631

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Dzięki!

632

Odp: Husaberg 100 pytań do...

levis napisał/a:

dlaczego łańcuszki w R4, R2 wytrzymują po 40-60 tyś km, a w singlach lecą po kilku tyś km ? łańcuchy są jakoś znacząco inne ?

Możliwe ,że dlatego singiel "szarpie". Ruch układu korbowego nie jest jednostajny liniowy. Nie jest tak wyważony jak przy wielocylindrowych silnikach.
Dlatego szybciej pada napęd, dlatego w drogowych singlach masz zabieraki, dlatego często wyrwane są tylne zębatki, dlatego masz większe drgania silnika itd.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

633

Odp: Husaberg 100 pytań do...

levis napisał/a:

dlaczego łańcuszki w R4, R2 wytrzymują po 40-60 tyś km, a w singlach lecą po kilku tyś km ? łańcuchy są jakoś znacząco inne ?

Znacząco inna jest charakterystyka silnika, dlatego lekko nie maja te łańcuszki.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

634

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Dzinkss napisał/a:

Moj kumpel kupował w motocyklonie lub rapidzie, no gdzieś z Poznania napewno. Cena ~70zł!

Może tak być [url]http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3020222217351-DID05T_66-lancuch-rozrzadu,scr_dItems.html[/url]

Chciałem kupić ten łańcuch, ale sprawdziłem stare graty, które dostałem od delty razem z motocyklem i oznaczenie na łańcuchu to 06B.
Może ktoś potwierdzić oznaczenie łańcucha DID dla Husaberga?
Auner zaoferował mi łańcuch w komplecie z zakuwką (z uwzględnionym rabatem) za 189 PLN, Rapid 133 PLN, w Stanach jest za 24USD.

635

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Są dwa łańcuchy B i BH. Standardowy i wzmocniony.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

636

Odp: Husaberg 100 pytań do...

kompan pobierz sobie katalog części - tam masz wszystko napisane
oryginalnie masz DID G67BW  66ogniw

nie polecam Tobie zbytnio kombinować z jego zakupem ponieważ ilość podróbek jest przerażająca i nawet za granicą piszą, że nie trudno kupić łańcuszek DID który po zrobieniu 10mth idzie do kibla.
za żywotniejsze uchodzą jednak IWIS-y ale cena robi swoje

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

637

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Oczywiście, że mam katalogi, ale w moim nie ma tego oznaczenia, tak więc dzięki za podpowiedź.
Mam jeszcze kilka ząbków napinacza na przemyślenie.

638

Odp: Husaberg 100 pytań do...

hacker33 napisał/a:

nie polecam Tobie zbytnio kombinować z jego zakupem ponieważ ilość podróbek jest przerażająca i nawet za granicą piszą, że nie trudno kupić łańcuszek DID który po zrobieniu 10mth idzie do kibla.

Niestety tyczy się to nie tylko łańcuszków rozrządu.
Podróbki łańcuchów did są nawet w Olku.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

639

Odp: Husaberg 100 pytań do...

da sie jakos to poznac ?  czy dopiero jak sie wyciagnie jak stare gacie ?

ktm 640 06r

kiedys exc 2x525  2x450 lc4 640 xt600

640

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Miałem taki łańcuch w ręku wraz z pudełkiem. Nie znalazłem w nim nic podejrzanego. Po założeniu i wyjeździe na Panoramę do Rumuni łańcuch już zaczął składać zęby w tylnej zębatce. W mojej CR mam jego starszą wersję i jeżdżę na nim w MX 3 sezon.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

641 Ostatnio edytowany przez karol128 (2015-06-02 09:24:22)

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Może to nie podróbki tylko po prostu kontrola jakości leży albo zależnie od fabryki z której łańcuch wychodzi a producentowi to na rękę bo ludzie zamiast wieszać psy na didzie to zwalają na podróbki.

642

Odp: Husaberg 100 pytań do...

To co kupić? I generalnie JAK ŻYĆ?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

643

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Uwierz w ślepy traf i kup dida lub postaw na innego producenta, ewentualnie oryginał

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

644

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Jak ustaic w 100% dobry GMP bez wsadzania pitoka w otwor swiecy? W drz byly znak, tutaj zrobilem na oko, ale bym wolal pewniejszy sposob, w serwisowce cisza

645

Odp: Husaberg 100 pytań do...

Majster128 napisał/a:

Uwierz w ślepy traf i kup dida lub postaw na innego producenta, ewentualnie oryginał


A zestawy JMT z Larssona są coś warte? Z resztą RK i DID też oferują. Co myślisz, a raczej masz jakieś doświadczenia?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"