1 Ostatnio edytowany przez raku (2013-04-03 18:38:44)

Temat: Trial- wszystko co z nim związane

Postanowiłem założyć taki temat, ponieważ w ostatnich dniach zauważyłem że triale i ich eksploatacja interesują wiele osób, a jednak bardzo mało jest wiadomości w tym temacie. Ci którzy mają pytania niech pytają a Ci który maja styczność bądź jakąś wiedzę niech się nią dzielą. Mam nadzieję że będzie ruch.

Ja osobiście jestem posiadaczem Gas gasa TXT 280 z 2004 r. pierwsze wrażenie po wejściu na moto ''ale zajebisty jak rower'', drugie wrażenie przy próbie tych ''prostych ewolucji z filmików'' o k***a to nie jest takie proste :D
Ogólnie uważam że ten sport jest bardzo dobry na początek przygody z off road'em, czego przykładem sa czołowi zawodnicy enduro bądź super enduro, no i nie jest tk wymagający serwisowo spalanie na poziomie 3L mieszanki w czasie około 3-4 godzin jazdy i litrów potu wydaje sie nie wielką ceną, zaś czynności serwisowe mam na mysli wymianę tłoka są dosyć rzadkim zbiegiem w porównaniu do np wysilonych silników motocykli crossowych,
jako przykład spokojnie mozna przyjąć silnik poczciwej yamahy DT 125 który i tak jest bardziej wyżyłowany niż silnik motocykla trialowego, a jak często w nim wymieniacie tłok? Oj przypuszczam ze większość posiadaczy nie wymieniła go w ogóle :D
Wszelkie inne pytania i odpowiedzi mile widziane dzielmy sie wiedzą, tego rzadkiego ale jak bardo ciekawego sportu.
Pzdr

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

2

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Siema

Kiedyś chciałem kupić enduro i trialówkę w jednym i zainteresowałem się motocyklami firmy scorpa. Mieli strasznie fajną zabawkę Scorpa T-ride. Mały endurak z silnikiem yamahy po zdjęciu siedzenia zamieniał się w opasłą trialówkę.

Niestety w Polsce nie było szans nawet na nówkę bo brak importera a tym bardziej używek. Warto zerknąć na filmiki na youtube bo sprzęty moim zdaniem kozackie choć do profesjonalnej zabawy w trial jednak 96 kg to za dużo.

pzdr
Kordzik

KTM 690 Enduro,   KTM EXC 200 :)

3

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Kordzik możesz popatrzeć za Yamaha Tricker.
Motocykl nie jest jakiś super pospolity ale bez problemu do kupienia w PL. A jest to właśnie takie miejski trial.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

4 Ostatnio edytowany przez raku (2013-04-03 19:58:39)

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Jeżeli masz na myśli coś takiego
http://www.etcycles.com/images/tricker.jpg
To Ci powiem że pierwszy raz widze ale sprzęt kozak :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Wygląda zajebiście, ale jak z wagą takiego mociaka?

READY TO >> TERROR

6 Ostatnio edytowany przez Koso (2013-04-03 20:24:31)

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

z chęcią bym zastąpił rower czymś takim, na pewno częściej bym latał ;D

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

7 Ostatnio edytowany przez Dukers (2013-04-03 20:34:20)

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Olaff napisał/a:

Wygląda zajebiście, ale jak z wagą takiego mociaka?

Sherco -  "Wszystkie te elementy spowodowały obniżenie masy motocykla. Dzięki 66,5 kg dwusuwy ST 1.25 i ST2.9 oraz ważący 69,5 kg czterosuw ST3.2 umożliwiają zawodnikowi pełną kontrolę nad maszyną. Całość opakowana jest w zgrabną sylwetkę z tradycyjną niebieską grafiką, żółta ramę i piasty, oraz lampami typu LED."

8

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Wow, ultra lekki!

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

9 Ostatnio edytowany przez Olaff (2013-04-03 20:41:08)

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Unbelievable

[url]http://allegro.pl/motocykl-yamaha-xg250-tricker-i3143499759.html[/url]

Troche odbiega od tego co podał raku :D

READY TO >> TERROR

10

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

A jak z pojemnościami ? Bo widzę że tam jest też dużo do wyboru :)
125 - 300 ccm3 na razie tyle obczaiłem i 4 T i 2 T.

11

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

Olaff napisał/a:

Unbelievable

[url]http://allegro.pl/motocykl-yamaha-xg250-tricker-i3143499759.html[/url]

Troche odbiega od tego co podał raku :D


to, to kloc 118kg

525 EXC

12

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

4T to raczej rzadkość, głownie 2T wiodą prym w tej dziedzinie, pojemności 125 i mniej raczej dla tych młodszych adeptów a 250 i więcej to wiadomo już pojemności dla osób dorosłych przy czym nawet tw większe pojemności moca nie zabijają np 280 TXT ok 14 koni :D

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

13 Ostatnio edytowany przez fistach (2013-04-03 21:04:03)

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

w Nowym Targu jest tego wiecej niz Crossow... wiekszosc Sherco.
zreszta kolega ze szkoly Teddy B. (pewnie wiekszosci znana), juz smigal na takim sprzecie jak mial 5 lat.
A teraz jak wymiata na Super Enduro...

Strasznie mnie to wkurwialo jako malolata, Tadek i reszta chlopakow miala i se smigala, a ja nie...
Stary nie dal sie namowic i musialem pedalowac na rowerku. Takze teraz mu wypominam, ze to ja moglem jezdzic dla Red Bulla :P haha

Huska 701 '17

14

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

fistach napisał/a:

w Nowym Targu jest tego wiecej niz Crossow... wiekszosc Sherco.
zreszta kolega ze szkoly Teddy B. (pewnie wiekszosci znana), juz smigal na takim sprzecie jak mial 5 lat.
A teraz jak wymiata na Super Enduro...

Strasznie mnie to wkurwialo jako malolata, Tadek i reszta chlopakow miala i se smigala, a ja nie...
Stary nie dal sie namowic i musialem pedalowac na rowerku. Takze teraz mu wypominam, ze to ja moglem jezdzic dla Red Bulla :P haha

Haha ! :D No w Nowym Targu jest Dealer Sherco Polska i w KRK tak że ogólnie jest 3 na całą Polskę z tego co widzę - sherco.pl A ten z Nowego Targu to chyba główny dealer.

15

Odp: Trial- wszystko co z nim związane

czarnysm610 napisał/a:
Olaff napisał/a:

Unbelievable

[url]http://allegro.pl/motocykl-yamaha-xg250-tricker-i3143499759.html[/url]

Troche odbiega od tego co podał raku :D


to, to kloc 118kg

tylko tu masz homologację.
jak wywalisz te wszystkie pierdoły to pewnie zejdziesz do 100kg.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD