1,066

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

czyli nie wiadomo, musi ktos sypnac artykułem z kodeksu bo tak to widze ze daja taki mandat jaki uwazaja

525 EXC

1,067

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

A jeśli mam B, C+E, natomiast nie posiadam A i kieruje motocyklem, to nie ma jakiejś taryfy ulgowej ?? :]

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

1,068 Ostatnio edytowany przez wojtecki (2011-11-27 22:24:11)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

kwkm..taryfa jest ale działa ona w odwrotną stronę ;)
skoro jesteś zawodowym kierowcą to tym bardziej powinieneś dawać przykład i policja bardziej przyczepi się do Ciebie niż do niedzielnego kierowcy
paragrafów nie znam ale za brak prawa jazdy-500zl za brak kategorii 300zł

Husqvarna SM 610s 2005 [sprzedana]  ---> next ???

1,069

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

wojtecki, to co piszesz jest nawet logiczne, ale co w przypadku gdy np przyjmę te 300 mandatu za brak kategori, to czy moge dalej kontynuować jazde ?? ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

1,070 Ostatnio edytowany przez wojtecki (2011-11-27 23:07:36)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

heh :) jasna sprawa że nie możesz albo laweta albo dzwonisz po kogoś kto szybko przyjedzie i zabierze moto
wiadomo, wszystko jest zależne od tego na kogo trafisz.. trochę na moto już jeżdżę, znam różne historie..mandat np 1000zł w tym brak kategorii i pościli kumpla dalej w drogę

ja to zawszę patrzyłem inaczej na to..pal licho te 300zł ale wyobraź sobie że ściąga Cie z moto kierowca busa bo Cie nie widział..Ty kasujesz sprzęt i łamiesz dwie łapy.. raz że z OC sprawcy złotówki nie dostaniesz bo się ubezpieczalnia wyprze bo przecież prawa jazdy nie miałeś a dwa że jeszcze mandat za to zgarniesz :] To samo w sytuacji kiedy to Ty w kogoś przywalisz i trzeba pokryć koszty..ubezpieczalnie to dziadostwa że suchej nitki na Tobie nie zostawią

Husqvarna SM 610s 2005 [sprzedana]  ---> next ???

1,071

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

słowem, kurs czas rozpocząć :/

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

1,072

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

bla bla bla masz a1 i prowadzisz dr-z to 300 zł lub sprawa w sądzie i przedłużą ci okres zdawania prawka do 22 lat :P ja miałem ten pierwszy przypadek i jechałem na moto potem dalej tylko że ja wtedy miałem tylko kat b a na a zdawałem dzień po zatrzymaniu :P

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

1,073

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

a jak jest nastepujaca sytuacja: jade sobie powiedzmy dr-z'ta i mnie lapia, pokazuje im prawko A1 ale dokumentow od moto nie daje zeby nie widzieli jaka to pojemnosc. Jaki jest mandat?? 50zl za brak doku czy jak?

1,074

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

O dokumenty prosza przy kontroli :)

1,075

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

miotasz się szukając dokumentów od  dr-z i znajdujesz tylko ubezpieczenie  oni mówią dobra to będzie tak za brak dowodu 50 zł a za brak uprawnień 300 chyba że mają duże ambicje i dadzą sprawe do sądu :P

HONDA CAMINO DX<-MAM/YAMAHA TDR 50<-MAM/YAMAHA DT 125X <------- SPRZEDAM/SUZUKI DR-Z 400SM CZARNA OWCA

1,076

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

nie masz dokumentow przy sobie --> sprawdzaja pojazd przez radyjko (a ta ich centrala gorsza niz facebook, wiedza nawet do kiedy OC masz), no i z tamtad wszelakie dane moto beda mieli tak wiec i bez dokumentow moga, choc nie musza sie zczaic.

1,077 Ostatnio edytowany przez Aleksander.mx (2011-11-29 09:58:52)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Kurde, no to trudno

1,078

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Dzisiaj w Raporcie Turbo na TVN turbo , swoje pięc minut miał Kaczor , nie wiem co sie stało , że wspomnieli o supermoto ;)
Oczywiscie do 5 minut sporo brakowało , ale i tak zadziwili mnie :)

motoslide.com

1,079

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

wojtecki napisał/a:

heh :) jasna sprawa że nie możesz albo laweta albo dzwonisz po kogoś kto szybko przyjedzie i zabierze moto
wiadomo, wszystko jest zależne od tego na kogo trafisz.. trochę na moto już jeżdżę, znam różne historie..mandat np 1000zł w tym brak kategorii i pościli kumpla dalej w drogę

ja to zawszę patrzyłem inaczej na to..pal licho te 300zł ale wyobraź sobie że ściąga Cie z moto kierowca busa bo Cie nie widział..Ty kasujesz sprzęt i łamiesz dwie łapy.. raz że z OC sprawcy złotówki nie dostaniesz bo się ubezpieczalnia wyprze bo przecież prawa jazdy nie miałeś a dwa że jeszcze mandat za to zgarniesz :] To samo w sytuacji kiedy to Ty w kogoś przywalisz i trzeba pokryć koszty..ubezpieczalnie to dziadostwa że suchej nitki na Tobie nie zostawią


i tu się nie zgodzę , nie wiem jak jest teraz ale jeszcze jakiś czas temu znajomy mi opowiadał o kumplu który uczestniczył w stłuczce ( był pokrzywdzonym) ale nie miał prawka mandat przyjoł (500zł za brak uprawnień) ale sprwe o ubezpieczenie oddał do sądu bo początkowo tak jak piszesz nie chcieli mu wypłacić no i w końcu wywalczył swoje z ubezpieczalni - naprawił auto zwróciło mu się to 500zl i jeszcze pewnie na flaszke zostało...akcja jakos ze 2 lata temu chyba jak dobrze pamietam

1,080

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Barteksm napisał/a:

Dzisiaj w Raporcie Turbo na TVN turbo , swoje pięc minut miał Kaczor , nie wiem co sie stało , że wspomnieli o supermoto ;)
Oczywiscie do 5 minut sporo brakowało , ale i tak zadziwili mnie :)

widziałem to i tak mnie wnerwili... prawie mu zdania nie dali dokończyć... żadnego ujęcia nawet... nic.. a cross country było, a o  super stock 600 pla pla pla, jakby to była jedyna słuszna dyscyplina... żenada