136

Odp: supermoto od SWM

tabul napisał/a:

Jak masz leasing na to moto to nic nie zrobisz.... Nie możesz go zwrócić z tytułu rękojmi bo to nie jest Twoja własność... Leasing do strzał w stopę w takim przypadku.

Ale bank w którym mam leasing zna sprawę i jest skłonny do rozwiązania umowy. Ja na tym stracę, ale importer wiecej...
Anyway, podobnież są już części, więc jadę do serwisu w Wawie i zobaczymy co z tego wyniknie.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

137

Odp: supermoto od SWM

W sporcie SWM nie ogarnął tematu. Motocykle wybuchają jak noworoczne fajerwerki. To jest stara konstrukcja Husqvarny, którą próbowali zmodernizować ale chyba nie wyszło. Ogólnie marka kupiona przez chinoli.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

138

Odp: supermoto od SWM

Jest dobrze. Nowy TPS i rozrusznik całkowicie zmieniają doświadczenie z motocyklem. Odpala 'na dotyk' i wreszcie jest płynna reakcja gazu, bez duszenia się i zastanawiania czy ma jechać czy nie.
Zobaczymy za kolejnych kilka set/tysięcy kilometrów jak się od teraz będzie sprawował.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

139

Odp: supermoto od SWM

Jezeli Maniek mowi, ze silniki na zawodach wybuchaja, a tam grane sa inne budzety, to wg mnie moze to sie zle skonczyc :(

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

140

Odp: supermoto od SWM

Renault w F1 też silniki na zawodach wybuchają, a ich budżet raczej mały nie jest... Za to pewnie nie jeden z Was ma, miał (albo słyszał o tym że ktoś ma ^^) renault i silnik mu nie wybuchł i da się jeździć (mimo iż i tak nie uważam tej marki za zbyt bezpieczną).

Też słyszałem że silniki wybuchają, że Hermunen to, Hermunen tamto... Mi też pierdzielnął na trenningu przed Słomczynem.
SWMa na chwilę obecną ciężko mi polecać, ale w rzeczywistości będę dalej nim "jeździł i obserwował", zwłaszcza że chwilowo sprawuje się nieźle.

Kuźwa, stara konstrukcja husqvarny... Które dożywają sędziwego wieku i dalej ludzie nimi handlują "nówki sztuki 10+ lat" za połowę ceny nowego SWMa.
Większość ludzi na niego nie narzeka generalnie, poza masą mniejszych niedoróbek.
Mimo że 'tylko' Izrael, ale tam SWM drogowy dał radę pod wprawnym jeźdźcem dojechać jako pierwszy w sezonie.

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

141

Odp: supermoto od SWM

no dobra to trzeba obserwować :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

142 Ostatnio edytowany przez jjacks (2020-03-15 20:27:17)

Odp: supermoto od SWM

Hmm czyli importer to kolejny janusz biznesu jakich w naszym kraju wielu. Niestety niszowi producenci robią interesy z ludźmi którzy nigdy nie powinni pracować z klientem. Miałem doświadczenia z importerem GasGas.
Ogólnie mogło być gorzej bo bądź co bądź jest dwuletnia gwarancja - w 'markowych' wyczynowych sprzętach jest gwarancja do bramy.

A kto to wystawił na sprzedaż SWM? [url]https://www.olx.pl/oferta/swm-sm500r-CID5-IDDhF7v.html#27a934d9e2[/url]

Husqvarna SM610S

143

Odp: supermoto od SWM

jjacks napisał/a:

Hmm czyli importer to kolejny janusz biznesu jakich w naszym kraju wielu. Niestety niszowi producenci robią interesy z ludźmi którzy nigdy nie powinni pracować z klientem. Miałem doświadczenia z importerem GasGas.
Ogólnie mogło być gorzej bo bądź co bądź jest dwuletnia gwarancja - w 'markowych' wyczynowych sprzętach jest gwarancja do bramy.

A kto to wystawił na sprzedaż SWM? [url]https://www.olx.pl/oferta/swm-sm500r-CID5-IDDhF7v.html#27a934d9e2[/url]

Z tego co wiem to nikt 'od nas'. To starszy model - nie 'ulepszony' przez SWMa za bardzo, czyt. Huska 510 1:1. Mój 'nowszy' ma całą mase euro-eko-terroru + kilka badziewnych rozwiązań (typu automatyczny dekompresator, a tu dźwigienka jeszcze poczciwa).

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

144

Odp: supermoto od SWM

no już nie gadaj, że auto-deko to taki koszmar :)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

145

Odp: supermoto od SWM

Jak działa to nie. ;> Ale nie dość że w normalnym moto jest to rzecz która może się popsuć, to w SWMie (z aktualnych doświadczeń) jest to rzecz która na pewno padnie. :P

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

146

Odp: supermoto od SWM

kurtvail napisał/a:

Renault w F1 też silniki na zawodach wybuchają, a ich budżet raczej mały nie jest... Za to pewnie nie jeden z Was ma, miał (albo słyszał o tym że ktoś ma ^^) renault i silnik mu nie wybuchł i da się jeździć (mimo iż i tak nie uważam tej marki za zbyt bezpieczną).

Też słyszałem że silniki wybuchają, że Hermunen to, Hermunen tamto... Mi też pierdzielnął na trenningu przed Słomczynem.
SWMa na chwilę obecną ciężko mi polecać, ale w rzeczywistości będę dalej nim "jeździł i obserwował", zwłaszcza że chwilowo sprawuje się nieźle.

Kuźwa, stara konstrukcja husqvarny... Które dożywają sędziwego wieku i dalej ludzie nimi handlują "nówki sztuki 10+ lat" za połowę ceny nowego SWMa.
Większość ludzi na niego nie narzeka generalnie, poza masą mniejszych niedoróbek.
Mimo że 'tylko' Izrael, ale tam SWM drogowy dał radę pod wprawnym jeźdźcem dojechać jako pierwszy w sezonie.

