1

Temat: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Hej cześć i czołem
Od niedzieli jestem szczęśliwym posiadaczem Husqvarny 510 te. Jak wszyscy wiemy enduro duże koła miękkie zawieszenie mała tarczówka z przodu. W związku z tym, że chce go przerobić na supermoto i pobawić się trochę tym motocyklem po mieście planuje dokupić do niego komplet kół i latać na zmianę ulica/teren. Niestety sprawa nie jest dla mnie ostatecznie oczywista i jestem zmuszony umieścić tutaj tego posta prosząc o wskazówki czy jakieś rady. Mianowicie:
1) mam zamiar kupić felgi supermoto wraz z dużą tarczą z przodu 320 mm i małą zębatką z tyłu i chciałbym się dowiedzieć czy zmieniać też hamulec pompę itd? czy da radę na tej co mam założona na kołach enduro? Z tego co orientowałem się na necie daje radę ale przy bardziej zaawansowanej jeździe wypadałoby zmienić.
2) co robić z zawieszaniem? czy zabawa ze zwykłą regulacją którą oferuje mi Husqvarna wystarczy czy trzeba coś kombinować? Powiem tak jeżeli sprawa zawieszenia wykluczałaby kwestii zmian kół to sprzedałbym enduro i latał only supermoto.
3) ostatnim zapytaniem jest to czy jest może jakiś serwis co się tym zajmuje? pomocą z przeróbką enduro na supermoto? jeżeli tak ile by kosztował mnie taki zabieg i gdzie można byłoby to zrobić? Jestem z okolic Rzeszowa ale od biedy mogę rzucić motor na busa i dostarczyć go do wskazanego warsztatu

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

2

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Ad1. Da rade ale im dalej w las tym bardziej zaczyna brakować fest hebla.
Ad2. Da rade na ori enduro ale tak jak powyżej.
Ad3. Za dużo masz kasy? Setting zawieszenia (profesjonalny) w przyszłości jak najbardziej, a na początek plusem i minusem kompromis osiągniesz, ew. olej 7,5w z 5w 50/50 i to juz jest coś. Setting to jak bedziesz wiedział jakie masz oczekiwania co do zawiasu, koła i hebel dobierzesz z nami bezproblemowo.
Pozdro

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Na początek odpowiedz sobie na pytanie do czego tak naprawdę chcesz używać motor i jak nim jeździć. Jeśli tylko po mieście to na początek wystarczą 17" nawet na dużej zębacie i małej tarczy. Jak zacznie czegoś brakować to wyczujesz i będziesz mógł reagować pakując kolejne siano.
Jeśli od razu chcesz pojeździć konkretniej to kupuj drugi zawias, koła i hamulce. Przy przekładkach na enduro szybciej i wygodniej będzie z całymi lagami wyjechać.

PBM

4 Ostatnio edytowany przez PrzemoToZiomal (2017-04-05 23:24:18)

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

czyli myslicie ze nawet takie by siadly ? [url]https://www.olx.pl/oferta/kolo-supermoto-takasako-excel-sm-CID5-IDgr3Wj.html[/url]

+ dokupic do nich hebel ?

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

5

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Jak nie chcesz sie bawic w szukanie lożysk(nieraz nie do dostania i musisz toczyć ośkę) to szukaj kół P&P(Plug & Play) do twojego moto.

Xt 125--> RMZ-->SMCR --> EXC, YZF 2k3 --> SMR--> YZF 2k14 -->YZF 2k12

6

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Szukaj dawcy na części  - niestety ale musi to być Husqvarna:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

7

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Robiłem ostatnio to samo z TE 450. Nie wydawaj na razie za dużo kasy. Kup koła SM z piastami od Husqi (nie kupuj żadnych innych - bo kombinowanie będzie ;) ). Zacisk zostaw, tarczę też. Brembo dobrze hamuje.

Jak się okaże, że za słabe to wtedy kupisz sobie większą tarczę, zacisk, pompę i adapter.

Freeride 350

8 Ostatnio edytowany przez 1qazse4 (2017-04-06 09:30:17)

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Cześć, mam koła które jeździły w husqvarnie te 250 i 450 z tarczą 320, zębatka, adapterem do zacisku i dotoczonym adapterem do przedniej ośki. Jak jesteś zainteresowany zapraszam na priv.

9

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

znaczy coś dotoczyć  czy dorobić nie byłoby wielkim problemem , gdyż mam dobrego tokarza i z pewnoscia by ogarnal temat

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

10 Ostatnio edytowany przez Dziku (2017-04-06 21:03:05)

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

O proszę - [url]http://allegro.pl/husqvarna-510-sm-te-nozka-silnik-wtrysk-lagi-kolo-i6754882914.html#thumb/1[/url]  - masz lagi od SMR-a z zaciskiem radialnym, koło, tarcza. Może SMR ma szersze półki od TE, warto by wziąć z półkami. Kurde, takie coś się rzadko zdarza, więc działaj działaj, ale najpierw się upewnij, czy do Twojego rocznika podejdą. Ze 2 tygodnie temu na allegro było ładne ori koło od Husqvarny z tarczą za 500zł.

Next - [url]http://allegro.pl/kola-kolo-husqvarna-super-moto-ktm-sx-suzuki-rm-i6680437715.html#thumb/1[/url]

A te koła co podałeś wyżej, to są może warte 700-800zł, przód ma 3 cale szerokości - no bez jaj za taką kasę.

I jeszcze - nie oszukuj się, 510 to taki zapierdalacz, że musisz mieć dobre hamulce, kiedyś Ci ich zabraknie i co? Najpierw zainwestuj w koła + nowy napęd i hamulce. Potem pomyśl o settingu zawieszenia.

EXC 525 in progress

11

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

POdjalem decyzje kupuje narazie same kola i postaram sie ogarnac sam zawieszenie, narazie nie mam kajsy na przednią pompę i hamulec więc czy te felgi beda okej ? [url]https://www.olx.pl/oferta/kolo-kola-sm-supermoto-wrp-nowe-tarcze-ktm-drz-talon-wrf-yzf-yamaha-17-CID5-IDllgoy.html#bff75d8c63[/url] czy szukać czegoś innego?

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

12

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

cchesz zobacz moje kola;) felgi za 1400 oddam z oponami za 1600;) oski 20 to bez problemowo na swoje 25 dorobosz tulejki;)

13

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

4 dziurki czyli pewnie fabrycznie od Husqvarny. W tych kołach nie ma tulejek, ale pewnie z twoich kół będą pasować.

Zapytaj dla pewności o średnicę na oś. W razie czego, zawsze łatwiej przejść z dużej osi na małą.

PBM

14

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Koła na pewno od Husqi. Jedyne co - to szukaj adaptera pod dużą tarczę - albo zamontujesz swoją (mniejszą)

Jeżeli opony zdatne (zapytaj o DOT) to cena OK.

Będziesz musiał zmienić łożyska - chyba, że WR ma 25mm ośkę.
[url]http://www.husqvarnafactory.nl/pdf/2007/2007_SPC_TE-TC-SMR_250-400-450-510_euro2-3.pdf[/url] Popatrz sobie co tam w kołach siedzi.

Freeride 350

15

Odp: Husqvarna te 510 enduro na supermoto

Lepiej szukaj 5"

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD