5,446

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

velkurczak napisał/a:

Pacjent FS570

Jest ktoś w mazowieckim i może mi ogarnąć mapy zapłonu? Chciałbym zrobić wariant z potulnym dołem.
Ktoś? Coś? Lub jakieś namiary?

a może map switch? [url]http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-Handlebar-Ignition-Map-Switch-For-Husaberg-FE-FX-2010-12-040-HMS-A5C-/231380819569?hash=item35df5f1e71:g:yE8AAOSwL7VWkDUG&vxp=mtr[/url]
jak byś chciał zamawiać to daj znać to może zrobimy jakieś grupowe zamówienie ;)
swoją drogą ciekawe czy to działa :/

Husaberg FS650 > Husaberg FS570 :D > KTM 950SM

5,447 Ostatnio edytowany przez shonek (2016-08-10 11:25:35)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Porucznik_Borewicz napisał/a:
shonek napisał/a:

Jadę 3/4/5/6, puszczam gaz i coś mi wydaje dziwny dźwięk (tak jakbym wrzucił nakrętkę albo śrubkę do puszki i tą puszką obracał i potrząsał), okropny i dosyć głośny dźwięk bo słyszę nawet przy prędkości 80-90 km/h. Okej, puszczam gaz, toczę się i jest ten dźwięk, ale jak wcisnę sprzęgło albo dodam gazu problem znika. Ale gdy jadę 3/4/5/6 i puszczę gaz i sprzęgło to dźwięk jest, ale w miarę spadania obrotów dźwięk też trochę cichnie i gdy już mam prędkość przy której powinienem wrzucić niższy bieg to już całkowicie ucicha. Na 2 też się zdarza, ale nie słychać tak bardzo. Dodam, że nie zawsze tak się dzieje, dzisiaj jeździłem i było ok, ale wczoraj był ten dźwięk. Nie potrafię nawet stwierdzić skąd on pochodzi, na pewno z lewej strony, i czuję, że nie wydobywa się on z silnika (chociaż mogę się mylić bo wciskanie gazu i sprzęgła można rzec od razu definiuje przyczynę jako silnik). Chyba w miarę jasno to napisałem.
Co to może być? Irytujący problem bo lipa jeździć z trzeszczącym moto, zwłaszcza w mieście.


Wrzuć jakiś filmik jak możesz, btw. olej kiedy zmieniałeś ? Jeżeli to lewa strona przysłuchaj się górze silnika (wałki, rozrząd),  mi na ciepłym trochę hałasuje łańcuch rozrządu - nie zabierałem się jeszcze za niego.

EDIT
[url]https://www.youtube.com/watch?v=StL9pFzRYEc[/url]

Coś takiego jakby jehowy dobijał się do drzwi ?

Wyczyściłem do zera łańcuch, naciągnąłem (co prawda miał mały luz) i nasmarowałem na bogato smarem. Okazało się, że też tylny crashpad na ośce miał luz, nakrętka się powoli zaczęła odkręcać. Dokręciłem.
Od tamtej pory zrobiłem około 100km i ani słychu stukania. Także tylko błahostka jakaś była na szczęście.

Odpowiadając na pytanie, olej zmieniany 2tys km temu, motorex.

WR250X -> Husaria 701

5,448

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

SUPERMOTO napisał/a:

Czy stopka boczna od DR-Z 400 S
ma taką samą długość jak SM
Koła są inne to może i długość stopki ?

Inne są.

Pozdrawiam,
Piotrek

5,449

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Piotrekmm napisał/a:
velkurczak napisał/a:

Pacjent FS570

Jest ktoś w mazowieckim i może mi ogarnąć mapy zapłonu? Chciałbym zrobić wariant z potulnym dołem.
Ktoś? Coś? Lub jakieś namiary?

a może map switch? [url]http://www.ebay.com/itm/Trail-Tech-Handlebar-Ignition-Map-Switch-For-Husaberg-FE-FX-2010-12-040-HMS-A5C-/231380819569?hash=item35df5f1e71:g:yE8AAOSwL7VWkDUG&vxp=mtr[/url]
jak byś chciał zamawiać to daj znać to może zrobimy jakieś grupowe zamówienie ;)
swoją drogą ciekawe czy to działa :/

Mam map switch fabryczny, potrzebuje tylko kogoś kto mi ustawi parę map pod moje wymagania.

Yamaha WR 250F - chyba się starzeje.
Husaberg TE 250
Husaberg FS 570 sztos
EXC 525 mianowicie, dość dobry. LC4 640 badziewie, do badziewia.

5,450

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

SUPERMOTO napisał/a:

Czy stopka boczna od DR-Z 400 S
ma taką samą długość jak SM
Koła są inne to może i długość stopki ?

