16 Ostatnio edytowany przez ecetera (2017-01-07 13:32:58)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

gierwi napisał/a:
PrzemoToZiomal napisał/a:

Co do ktm 690 stare mi się kompletnie nie podobją a nowe już troszkę kosztuje więc raczej odpada wolałbym coś bardziej lżejszego zwinnego.

Odnosnie drz sporo o niej czytałem, wiele filmikow ogladam na yt z nią i rzeczywiście fajne moto tylko mam obawy że za sezon/dwa zabraknie mi mocy i będę musiał znowu kombinować z sprzedażą.

Porównujesz dwa motorki o tej samej wadze, różniące się mocą na niekorzyść DRZ-ty i stawiasz ją wyżej?. Trochę dziwne znając inne Twoje potrzeby. Rozumiem że nie kupisz motocykla który się Tobie nie podoba, ale dobra wiadomość jest taka że boczne plastiki od SMC-R pasują do SMC, a inne są takie same. Koszt wymiany to pewnie ok. 400 zł.

Wydaje mi się, że chodziło mu o dziobala a nie o 690 smc.

Swoją drogą dylemat jak zwykle. Coś mocnego, lekkiego i taniego w utrzymaniu :P Obawiam się, że takiego SM jeszcze nie wymyślono. Ja poleciłbym tak jak mally DRZ E/Y. S lub SM lepiej sobie odpuścić chyba, że już z FCR 39, wałkami i wydechem.

17 Ostatnio edytowany przez Pablo_87 (2017-01-07 14:07:23)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Mam ją od wakacji, kupiłem od znajomego który przejeździł nią półtorej sezonu, ja narazie mam pół sezonu za sobą. On poza regulacją zaworów i zmianą oliwy nie robił nic. Ja musiałem wymienić dekiel od magneto i samo magneto bo ktoś tam rzeźbę odjebał. Tłok powinien jeszcze sezon przelatać. Póki co za krótko nią latam żeby powiedzieć czy warto czy nie. Mogę jedynie wypowiedzieć się na temat samej jazdy, w moim odczuciu mocy nie brakuje a do tego jest mega poręczna i prowadzi się zajebiście

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

18

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Nie  byłeś Pablo czasami Husią na exposilesi w tym roku na targach? :D

KTM 690 SMC

19 Ostatnio edytowany przez Pablo_87 (2017-01-07 21:21:17)

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Na targach czy na placu obok Expo ? Jeśli na placu to możliwe, że jeszcze poprzedniego właściciela widziałeś. Znajomy który prowadzi szkołę jazdy kat. A wynajmuje tam plac, na samych targach nie byłem

Husqvarna SM450R & Yamaha YZ 250
było KTM Exc-r 530 Yamaha WR400F  Ducati Monster 800 S.i.e.
http://www.bikepics.com/members/pablo87/

20

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

No panowie rozpisaliśmy się, ale o jednym zapomnieliśmy - moto ma być zarejestrowane na A2, a to znacznie zawęża wybór.
EXC 525/450 @ Husqvarna 510/450 @ WR450 - w zasadzie w zdrowym silniku wymiana oleju jest jednakowa, co ok 600km, pozostaje w zasadzie tylko regulacja zaworów. W modelach 525 @ 510 @ WR450 tłok troszkę dłużej pożyje i tyle. Nie ma w nich nic, co się notorycznie psuje, po prostu musisz na bieżąco serwisować i wymieniać części. Jak coś ma jebnąć, to jebnie. Jeśli chcesz być na 100% pewien, to po zakupie wymieniasz tłok i korbowód, dajesz zawory do pomiaru, oglądasz gniazda zaworowe itp., wymieniasz łożyska w silniku. To jedyna droga. Ja przy zakupie kierowałem się ceną części zamiennych i ich dostępności pod kątem ew. kapitalnego remontu. I wybór padł na EXC 525, jakbym miał wór pieniędzy, to brałbym własnie Husqvarnę 510, bo uważam, że ma najlepszy wygląd ze wszystkich. Nic, tylko szukaj czegoś na A2, DRz 400 to wcale nie głupi pomysł, WR250R@X - stanowczo nie, u mnie nie wywołała jakichkolwiek wrażeń, co nie znaczy ofkorz, że nie jest przyjemnym motocyklem. A SM ma własnie wg. mnie wywoływać wrażenia, bo po to jest.

