106

Odp: Sezon 2018

Moja propozycja do zmiany w regulaminie:
1. MP i PP - bez zmian w tym że z PP najlepsza 3 lub 5 musi przejść do MP
2. Amatorzy - dwa wyścigi
3. Stworzyć w końcu klasę młodzików (juniorów) tak jak w motocrossie bo w końcu nie będziemy mieli pokolenia który będzie się liczył w Europie. a to jest ostatni dzwonek. 
4. Dopuścić wyścigi tzw. uliczne lub na każdym torze bez takich jazd z homologacją jak teraz.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

107

Odp: Sezon 2018

Trawer - klasa młodzików - na jakich mniej więcej sprzętach, jaka grupa wiekowa i czy z terenem ?

W sumie takim dobrym wstępem do supermoto są pitbike'i, ale masz w sumie może jakieś argumenty przeciwko, to śmiało mów :)

wg mnie pitbike dla młodzieży jest super - w miarę tanie w zakupie, tanie w utrzymaniu, łatwy w transporcie, niskie koszty startów itd itd.

resztę punktów popieram, chociaż boję się jednego - że część ludzi wytypowanych do przejścia z PP do MP, po prostu zrezygnuje ze startów z różnych powodów - np finansowych, czasowych itd.  tutaj wg mnie roszada przez czasówki miałaby większy sens, bo wtedy nie byłoby kombinowania :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

108

Odp: Sezon 2018

młodziki do pewnie gdzieś do 12 lat ? 13? Pojemności bez znaczenia i naturalnie z odcinkiem terenowym. Fajnie bylo by na takie wyścigi popatrzeć. A na pitach ze starymi dziadami to się będą bać jechać.
Skoro pitów ma nie być z nami w 2018 to chyba zmieści się drugi wyścig dla amatorów. Muszą się liczyć z podniesieniem wpisowego.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

109 Ostatnio edytowany przez trawer (2017-12-08 15:06:20)

Odp: Sezon 2018

Klasa młodzików np od 10 do 16 lat na sprzęcie do 80cm3 2T lub 4T do 150cm3, można by rozważać też młodszych do 10 lat na sprzęcie do 65cm3 2T ale trzeba było by zrobić sondaż ilu by było chętnych. Pity tak jak najbardziej ale nie robić wyjątku co to marki motocykla no i oczywiście prawdziwe SM czyli z terenem

NIWY do 13lat nie można zrobić bo taki zawodnik by musiał mieć przymusową przerwę na 3 lata w startach bo od 16 lat można startować w PP

Bartku nic do Pitów nie mam ale ma ich nie być w przyszłym roku a druga sprawa słabo widzę młodego przepychającego się dorosłym koniem no i brak terenu a to już nie SM

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

110

Odp: Sezon 2018

trawer napisał/a:

Bartku nic do Pitów nie mam ale ma ich nie być w przyszłym roku a druga sprawa słabo widzę młodego przepychającego się dorosłym koniem no i brak terenu a to już nie SM

Ja w tym sezonie brałem udział dodatkowo w mistrzostwach regionu kujawsko-pomorskiego na pitbike (brak ograniczenia co do marki pitbike). Klase pitbike stock 150 wygrał Dominik Ziętara - 13 lat ścigał się normalnie ze starymi koniami :)

Zawody rozgrywane tylko na asfalcie.

#66

111

Odp: Sezon 2018

Na pitach młodzi mają chyba jednak większe szanse jak się im przyglądam;)

112

Odp: Sezon 2018

trawer napisał/a:

można by rozważać też młodszych do 10 lat na sprzęcie do 65cm3 2T ale trzeba było by zrobić sondaż ilu by było chętnych.

+1 jedna chętna ;) - z uwagi na przepisy, licencje itp. pewnie w formie "pokazu"

113

Odp: Sezon 2018

Wiadomo cos na temat kalendarza,glownie interesuje mnie czy i kiedy odbedzie sie runda w poznaniu?

114

Odp: Sezon 2018

w lutym panie, w lutym ;)

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

115

Odp: Sezon 2018

niwy napisał/a:

w lutym panie, w lutym ;)


W lutym bedzie wiadomo czy tak jaja sobie robisz? ;)

116

Odp: Sezon 2018

Średnio tak wypada pojawienie sie kalendarza. Raz koniec stycznia, raz luty.

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

117

Odp: Sezon 2018

Pozno troche wydaje mi sie,ale lepiej pozno niz wcale;)

118

Odp: Sezon 2018

[url]https://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/kalendarze/2018/kalendarz_2018_-_sport_motocyklowy.pdf[/url]

kalendarz jest ale , supermoto nie ma czyżby nie było rozgrywek 2018?

119

Odp: Sezon 2018

zural_Jedrzej napisał/a:

[url]https://www.pzm.pl/pliki/zg/motocykle/kalendarze/2018/kalendarz_2018_-_sport_motocyklowy.pdf[/url]

kalendarz jest ale , supermoto nie ma czyżby nie było rozgrywek 2018?

Patrząc na to co PZM w ostatnim czasie wyrabia z Supermoto to nie wiadomo czy to sie tak nie skonczy ....

Kuba #18

120

Odp: Sezon 2018

Jak nie będzie, to trzeba będzie organizować zawody we własnym zakresem, bez ich łaski :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450