76

Odp: Sezon 2018

Jeśli chodzi o dwa wyścigi dla amatorów to jestem jak najbardziej za. Z mojego punktu widzenia wygląda to trochę tak, że w sumie jakoś trzeba siebie i motocykl przygotować. Wpakować trochę kasy w transport (ja na wszystkie rundy mam minimum 250 km ), załatwić sobie noclegi. Koszty są takie, że wolał bym już dopłacić nawet te 2 stówy, ale pojeździć cały weekend i się wyszumieć tak, żeby mieć dość do następnej rundy ;). Ale jak napisałem to tylko mój egoistyczny punkt widzenia.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

77

Odp: Sezon 2018

Mnie przed wystartowaniem w tym sezonie ograniczała tylko niechęć przez jeden wyścig w amatorach a do pp nie chciachciałem jechać bo nie lubię być co chwile wyprzedzany, dublowany. Na 2018 mam zamiar wystartować z tym ze dalej wolałbym amatorów Ale w dalszym ciągu chciałbym więcej niż jeden wyścig i jeśli to sie nie zmieni pewnie pójdę do pp zamykać peleton chyba że po drodze wszyscy się powywracaja i bede pierwszy:)

Hsq SMR 511
#511

78

Odp: Sezon 2018

No właśnie amatorzy ponoszą takie same koszty (po za wpisowym), a jadą tylko raz.

KTM SMC-R 690 - był :(
Husqvarna FS450  #510  :)

79 Ostatnio edytowany przez CHAW (2017-12-01 09:53:38)

Odp: Sezon 2018

Po pierwsze to motocykl nie ma tu żadnego znaczenia - jak ktoś będzie chciał się ścigać a będzie miał kloca to i tak przyjedzie się ścigać, czego ja (przez 3 sezony) byłem przykładem. W stosunku do wszelkich LC4 (poza adventurem) to DR to kloc i tapczan więc dla mnie to żaden argument, nawet na klocu da się sprawnie rywalizować, a jak ktoś celuje tylko w czub którejkolwiek z klas a nie zamierza trenować to i wyczyn nie pomoże.

Co do klas - 2 wyścigi w klasie Amator jak dla mnie ok. Chociaż jak był jeden to nie narzekałem. Nie szedł bym w 12 minutowe wyścigi - jak ktoś wjeżdża z ulicy a na co dzień nie lata dużo i nie ma formy to będzie miał problem z jednym wyścigiem 10 minutowym (jak Ja na pierwszych zawodach :P ). Żadna przyjemność umierać pod koniec wyścigu, zresztą zaczynają się błędy i robi się niebezpiecznie. Kosztowo klasa amator jeśli się nie mylę to była zawsze tańsza o 50zł od PP.

Co do klasy Street - przecież było oczywiste że przejdą tam niektórzy wymiatacze z PP, MP i ew. treningowo przyjdą jacyś ludzie ze ścigów. Ja osobiście byłem pewien że na asfalcie będzie wyższy poziom niż w klasie Amator i będzie bliski czołówki PP. Nie wiem skąd to całe zdziwienie co poniektórych osób.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

80

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:

+2 wyścigi dla amatorów :P

Levis to będzie Twój czwarty sezon w klasie amator... xD
Zapraszamy do Pucharu :)
Nawet mój brat turysta będzie już jeździł w PP :)

#66

81

Odp: Sezon 2018

Przecież w street było założenie, że wpadną Panowie w WMMP czy jaki to ma tam skrót- bo jest dużo taniej.

jak Amator ma mieć dwa wyścigi to powinny być 10min, ale cena jak z PP- dla motywacji ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

82 Ostatnio edytowany przez paczek (2017-12-01 11:53:59)

Odp: Sezon 2018

W takim razie to ja nie do konca zrozumiałem idee klasy street... Dla mnie to miała być klasa dla ludzi z ulicy , na motocyklach z ulicy .
Co do klasy Amator - to uważam , że przy 2 wyścigach - wpisowe takiej jak w PP.
porozmawiam z Jackiem Molikiem w tym temacie , mam nadzieje , że uda się coś zmienić ,żeby amatorzy jechali 2 wyścigi .