Obie są takie same ale po co ci stopka jak i tak do ziemni nie sięgasz ;)

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

5,451 Ostatnio edytowany przez helmex (2016-08-10 21:07:44)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

shonek napisał/a:
Porucznik_Borewicz napisał/a:
shonek napisał/a:

Jadę 3/4/5/6, puszczam gaz i coś mi wydaje dziwny dźwięk (tak jakbym wrzucił nakrętkę albo śrubkę do puszki i tą puszką obracał i potrząsał), okropny i dosyć głośny dźwięk bo słyszę nawet przy prędkości 80-90 km/h. Okej, puszczam gaz, toczę się i jest ten dźwięk, ale jak wcisnę sprzęgło albo dodam gazu problem znika. Ale gdy jadę 3/4/5/6 i puszczę gaz i sprzęgło to dźwięk jest, ale w miarę spadania obrotów dźwięk też trochę cichnie i gdy już mam prędkość przy której powinienem wrzucić niższy bieg to już całkowicie ucicha. Na 2 też się zdarza, ale nie słychać tak bardzo. Dodam, że nie zawsze tak się dzieje, dzisiaj jeździłem i było ok, ale wczoraj był ten dźwięk. Nie potrafię nawet stwierdzić skąd on pochodzi, na pewno z lewej strony, i czuję, że nie wydobywa się on z silnika (chociaż mogę się mylić bo wciskanie gazu i sprzęgła można rzec od razu definiuje przyczynę jako silnik). Chyba w miarę jasno to napisałem.
Co to może być? Irytujący problem bo lipa jeździć z trzeszczącym moto, zwłaszcza w mieście.


Wrzuć jakiś filmik jak możesz, btw. olej kiedy zmieniałeś ? Jeżeli to lewa strona przysłuchaj się górze silnika (wałki, rozrząd),  mi na ciepłym trochę hałasuje łańcuch rozrządu - nie zabierałem się jeszcze za niego.

EDIT

[url]https://www.youtube.com/watch?v=StL9pFzRYEc[/url]

Coś takiego jakby jehowy dobijał się do drzwi ?

Wyczyściłem do zera łańcuch, naciągnąłem (co prawda miał mały luz) i nasmarowałem na bogato smarem. Okazało się, że też tylny crashpad na ośce miał luz, nakrętka się powoli zaczęła odkręcać. Dokręciłem.
Od tamtej pory zrobiłem około 100km i ani słychu stukania. Także tylko błahostka jakaś była na szczęście.

Odpowiadając na pytanie, olej zmieniany 2tys km temu, motorex.

mówiłem !

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

5,452

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

helmex napisał/a:
shonek napisał/a:
Porucznik_Borewicz napisał/a:

Wrzuć jakiś filmik jak możesz, btw. olej kiedy zmieniałeś ? Jeżeli to lewa strona przysłuchaj się górze silnika (wałki, rozrząd),  mi na ciepłym trochę hałasuje łańcuch rozrządu - nie zabierałem się jeszcze za niego.

EDIT

[url]https://www.youtube.com/watch?v=StL9pFzRYEc[/url]

Coś takiego jakby jehowy dobijał się do drzwi ?

Wyczyściłem do zera łańcuch, naciągnąłem (co prawda miał mały luz) i nasmarowałem na bogato smarem. Okazało się, że też tylny crashpad na ośce miał luz, nakrętka się powoli zaczęła odkręcać. Dokręciłem.
Od tamtej pory zrobiłem około 100km i ani słychu stukania. Także tylko błahostka jakaś była na szczęście.

Odpowiadając na pytanie, olej zmieniany 2tys km temu, motorex.

mówiłem !

No jednak to pewnie było to, aż dziwne, ale dzięki mordo za radę.

WR250X -> Husaria 701

5,453

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hermes napisał/a:
SUPERMOTO napisał/a:

Czy stopka boczna od DR-Z 400 S
ma taką samą długość jak SM
Koła są inne to może i długość stopki ?

Obie są takie same ale po co ci stopka jak i tak do ziemni nie sięgasz ;)

Ha ha ha wyczułeś mnie, to nie do mot chcę sobie do buta zamontować by nie opierać się o auta na światłach ;D

Najlepsze MOTO to SUPERMOTO

5,454

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

kto jakie poleca opony w  błoto ?  nie musi byc super soft   zeby sie nie scierała

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

5,455

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Gdzie kupie w rozsądnej kasie Sidi crossfire 2 SRS ?

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!

5,456

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Rozsądna cena tzn jaka ? Ja kupiłem w enduro24.

KTM 625 SMC

5,457

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Czytaj - najtaniej :)

Jedni zbierają znaczki, Drudzy chodzą do kina... A MY LUBIMY, JAK NAM SKACZE ADRENALINA!

5,458

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Szukałem trochę tez tych kapci i ciężko z dostępnością. Dopiero JACA mi trochę pomógł , bo jego kobita pracuje w enduro24. I tam nie było problemu z modelem jaki szukałem. Cena wyjebana 1650 chyba jakos poszło, ale but solidny i wygodny.

KTM 625 SMC

5,459

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Cena butów mocno zależy od rozmiaru.
Jak masz wielką stopę to kupisz bez problemu w promocji/dużym rabatem.
A jak masz małą to ciężko Ci będzie znaleźć twój rozmiar a co dopiero w niższej cenie;)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5,460

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Tak z perspektywy czasu stwierdzam , ze warto kupić używki, które sa dużo tańsze, a czasami można kupić w super stanie.

KTM 625 SMC