46

Odp: Ciuchy na SM

toivias napisał/a:

Panowie ten Acerbis jest z włókna szklanego więc prawdopodobnie po pierwszym upadku i tak stracił swoją wyjściową wytrzymałość.
Wszystkie termoplastyczne tworzywa czyli abs, poliwęglan/lexan itd. rozpraszają energię przez ugięcie się/stopienie/rozdarcie materiału skorupy.
Włókna szklane i kompozyty różnych włókien przez drgania i pęknięcia.
Nie mówię, że ten Acerbis jest złym kaskiem ale szanujmy się i rozmawiajmy merytorycznie - jak ktoś coś pisze, to dobrze byłoby to poprzeć jakimiś OBIEKTYWNYMI argumentami.

Pamiętajcie też o tym, że kask to nie tylko skorupa zewnętrzna, którą widzicie patrząc na kask ale też skorupa wenwnętrzna, czyli EPS wykonany z polistyrenu - po przydzwonieniu głową w skorupę wewnętrzną, jego zadaniem jest rozproszenie energii przez kompresję i ciepło - w twoim przypadku, przy kolejnym dzwonie kask już nie zachowa się tak jak za pierwszym razem - tj. mniej ochroni Twoją bańkę ;)
Jeśli ktoś ma jakieś pytania, to służę pomocą.

No i jasne, można się z tym wszystkim zgodzić. Ja wyraziłem swoją opinię ze względu na wypowiedź Oui, bo jak większość ludzi w internetach ocenia, a nie ma z przedmiotem oceny żadnego doświadczenia. A jego argumenty z pewnością nie można nazwać jak napisałeś OBIEKTYWNYMI :D
W mojej ocenie jest dobrym kaskiem w tych pieniądzach, bo spełnił swoje zadanie, nie ma widocznych uszkodzeń(jeśli ma to i tak myślę że znacznie mniejsze niż gdyby pękł w jakimś miejscu).

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

47

Odp: Ciuchy na SM

Siema, jest do dostania teraz cos jak alpinestars s-1 to supermoto?
Albo jeśli macie jakieś aktualne do kupienia fajne kombi w którym się nie ugotuje nie za drogie :)
I jakie rekawiczki? Myslalem o GPX ale nie wiem
chciałbym się zamknąć w dwóch tysiącach ze wszystkim (buty mam jakieś narazie)