszej żywotności i zdecydowanie droższy w eksploatacji. Mimo to wiele osób(w tym również ja) decyduje się jednak na apkę.

4

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

mcienki napisał/a:

Mimo to wiele osób(w tym również ja) decyduje się jednak na apkę.

"Decyduje" hehe to dlaczego ją sprzedałeś?:D

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Kiedyś już był temat o SXV 450:
[url]http://forum.supermoto.pl/topic16375-aprilia-sxv-450-fakty-i-mity.html[/url]
, a to chyba podobne maszyny?

mcienki pisałeś tam, że serwisówka podaje remont co 60Mth przy wyczynowej jeździe, okazało się że to prawda?

XR400

6

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

hacker33 napisał/a:
mcienki napisał/a:

Mimo to wiele osób(w tym również ja) decyduje się jednak na apkę.

"Decyduje" hehe to dlaczego ją sprzedałeś?:D

Bo marnowała się w moich rękach:) Bado ją "pełniej" wykorzystuje!

mcienki pisałeś tam, że serwisówka podaje remont co 60Mth przy wyczynowej jeździe, okazało się że to prawda?

Okazało się jednak że nie jeździłem wyczynowo:), bo przelatałem 1,5sezonu głównie po ulicach. Bado cały sezon na torze w PP i silnik cały! Wprawdzie na nowy sezon będzie robiony ale i tak długo wytrzymał.

7

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Serwis co ile km? wyczynowo latać póki co nie planuje :D najpierw trzeba ją ogarnąć. SXV mozna chyba porównać do KTM SMR (ścigawka z homo), sądzę że z częściami ok bo to KTM. Wracając do tematu przy "normalnej" jeździe chyba nie ma się czego obawiać? dbam o moto.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

8

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Należy pamiętać, że Cienki kupił moto po zawodniku i to nie byle jakim, więc pewnie silnik miał gruntowny serwis co wyścig itd.
Kupno motocykla od "kogoś" nie musi oznaczać, że przelatasz tym sprzętem tyle co Cienki.
Bo może być to takie moto po Cienkim i po Bado i to Tobie przyjdzie robić serwis.
Bardziej bym się zapytał coś należy wymienić przy takim grubszym serwisie i ile to kosztuje.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Wiadmo, zawsze jest ryzyko, że poprzednik nie dbał o moto.

hacker33 napisał/a:

Bardziej bym się zapytał coś należy wymienić przy takim grubszym serwisie i ile to kosztuje.

Więc pytam :-)
Ręka do góry kto tu ma SXV.

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

10

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

wszystko to co w ktm i innych tylko  x2 ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

11

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Na co zwrócić uwagę przy oględzinach moto?

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

12

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

tak więc JA jestem tym szczęśliwym posiadaczem SXV :D
Problem przy apce jest taki, że jest to v'ka więc koszta idą x2. komplet tłoków z pierścieniami to koszt ok. 1,5 tys. Ja wymieniam ze względów profilaktycznych, bo wyścigi traktuję poważnie i wolę teraz to zrobić niż miałaby mi stanąć w połowie sezonu. Dostępność to jest chyba największy problem, bo jeśli decydujesz się na apkę to musisz liczyć się z kosztami gdyż włosi się cenią więc tego bym zbytnio nie brał pod uwagę. Jeśli decydujesz się na sprzęt "unikatowy" to licz się z tym, że wszystko do niego będzie drogie. Jeśli chodzi o porównanie motocykli? Hm nie powiem jak się jeździ smc, bo nie jeździłem, ale swoje kilometry na singlu zrobiłem i gdy wsiadłem na apkę to tak jakbyś musiał na nowo się uczyć jazdy. Całkiem co innego inaczej sprzęt reaguje. Apka z pewnością jest bardziej drapieżna, dzika raczej do spokoj nej jazdy się nie nadaje. Wystarczy lekko jej odkręcić a ta już ryczy (dosłownie :D). Jeśli bardziej myślisz o jeździe ulicznej i troszkę w zawodach to zdecydowanie pozecam smc, bo jest łatwiejszy dostęp, koszta mniejsze i bardziej się nadaje na drogę. Jednak jeśli Tobie nie przeszkadzają wysokie ceny i chcesz mieć gacie do wymiany przy każdym ruszaniu to polecam apke.

P.S. Apka to jednak włoszka, więc jak to włosi stylistykę mają bezkonkurencyjną. :D

Aprilia SXV 450 #3

13

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Jak byś szukał Apki to mam 450 Peak z 2010r. Ma przelatane 1800km przelatane i  szuka nowego właściciela.

14

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Czy jest jakaś firma w PL, która mogłaby odczytać historię Apki po VIN?

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!

15

Odp: Opinie o Aprilia SXV 550

Ile wynosi spalanie? w mieście, poza miastem i przy ostrej jeździe?

MZ Baghira Black Panther 660 SM --> Z1000 2010" gen. 3
SM...I'll be back!!!