EXC 525 in progress

21

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Kupuj DRz tę co tu dużo pisać w SM najlepiej :)

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

22

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

No wlasnie rozsadek mowi drz ale chyba i tak bede szukał husi 510 xd

a wr 450? jest teraz jakas ciekawa na sprzedaż?

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

23

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Dziku napisał/a:

No panowie rozpisaliśmy się, ale o jednym zapomnieliśmy - moto ma być zarejestrowane na A2, a to znacznie zawęża wybór.
EXC 525/450 @ Husqvarna 510/450 @ WR450 - w zasadzie w zdrowym silniku wymiana oleju jest jednakowa, co ok 600km, pozostaje w zasadzie tylko regulacja zaworów. W modelach 525 @ 510 @ WR450 tłok troszkę dłużej pożyje i tyle. Nie ma w nich nic, co się notorycznie psuje, po prostu musisz na bieżąco serwisować i wymieniać części. Jak coś ma jebnąć, to jebnie. Jeśli chcesz być na 100% pewien, to po zakupie wymieniasz tłok i korbowód, dajesz zawory do pomiaru, oglądasz gniazda zaworowe itp., wymieniasz łożyska w silniku. To jedyna droga. Ja przy zakupie kierowałem się ceną części zamiennych i ich dostępności pod kątem ew. kapitalnego remontu. I wybór padł na EXC 525, jakbym miał wór pieniędzy, to brałbym własnie Husqvarnę 510, bo uważam, że ma najlepszy wygląd ze wszystkich. Nic, tylko szukaj czegoś na A2, DRz 400 to wcale nie głupi pomysł, WR250R@X - stanowczo nie, u mnie nie wywołała jakichkolwiek wrażeń, co nie znaczy ofkorz, że nie jest przyjemnym motocyklem. A SM ma własnie wg. mnie wywoływać wrażenia, bo po to jest.

W samo sedno podsumowanie:)

hermes napisał/a:

Kupuj DRz tę co tu dużo pisać w SM najlepiej :)

Po 125 w 2t seria za szybko Ci sie znudzi i bedziesz chciał zaraz zmienić a to sa wiadomo koszty.

PrzemoToZiomal napisał/a:

No wlasnie rozsadek mowi drz ale chyba i tak bede szukał husi 510 xd

a wr 450? jest teraz jakas ciekawa na sprzedaż?

O wr sie nie wypowiem a Husqa vs KTM to najlepiej jak sie bys przejechał jednym i drugim bo czasami jest tak ze moto nie zawsze "leży" a juz kilka osób tu o tym wspominało w odniesieniu do Husqi ale z drugiej strony do wszystkiego mozna sie przyzwyczaić tymbardziej ze sm to sm i ma za.pierdalać i telepać porządnie wiec nie ma co pytać i w głowie sobie mącić skoro Husqa w głowie juz zakodowana;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

24

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

PrzemoToZiomal sprawdź PW :)

BMW G650 X-Moto '07 Sold —> Triumph Speed Triple 1050 '09

25

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

a ta nowa wr 450? jakby dokupić excelki nie latałoby git?

@stajo czytaj priv ;p

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

26

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

np taka [url]https://www.otomoto.pl/oferta/yamaha-wr-witam-yamaha-wr-450-ID6yGQuR.html#xtor=SEC-8[/url]

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok

27

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

Taka wrka jest bardzo fajna.
Figiel swoją zrobił już pewnie 600mth bez otwierania silnika ;)
Mocy jest ok jak jest odblokowana.
Dodatkowo można dać walki z yz i będzie w sumie moc crossa

Pozdrawiam,
Piotrek

28

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

mally a ty przypadkiem nie pisałeś, że wracasz z powrotem do seryjnych wałków WR bo na tych od YZ yamaha była za dzika? :P

29

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

norvitsch napisał/a:

mally a ty przypadkiem nie pisałeś, że wracasz z powrotem do seryjnych wałków WR bo na tych od YZ yamaha była za dzika? :P

:) nie ja mam seryjne i wrke na wtrysku. Pisałem ze wrka Bombera na walkach z yz chodzi jak wściekła i jest mocniejsza od mojej.

Pozdrawiam,
Piotrek

30

Odp: Supermoto na A2 pomoc przy wyborze

mally ty nią latasz na enduro czy sm czy to i to? Jak ta wrka sie sprawuje droga w utrzymaniu? idzie tym cos ponapierdzielac w trasie?

Yamaha DT 125 X 2006 rok --------->Husqvarna TE 510 2009 rok