1

Temat: Ciuchy na SM

Hej przeszukałem forum ale coś mi słabo idzie dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
W jakich ciuchach i butach latacie
Czy tekstylia Enduro itp może jeansy ?
Zbroja i bluza czy kurtka z protektorami?
A może kombi skórzane ?
Buty zwykle(normalne trampki) czy trampki z protektorami może sporty albo enduro?

SMCR

2

Odp: Ciuchy na SM

Ja śmigam w tym co mi zostało po sporcie czyli kombiak Tschul'a i buty Alpinestars smx-6. Na asfalt nic lepiej Cię nie ochroni przed skutkami paciaka niż właśnie kombi. Czy to będzie mały szlif czy przy większej prędkości to skóra się szybko nie zedrze a i można kilka razy całować asfalt bo tekstylny ciuch potrafi szybko się przetrzeć. Oczywiście latanie w kombi nie zawsze jest możliwe z innych czynników np. do kina w full kombi nie polecisz więc warto też mieć motojeansy, kurtka od 2 częściowego kombi. Ja się przyzwyczaiłem do kombi i latam od 4*C do 30*C aby tylko odpowiednią bieliznę wrzucam pod spód. Oczywiście są fanatycy co zakładają motojeansy i zbroję ale przy wyzszych prędkościach to się nie sprawdza....

3 Ostatnio edytowany przez Dave (2019-02-27 22:48:45)

Odp: Ciuchy na SM

Odpowiedź może wydać się dziwna ale cały poprzedni sezon przejeździłem ubrany od pasa w górę w najlepszy możliwy strój torowy klasy super sport - kasku Agv pista gpr i skórzanej kurtce Dainese D-Air do tego najzwyklejsze jeansy i buty alpinestars faster i muszę przyznać, że w tym sezonie mam zamiar jezdzić tak dalej.
Do jazdy po Śląsku między miastami, po centrum i do wypadów w teren był to świetny zestaw, mega bezpieczny gdybym nie jezdził w jeansach ale tak lubię i tego chyba nie zmienię.

KTM SMC-R 2012

4

Odp: Ciuchy na SM

Każdy jeździ w tym co chce i nie wzorowałbym sie na kimś, tylko sam podjął decyzję w czym chce jeździć. Zaraz dostaniesz lincz że w ogóle myślisz o trampkach.

RMX 450Z

5

Odp: Ciuchy na SM

Ayahuasca napisał/a:

Każdy jeździ w tym co chce i nie wzorowałbym sie na kimś, tylko sam podjął decyzję w czym chce jeździć. Zaraz dostaniesz lincz że w ogóle myślisz o trampkach.

Dobrze mówisz, każdy inaczej ceni swoje bezpieczeństwo więc nie ma co kogoś linczować. Jednakże zawsze lepiej wyciągać wnioski z błędów popełnionych przez inne osoby niż samemu sprawdzać jakość ochrony :P choć niektórzy dopiero jak przeszorują dupą po asfalcie to się zaczynają ubierać od stóp do głów XD

6

Odp: Ciuchy na SM

fender.bender napisał/a:
Ayahuasca napisał/a:

Każdy jeździ w tym co chce i nie wzorowałbym sie na kimś, tylko sam podjął decyzję w czym chce jeździć. Zaraz dostaniesz lincz że w ogóle myślisz o trampkach.

Dobrze mówisz, każdy inaczej ceni swoje bezpieczeństwo więc nie ma co kogoś linczować. Jednakże zawsze lepiej wyciągać wnioski z błędów popełnionych przez inne osoby niż samemu sprawdzać jakość ochrony :P choć niektórzy dopiero jak przeszorują dupą po asfalcie to się zaczynają ubierać od stóp do głów XD

Chyba, że to luźny temat żeby się pochwalić kto w czym jeździ, ale nie przedstawił go tak :D

wymarzony zestaw? mvd góra/dół, airoh na bańkę, crossfire 2 srs. Wymarzony, bo nie mam mvd :)

