61

Odp: Pojekt WR300f

Wykluczylem tę opcję poluzowując śruby trzymające zacisk tak żeby był luźno i nadal tarło. Wychodzi na to że wina tłoczków. Potrzebuje informacji jak to ogarnąć.

Hsq SMR 511
#511

62

Odp: Pojekt WR300f

Zle wyosiowana tarcza w zacisku?

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

63

Odp: Pojekt WR300f

Bartas napisał/a:

Pojawił się problem nie odskakujacych klocków. Przy wymianie zacisk dokładnie przeczyszcze ale jednak problem gdzieś tkwi. Wie ktoś jak to rozwiązać?

Opisz dokładnie.
Hebel przód czy tył?
Nie odskakują klocki?
A może tłoczki w zacisku?
Masz problem bo piszczą klocki czy hebel nie odbija i cały czas hamujesz?
Klocki nowe? Dotarte czy używane?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

64 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-03-31 23:11:49)

Odp: Pojekt WR300f

Bartas napisał/a:

Wykluczylem tę opcję poluzowując śruby trzymające zacisk tak żeby był luźno i nadal tarło. Wychodzi na to że wina tłoczków. Potrzebuje informacji jak to ogarnąć.

[url]http://forum.super-moto.pl/topic14570-how-to-serwis-przedniego-zacisku-hamulca-drz-400-sm.html[/url]

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

65

Odp: Pojekt WR300f

Hamulec przód, BRAKING 4 tloczkowy. Klocki nowe pierwsza jazda. Koło ma opory przy próbie przekręcenie na stojaku,duży opór. Klocki nie piszczą tylko przy pchaniu słychać tarcie o tarcze. Zrobiłem jazdę próbną jakieś 500m może więcej bez używania hamulca przód i tarcza była gorąca lecz jeszcze nie patrzyła. Przy następnych 500m tym razem hamując przodem tarcza już parzyła. Jest spory opór w swobodnym ruchu koła, cały czas hamuje. Tłoczki w zacisku kiedy ten był u mnie na stole powracaly. Przewód hamulcowy drożny, płyn hamulcowy dzisiejszy, osiowość i prostość zamontowania zacisku raczej ok bo jak pisałem wcześniej poluzowalem śruby trzymające zacisk tak by był swobodnie i nadal to samo. Obstawiał bym to że tłoczki nie wracają na tyle ile powinny. Czy pompa hamulcowa może  mieć też jakiś wpływ?

Hsq SMR 511
#511

66

Odp: Pojekt WR300f

Miałem to samo kiedyś - musiałem lekko szifnąć klocki - bo po włożeniu w zacisk było "na styk" i blokowały tarczę :) Wiem, że nie jest to profeszynel - ale nie miałem innego wyjścia. Tłoczek pracował idealnie.

A jak wkładasz tarczę pomiędzy klocki to wchodzi ok?

Freeride 350

67 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2017-03-31 23:40:10)

Odp: Pojekt WR300f

Ja w 6p mam podobnie, zacisk swobodnie funkcjonuje, tarcza ok, klocki ok, w osi ok, a skur.wiel szura mi cały czas, i mam wrazenie jakby ospałego hamulca na odbijaniu. Po ułożeniu sie klocków troche niby lepiej ale uderzam dalej w pompę bo nic innego nie pozostało w zasadzie i jest wkurwia.jące;)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

68

Odp: Pojekt WR300f

Wpierw pojeździj i dotrzyj klocki. Bo jest to normalne.
Takie coś miałem zawsze z nową tarczą i klockami.
Nawet jak już się dotrą to nie licz, że koło będzie się kręcić jak bączek. 2-3 obroty max

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

69

Odp: Pojekt WR300f

wyjmij klocki i oczysc tloczki. stare klocki byly zjechane i tloczki byly bardziej wysuniete = brud jest nizej na tloczku. wypchnij tloczki klamka i zmyj brud do okola. moze byc go nie widac ale na uszczelce daje opor.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

70

Odp: Pojekt WR300f

Zrobiłem pełny serwis zacisku zgodnie z instrukcją z tematu wklejonego wyżej. Nie było to akurat przyczyną ale jest przeserwisowany. Powodem była pompa hamulcowa nie odbijajaca. Dziwne, ale tak było. Dzięki wszystkim za pomoc.

Hsq SMR 511
#511

71

Odp: Pojekt WR300f

Czy do 4 tłoczkowego zacisku BRAKING pompa radialna o średnicy tłoczka 17,4mm nie będzie zbyt duża?

Hsq SMR 511
#511

72

Odp: Pojekt WR300f

Będzie. 16 to max, najlepiej 15

73

Odp: Pojekt WR300f

Ok, czyli będzie chodzić bardziej 0-1 ?

Hsq SMR 511
#511