1

Temat: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Cześć wszystkim

Mam pewien dylemat, mianowicie czeka mnie wyboru drugiego motocykla w moim życiu - teraz jak sprzedaję dt 125 chcę się przesiąść na większą pojemność teraz już 4t. Szukam jakiegoś supermociaka typowo na miasto, do wypadow po okolicznych wsiach czy moze w przyszlosci do amatorskiej jazdy na torze wszystko w swoim czasie. Na motocykl bede mial przeznaczone okolo 15 000 pln, i tu pojawia się problem. Celuję w jakąs husie 510 smr czy 450 ale bardzo mało egzemplarzy w Polsce a już w jakimś konkretnym stanie to już  w ogóle. Pierwsze moje pytanie to jak maja sie w ogole te motocykle? Czytalem mase na forum o tym jednak nikt nie dal jasnej odpowiedzi ile wychodzi utrzymanie takiego motoru sezonowo. Nie interesuje mnie taki motor ktory co drugi tydzien bedzie musial stac w garazu z zatartym tlokiem czy czyms. Oczywiscie wiem też, że motocykle te potrzebuja regularnych czynnosci takich jak wyiana oleju czy filtrów ale tez nie chcialbym sie pchac na jakas mine, ktorej remont bedzie kosztowac 1/3 ceny calego motoru. Chcialbym sie dowiedziec na temat jakie supermoto byloby dla mnie najbardziej odpowiednie, nie zalezy mi konkretnie na danej marce gdyz nie jestem jakims fanboyem tylko raczej posluchac rad bardziej ogarnietych i najlepiej doswiadczonych w tym temacie. :)

Myslalem tez aby kupić coś na enduro np husie 510 te i dokupić koła sm jakieś excelki czy cos aby to jakos wygladalo i latac na zmiane drogi/lasy. To samo z exc 450 gdyz duzo tych motorow jest na enduro

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

2

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Cześć hej,
od siebie polecić mogę Ci ktm-a 690 (dziobala) bo w miarę bezobslugowe moto, a za 15k można kupić co nie co. Wadą będzie spora masa, więc w teren specjalnie się nie sprawdzi.

Drugą opcją będzie suzi drz. Obslugowo moto jak złoto, na a2 nie powinno być problemu żeby znaleźć, odwdzięczyć się długowiecznościa.

Exc z rfs też bajka, ale ceny idą w górę i za niedługo jak już zostało po stokroć napisane na forum będą droższe, niż nowe z salonu... Sick! Nowe Exc poza budżetem.

Pierwsze dwa tak naprawdę wymagają wyłącznie wymiany filtrów i oleju, częstotliwość w zależności od tego jak dużo będziesz latał w sezonie.
Exc jak trafisz dobrze to podobnie, jak wpakujesz się na minę w remont to krocie stracisz, ale za to świetny dostęp do części.
O husach się nie wypowiem, kumpel miał 510 i 2x korba bokiem wyszła, trzeci raz już nie poskładał.

CRF 450 < exc 125 < sx 125 < sm690 <3

3

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Kup coś ze stajni KTM-a(450,525,530), WR450, albo dozbieraj i weź Husaberga 570. Ja byłem zakochany w Husqvarnie, ale nigdy nie wiadomo co kupisz, a cena remontu (zawory) w Husqvarnie to kosmos. Ponadto jeden z forumowych posiadaczy husqi odradził mi tą firmę :).

EXC 525 in progress

4

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Jak chcesz cos żeby nie trzeba bylo remontować tak często i chociażby robić co 10mth wymiany  oleju to bierz drz na a2 ci się zlapie a dość fajny sprzecik na miasto :)

Kuba #18

5

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Jest jeszcze Yamaha WR250X - konkurent DRZ SM. Za te same pieniądze dostaniesz nowszy sprzęt na wtrysku i z mniejszym przebiegiem. Nawet teraz jest jedna sztuka na olx: [url]https://www.olx.pl/oferta/yamaha-wr250x-2008r-supermoto-na-a2-pilnie-CID5-IDi8Del.html[/url] Motocykl do mocnych nie należy ale jest bardzo fajny i prosty w obsłudze.

DRZ400 SM -> WR250X-> CR 250 R -> RMZ450 RR -> nicość

6

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Z cięższych, to polecam od siebie LC4 640 wersję od 03-07 (05-07 miały dwa wydechy) oraz XT660X. o LC4 musiałbyś poczytać, bo to raczej nie jest motocykl dla wszystkich i z nimi trzeba uważać, żeby nie wpaść na bombę. Jak trafisz ładny egzemplarz, to prócz wymiany oleju i regulacji zaworów nie będziesz musiał nic robić ( no może jedynie czasami sprawdzić śruby, bo potwór generuje niesamowite wibracje :)

KTM 690 SMC

7

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Również polecam Yamaszke WR250X, sam stałem przed wyborem DRZ i WRX. Wybrałem Yamahe ze względu na nowszą konstrukcję. Kumpel natomiast kupił DRZ i też nie narzeka.