RMX 450Z

7

Odp: Ciuchy na SM

Ja na początku buty enduro + jeansy motocyklowe + kurtka tekstylna. Potem na tor kupiłem zestaw mvd. Po kilku glebach stwierdzam, że się sprawdza.
Na miasto ten sam zestaw tylko dodatkowo jakaś bluza na górę, a czasem sama bluza albo zbroja pod bluzę, a na dół spodnie od kombi. Każdy jeździ jak chce i jak o siebie dba :) Wiadomo, najlepiej zawsze full kombi, ale to zależy od człowieka.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

8 Ostatnio edytowany przez bauer (2019-02-28 03:49:25)

Odp: Ciuchy na SM

Nie no trampki napisałem bo widzę na YT (wiem że bezpieczeństwo słabe)
Założyłam temat bo nie mam w tej kwestii doświadczenia a co znajomy to co innego mówi XD
Aktualne mam buty typu city TCX ale jeździłem czym innym sprzętem i było spoko. Nie wiem jak to się sprawdzi na SM ale to lada dzień mam nadzieję się przekonam :)
Cały czas myślę o kombinezonie
Ehhh było spokojne życie to zachciało się zabawki XD

SMCR

9

Odp: Ciuchy na SM

Ja latam w trampkach TCX ale to ze względu na to, iż potrzebuję jak najlepszej kontroli tylnego hamulca.

Spodnie Goretex (po ostatnim dzwonie mam dziurę na dupie i zacząłem jeździć w jeansach). Dodatkowo ściągnąłem oryginalne ochraniacze kolan i kupiłem ochraniacze X-factor na cały piszczel (zakładam pod spodnie).

kurtka gore-tex.

Teraz kupiłem dwuczęściowy kombik skórzany i kurtkę w ciepłe dni będę raczej zakładał ze skóry.

10

Odp: Ciuchy na SM

Dla mnie najważniejsze są buty. Bo wiem jak łatwo przejechać sobie po nodze, kopnąć coś czego kopnąć się nie chce, przewrócić się przygniatając sobie nogę, itd.
Nie ma nic gorszego jak dostać podnóżkiem w kostkę;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Ciuchy na SM

zawsze chciałem mieć kombiaka, bo mi się mega podobały i uważam, że to najlepsze rozwiązanie na asfalt ale przymierzyłem chyba ze 20 różnych i za cholerę nie mogę się w tym odnaleźć, bardzo mnie ogranicza(kurtka) i póki co na pewno kombiaka nie kupię.

12

Odp: Ciuchy na SM

ja w wojskowych trzewikach, skórzanej kurtce i zwykłych spodniach, jak jest chłodniej to termoaktywa wrzucam

benzyna

13

Odp: Ciuchy na SM

Karolo każdy kombinezon się rozbije po pewnym czasie, skóry motocyklowe spokojnie 8% rozciągają się i to jest w pełni normalne. Ja jak kupiłem moją kurtkę to przez pierwszych kilka jazd mając ją na sobie kasku z głowy ściągnąć nie mogłem a o zapięciu kasku wyposażonego w DD mogłem zapomnieć. Ponadto żadna kurtka z protektorami czy kombinezon nie pozwoli Ci na swobodne ruchy, ma być Ci wygodnie na motorze i tyle.

KTM SMC-R 2012

14

Odp: Ciuchy na SM

Jeszcze pytanie jakie kombiaki przymierzałeś?
Bo te dedykowane na SM są o wiele wygodniejsze od tych na sporty i turystyki.

Przymierzałeś Alpinestars S-1?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

15

Odp: Ciuchy na SM

[url]https://allegro.pl/oferta/kombinezon-alpinestars-s1-s-moto-r-48-nowy-orygina-7857750404[/url] jest jakas EU48 na sprzedaż za 1600, rozmiarówka mówi że ~170cm wzrostu.

RMX 450Z