16

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

jak wszystko bedzie SPRAWNE to tak:P sam sobie odpowiedziałeś. Ale rzadko po takim przebiegu wszystko jest sprawne

17

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

MAĆKO napisał/a:

jak wszystko bedzie SPRAWNE to tak:P sam sobie odpowiedziałeś. Ale rzadko po takim przebiegu wszystko jest sprawne

Moto zadbane kupione za granicą od starszego kolesia i gdyby nie dymiła to pięknie chodzi kilku mechaników słuchało to mówili że nie ma co nawet otwierać ale jak powiedziałem o tym dymie to mówili wymień oleje  przejedź 200km jak dalej będzie dymić to pierścienie do zmiany :)
Może rzeczywiście nie będzie tak źle :/

18

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Na pewno jeździł tylko na 30% gazu i raz w tygodniu do kościoła :)

Niemcy zawsze dają dobre ceny i okazje dla Polaków :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

19

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

levis napisał/a:

Na pewno jeździł tylko na 30% gazu i raz w tygodniu do kościoła :)

Niemcy zawsze dają dobre ceny i okazje dla Polaków :)

Bardziej na zachód, :) Nie od Niemca

20

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Pozostaje Ci robić jak chcesz bo naszej rady nie chcesz;)

21

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

A może tłok i reszta jest ok i puscila lekko uszczelka pod głowicą i dostaje sie płyn do komory spalania. Ja tak miałem niedawno u siebie w samochodzie. Bez zdjęcia tego dużo się nie dowiesz. A warto to sprawdzić bo przy okazji bedziesz wiedzial stan wszystkich innych rzeczy i wymienisz co bedzie trzeba.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

22

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

MAĆKO napisał/a:

Pozostaje Ci robić jak chcesz bo naszej rady nie chcesz;)

Chcę, ale właśnie boje się co to może być łatwo wam to pisać bo nie chodzi o waszą maszynę XD
A jak ja myślę o tym ile muszę wydać to sobie wmawiam że nie będzie tak źle :)
Dzięki wszystkim za odpowiedzi, racja nie dowiem się póki nie otworze góry :D
Pozdrawiam.

23 Ostatnio edytowany przez MAĆKO (2017-05-07 21:28:53)

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Mi łatwo to pisać, to prawda ale tylko z tego powodu że bez żadnych objawów w zimie zrobiłem generalkę swojego sprzeta;) W sumie jak by każdy tak do sprawy podchodził to nie bał bym się w PL kupić moto:) Taki sport, można kupic 4 w rzędzie i będziesz latał 15lat bez dotykania czegokolwiek jak się uprzesz.

24

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Ja bym to wszystko brał pod uwagę, ale jak zapierdala, nic nie stuka, nic nie puka, wszystko ładnie chodzi itp.
Tylko ten dym i mogą być takie koszta to mnie przeraża  :(
trzymać kciuki, oby nic wielkiego :)

25 Ostatnio edytowany przez Jakub123 (2017-05-07 21:46:54)

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Wg. mnie przejedź ze 20-30 km, sprawdź olej po jeździe tak jak pisałem i wtedy będziesz wiedział jak dużo oleju bierze. Też mi się wydaje że 300V to trochę przesada. Może być 5100, ja leję shell advance ultra czyli pełny syntetyczny. W zimie jak remontowałem to pomierzyłem wszystko i korba po 30000km nie miała żadnego luzu góra-dół, luz na boki mieścił się jeszcze z zapasem w limitach z serwisówki, zawory jeszcze w dobrym stanie nie ciekną, tylko dotarłem najdrobniejszą pastą. Zmiana samych pierścieni jest chyba bez sensu. Honowanie, nowy tłok, w komplecie z uszczelkami pod cylinder i głowice zazwyczaj są też uszczelniacze zaworowe i powinien być spokój.
Jak kupowałem to sprzedający powiedział, że bierze olej jak 2-sów :) więc wiedziałem, że remoncik nadchodzi, ale kosztowo wyszło mi lepiej kupić to, zrobić remont niż kupić stan igła za 16000zł. Ogarnięcie silnika zamknąłem chyba w 2000-3000zł wliczając w to części i zakup narzędzi takich jak klucze dynamometryczne, mikrometry, średnicówkę itd. Robociznę robiłem sam więc free.

26

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

A może być tak chłopaki że ten 300V teraz sprząta ten nagar z silnika i dlatego kopci?
Przejechałem trase 70km i 50km w mieście :) Dalej kopci :/

27

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

Jeśli kopci to albo tak jak ktoś piał- uszczelka i płyn chłodniczy, albo bierze kosmiczne ilości oleju, u mnie przy 1,5L na 1000km nic nie kopcił. Sprawdź olej, bo może się okazać że za chwilę założysz temat "kupię głowicę do DR-Z".

28 Ostatnio edytowany przez Olsztyn (2017-05-07 22:25:20)

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

kupiłem 4l 300V zostało mi 1800ml :) bierze olej wychodzi na to, z odmy nic nie leci.

29

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

na dzień dobry kup komplet dobrych uszczelek (athena albo OEM) i sam sobie odpowiesz na wszystkie pytania, jeśli nie boisz się kręcić kluczem. Jeśli nie, to mechanik to zrobi

rmz 250
gas gas txt 250

30

Odp: DR-Z Kopci na biało/Remont co, jak, gdzie, kiedy?

A sądzicie że warto dołożyć 500zł i kupić oryginalny tłok i pierścienie?