Nie no ja tam bym takiego SWMma nie kupił

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

147

Odp: supermoto od SWM

Dołączę do tematu bo widzę, że zawrzało.
Miałem kontakt telefoniczny z kurtvail w trakcie początków jego zamieszania z importerem. U mnie pojawiły się również niepokojące objawy. Mianowicie pojawiają się nieregularne stuki z dołu silnika przy utrzymaniu przez chwilę stałych obrotów ok.3800 rpm. Stuki nie pojawiają się od razu tylko po chwili od ustabilizowania obrotów. Występują w czasie jazdy jak i na postoju. W przeciwieństwie do obsługi kurtvail mój przypadek jest w porządku, dostarczyłem moto do naprawy i za dwa tygodnie odebrałem.

Źle to zabrzmi ale u mnie w silniku w dalszym ciągu coś stuka.... Dwa razy rozbierany i weryfikowany silnik. W pierwszym kroku wymieniono łożyska wału, poskładali a tu ciągle stuka i puka. Rozebrali silnik ponownie do weryfikacji ale nic nie stwierdzono, po zmontowaniu ciągle stuka. Zapewniono mnie, że mam jeździć i jak się pogorszy to wymienią mi silnik. Jak na razie to po tym "remonciku" zrobiłem może 400 km żadnych zmian ani mocniej ani słabiej. Też zastanawiam się co z tym zrobić, bo kupujesz nowego sprzęta po to żeby choć przez chwilę mieć spokój z naprawami i dziwnymi usterkami a tu taka padaka. kurtvail dobrze, że wspomniałeś o rozruszniku bo kilka razy już mi się zdarzyło, że nie chciał zakręcić. Z TPS jak na razie nie mam problemów, silnik dobrze reaguje na manetkę. Mam nadzieję, że sprawę dam radę rozwiązać jakoś kulturalnie.

SWM SM500R

148

Odp: supermoto od SWM

Te stukanie moze pochodzić z rezonansu lancucha rozrzadu. U jednych jest mocniej slyszalne u innych mniej.
U mnie np pojawia sie dosc czesto przy obrotach rzedu 4200-4800.
Korba wg mnie nie moze sobie raz stukac raz nie

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

149

Odp: supermoto od SWM

SM_231 napisał/a:

Dołączę do tematu bo widzę, że zawrzało.
Miałem kontakt telefoniczny z kurtvail w trakcie początków jego zamieszania z importerem. U mnie pojawiły się również niepokojące objawy. Mianowicie pojawiają się nieregularne stuki z dołu silnika przy utrzymaniu przez chwilę stałych obrotów ok.3800 rpm. Stuki nie pojawiają się od razu tylko po chwili od ustabilizowania obrotów. Występują w czasie jazdy jak i na postoju. W przeciwieństwie do obsługi kurtvail mój przypadek jest w porządku, dostarczyłem moto do naprawy i za dwa tygodnie odebrałem.

Źle to zabrzmi ale u mnie w silniku w dalszym ciągu coś stuka.... Dwa razy rozbierany i weryfikowany silnik. W pierwszym kroku wymieniono łożyska wału, poskładali a tu ciągle stuka i puka. Rozebrali silnik ponownie do weryfikacji ale nic nie stwierdzono, po zmontowaniu ciągle stuka. Zapewniono mnie, że mam jeździć i jak się pogorszy to wymienią mi silnik. Jak na razie to po tym "remonciku" zrobiłem może 400 km żadnych zmian ani mocniej ani słabiej. Też zastanawiam się co z tym zrobić, bo kupujesz nowego sprzęta po to żeby choć przez chwilę mieć spokój z naprawami i dziwnymi usterkami a tu taka padaka. kurtvail dobrze, że wspomniałeś o rozruszniku bo kilka razy już mi się zdarzyło, że nie chciał zakręcić. Z TPS jak na razie nie mam problemów, silnik dobrze reaguje na manetkę. Mam nadzieję, że sprawę dam radę rozwiązać jakoś kulturalnie.

I wouldn't like to burst your bubble, bro... Ale nie wierzył bym w tą wymianę silnika. A przynajmniej nie bez kilku miesięcznego użerania się z nimi (i nie chodzi mi tu tylko o importera, ale też po stronie włoskiej ... ja swoją sprawę eskalowałem do ichniejszego dyrektora pr i też specjalnie go to nie ruszało, choć sam się pierwszy odezwał).

Ile masz najechane? Masz jakieś problemy ze sprzęgłem, czy u Ciebie akurat wsio git malina?

SMR690->SM510r->YZ450F->701Rally

150

Odp: supermoto od SWM

levis napisał/a:

Te stukanie moze pochodzić z rezonansu lancucha rozrzadu. U jednych jest mocniej slyszalne u innych mniej.
U mnie np pojawia sie dosc czesto przy obrotach rzedu 4200-4800.
Korba wg mnie nie moze sobie raz stukac raz nie

Te stuki są nieregularne więc korba to nie będzie. Dzięki za podpowiedź z tym łańcuchem coś w tym może być, a czy może być to odczuwalne w czasie jazdy? W momencie tego stuknięcia blokuje się jakby silnik, coś jakby wypadał zapłon. Sam rezonans to chyba by nie powodował aż tak odczuwalnych efektów. Wręcz mam wrażenie tak jak by się na moment coś blokowało. Może to jest objaw wtórny tzn. przerywa zapłon, wtrysk, sterownik traci masę na moment itp. wtedy stuka? Nie wiem już co o tym myśleć.

SWM SM500R