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

83 Ostatnio edytowany przez paczek (2017-12-01 12:06:30)

Odp: Sezon 2018

Mieciu napisał/a:

Jeśli planujesz napływ nowych zawodników na motocyklach o jakich wspomniałeś czyli drz, klx itp..a nie chcecie stracić tych którzy w tej chwili startują w klasie C4, to musicie stworzyć klasę AMATOR STREET, bo w innym wypadku strzelicie sobie w kolano i efekt będzie odwrotny od zamierzonego. Jestem głęboko przekonany, że Panowie na swoich duzych ktm'ach , drz'tach itd. nie przyczynią się do wzrostu frekwencji na zawodach, bo oni wolą robić terror na mieście, a nie rywalizować na torach. Skoro nie podoba się Tobie klasa C4 w istniejącej postaci, to w czym jest problem aby klasa C4 startowała w innych terminach i na innych torach przy klasie m.in. moto3

Nie chodzi o to czy mi się podoba czy nie...
kolego Mieicu wyluzuj troche  , bo  Twoje post jest mega pretensjonalne...
To jest luźna dyskusja ...
Idea klasy jest fajna, tylko nie zachęca nowych zawodników na ,, ulicznych supermociakach" takie jest moje zdanie... A oddawanie jej pod ,, skrzydła " innych imprez jest totalnie bez sensu - bo zabierze nam zawodników z SM - mówię tutaj pod kątem spięcia imprezy finansowo. A to jest teraz głowny powód dlaczego mamy 2 organizatorów...
Każdemu z nas tutaj , mam nadzieje, zależy na tym , żeby SM nie umarło tak jak wyścigi skuterów ( w ktorych sam kiedyś startowałem )...
A wiesz dlaczego umarły?

KTM 450 SMR
#49 S2 Mistrzostwa Polski

84

Odp: Sezon 2018

Bomber nie rozumiem podejścia. Czuję się i jestem amatorem. Nie mam ani czasu, ani funduszy na poważne treningi i próbę porządnej walki w PP. Dlatego klasa Amator jest po prostu dla mnie. Jak się okażę, że jakimś cudem mój poziom zacznie znacząco odstawać od pozostałych osób z klasy Amator, to wtedy przejdę do klasy PP.

Także gratuluję bratu za odwagę i hart ducha by walczyć w PP. Dla mnie jest tam za wysoki poziom, a nie chcę przeszkadzać top PP w normalnej walce, gdy będą musieli mnie dublować.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

85

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:

Jak się okażę, że jakimś cudem mój poziom zacznie znacząco odstawać od pozostałych osób z klasy Amator, to wtedy przejdę do klasy PP.

Jak chcesz się rozwijać to musisz zacząć jeździć z szybszymi...

levis napisał/a:

Także gratuluję bratu za odwagę i hart ducha by walczyć w PP. Dla mnie jest tam za wysoki poziom, a nie chcę przeszkadzać top PP w normalnej walce, gdy będą musieli mnie dublować.

Zobacz sobie ile osób z amatorów pojechało na ostatniej rundzie w tym roku w PP. Każdy zjechał z toru z bananem na twarzy :) fakt faktem, że jechali swój wyścig z tyłu ale podejrzewam, że nikt już nie będzie się uwsteczniał i wracał do amatorów...

#66

86

Odp: Sezon 2018

Pytanie ilu z nich przeszło do PP z własnej woli - bo raczej w ostatniej rundzie to klasy amator nie było...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

87

Odp: Sezon 2018

Ten sezon był moim pierwszym sezonem w SM.Co do klasy amator to faktycznie trochę lipa z tym jednym wyścigiem. Patrząc na koszta motocykla i wyjazdu na zawody każdy by spokojnie dorzucił parę złotych żeby jechać dwa wyścigi. Czemu klasa amator nie ma klasyfikacji generalnej jak PP czy MP???

88

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:

Pytanie ilu z nich przeszło do PP z własnej woli - bo raczej w ostatniej rundzie to klasy amator nie było...

Jakby była klasa amator to napewno pojechaliby w amatorach :)
Nie mniej jednak brak klasy amator w Bydgoszczy nie zniechęcił ich od udziału w zawodach.

#66

89 Ostatnio edytowany przez levis (2017-12-01 14:53:57)

Odp: Sezon 2018

No tak. Tylko, że zamiast 15 osób w amatorach pojechało 5 w PP :-)

To że nie ma klasyfikacji to dobrze. Jak ktoś chce walczyć o punkty to do PP. Klasa amator miała być for fun. Jak ktoś poczuje się mocny to do PP czy nawet MP.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

90

Odp: Sezon 2018

levis napisał/a:

Klasa amator miała być for fun.

Taaaa
[url]https://youtu.be/F2loCZcSnCI[/url]

xD

Levis naprawdę spróbuj pojechać sobie jedną rundę w PP - just4fun :) będziesz miał jakieś porównanie.

#66