Yamaha WR250X -> KTM 690SMCR EVO2

8

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

A jak ma sie mocow drz do tej yamah wr? Bo pojemnosc troszke sie rozni, i obawiam sie ze yamaha bedzie miala za malo mocy
Myslalem o ktmie 525 nawet nim jezdzilem tym starszym bodajze (2003r) fajne moto nie takie ciężkie, kopa ma fajnego tylko jak spytałem kolegi jak tam sezon od tego ktm mowil ze pustka w portfelu bo remont go wyniosl cos ponad 3 000 pln.

Co do ktm 690 stare mi się kompletnie nie podobją a nowe już troszkę kosztuje więc raczej odpada wolałbym coś bardziej lżejszego zwinnego.

Odnosnie drz sporo o niej czytałem, wiele filmikow ogladam na yt z nią i rzeczywiście fajne moto tylko mam obawy że za sezon/dwa zabraknie mi mocy i będę musiał znowu kombinować z sprzedażą.

Moim faworytem jest bez dwóch zdań husia 510, jednak jak ma się ona awaryjnie w porównaniu do Ktm 450/525 exc i husqvarny 510?
Moglibyscie porownac te motocykle?
Generalnie to zastanawiam się nad 510 smr 450 smr ktm 525 badz 450 i nie wykluczam drz

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

9 Ostatnio edytowany przez PrzemoToZiomal (2017-01-06 18:55:59)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

A bym zpaomnial a wr 450? Mowa tu a starej czy sa jakies nowsze? Bo niestety na olx żadnej nie widziałem, a te husabergi jak pod wzgkedem awaryjnosci? Na szybko czytaj dowiedzialem sie ze do nie wyczynowe jak husia i ktmy wiec moze to?? Tylko też ich jak na lekarstwo na olxie

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

10 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-01-06 20:33:56)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Zapomnij o wr250x od razu mówię. Tak jak mówisz, mocy zabraknie skoro już nawet trochę jeździłeś exc 525
Aczkolwiek sprzęcior super tak jak koledzy wyżej mówili, fajnie w terenie można powywijać i pogibać się głównie dlatego, że nie ma takiego urywania rąk przy odkręceniu.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=Kb3o_Svpiv8[/url]

WR250X -> Husaria 701

11 Ostatnio edytowany przez PrzemoToZiomal (2017-01-06 23:59:46)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

A pomiedzy

exc 450 a 525
i hsuqa 450 a 510
jest duza roznica jesli chodzi o awaryjnosc? czy exc 525 i husq 510 nie sa tak wyzylowane jak ich mniejsze pojemnosciowo modele ? pozdrawiam

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

12

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Czy ja wiem czy Husqa 450 jest tak bardzo wyżyłowana ? Mam SM450R i to ma "tylko" 43 km.

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

13 Ostatnio edytowany przez gierwi (2017-01-07 11:28:03)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

PrzemoToZiomal napisał/a:

Co do ktm 690 stare mi się kompletnie nie podobją a nowe już troszkę kosztuje więc raczej odpada wolałbym coś bardziej lżejszego zwinnego.

Odnosnie drz sporo o niej czytałem, wiele filmikow ogladam na yt z nią i rzeczywiście fajne moto tylko mam obawy że za sezon/dwa zabraknie mi mocy i będę musiał znowu kombinować z sprzedażą.

Porównujesz dwa motorki o tej samej wadze, różniące się mocą na niekorzyść DRZ-ty i stawiasz ją wyżej?. Trochę dziwne znając inne Twoje potrzeby. Rozumiem że nie kupisz motocykla który się Tobie nie podoba, ale dobra wiadomość jest taka że boczne plastiki od SMC-R pasują do SMC, a inne są takie same. Koszt wymiany to pewnie ok. 400 zł.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Pablo_87 napisał/a:

Czy ja wiem czy Husqa 450 jest tak bardzo wyżyłowana ? Mam SM450R i to ma "tylko" 43 km.

I jak zmiana tłoka już była? Ile już ją masz? Zadowolony jesteś? Poza zmiana oleju i filtrami co jest w niej do roboty na bieżąco? Poleciłbyś ją czy raczej szukać coś innego?

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

15

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

gierwi napisał/a:
PrzemoToZiomal napisał/a:

Co do ktm 690 stare mi się kompletnie nie podobją a nowe już troszkę kosztuje więc raczej odpada wolałbym coś bardziej lżejszego zwinnego.

Odnosnie drz sporo o niej czytałem, wiele filmikow ogladam na yt z nią i rzeczywiście fajne moto tylko mam obawy że za sezon/dwa zabraknie mi mocy i będę musiał znowu kombinować z sprzedażą.

Porównujesz dwa motorki o tej samej wadze, różniące się mocą na niekorzyść DRZ-ty i stawiasz ją wyżej?. Trochę dziwne znając inne Twoje potrzeby. Rozumiem że nie kupisz motocykla który się Tobie nie podoba, ale dobra wiadomość jest taka że boczne plastiki od SMC-R pasują do SMC, a inne są takie same. Koszt wymiany to pewnie ok. 400 zł.

Kup DR-Z E/ Y. Mocy nie zabraknie, dużo lżejsze od SM/ S i od 690.
Tylko zawiasa i prowadzenie... to nie jest nowoczesna Japonia czy KTM...

Pozdrawiam,
Piotrek