1

Temat: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Witam ostatnio zauważyłem że coś mi cyka w głowicy grubo wydaje mi sie że tego nie było na filmiku to słychać wyraźnie tak ma być czy coś sie dzieje?

  [url]https://www.youtube.com/watch?v=_HFnDiU6fLM[/url]

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

2

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Jak mi zaczęło cykać, to okazało się że trzeba wymienić dźwigienkę zaworową na ssaniu. Wymieniłem profilaktycznie obie, bo to powtarzająca się w tym silniku przypadłość. Zdejmij sobie pokrywę zaworów i sprawdź luzy zaworowe. Jeśli są zbyt duże to pierwsza wskazówka że coś się dzieje.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

3

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

W poniedziałek stawiam ktm  do serwisu niech zobaczą co sie dzieje może sie coś rozpaść ? jakie koszty?

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

4

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Z moimi upustami zapłaciłem ok. 500 zł za 2 szt. , robocizna moja bo wielkiej filozofii z tym nie ma. Ile to w serwisie może kosztować - trudno powiedzieć. Trzeba zdjąć plastiki, airbox i pokrywę zaworów.
U mnie po przechyleniu motocykla ośka rolki wyjechała pod własnym ciężarem, tak że było blisko do awarii. Następstwa mogą być różne: od zabrania się igiełek z rolki z łańcuchem rozrządu (w najgorszym razie, do zatrzymania się silnika i już ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

5

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Nie ciekawie to wygląda kurde może sam sie za to wezme...

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

6

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

gierwi napisał/a:

Z moimi upustami zapłaciłem ok. 500 zł za 2 szt. , robocizna moja bo wielkiej filozofii z tym nie ma. Ile to w serwisie może kosztować - trudno powiedzieć. Trzeba zdjąć plastiki, airbox i pokrywę zaworów.
U mnie po przechyleniu motocykla ośka rolki wyjechała pod własnym ciężarem, tak że było blisko do awarii. Następstwa mogą być różne: od zabrania się igiełek z rolki z łańcuchem rozrządu (w najgorszym razie, do zatrzymania się silnika i już ;-)

Coś ściemniasz ;) Może w komarku ale na pewno nie w 690 ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

7

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

No pewnie. Przecież wiadomo że 690 są bezawaryjne.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

8

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

A propos cykania. Występuje w całym zakresie obrotów? Bo jeżeli nie, to może być napinacz łańcucha rozrządu.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Właśnie cykanie słychać cały czas dziś nawet jechałem bez kasku i słuchałem wgl to przy 8 tyś obrotów z cykania dzwiek zamienia sie w rzępolenie takie mam odczucie

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

10

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Nie no, chłopie, jak dla mnie to nie cyka, tylko NAPIE***LA :D Ja bym się bał przy takiej pracy do serwisu dojechać, a co dopiero latać normalnie.

11 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-06-03 19:58:22)

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Mi kiedyś takiego psikusa zrobiła Kajtek EXC. Zaczął właśnie klepać w taki sposób jak na Twoim filmie. Przyczyną okazał się padnięty napinasz rozrządu. Po wymianie jak ręką odjął...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

12

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Tak jak pisze Gierwi i Spidi, nawet w mojej rzędowej hornecie takie cykanie oznaczało konieczność wymiany napinacza rozrządu. Swoją drogą orientuje się ktoś ile taka operacja w 690?

13 Ostatnio edytowany przez gierwi (2016-06-03 20:47:46)

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Napinacz kosztuje 209, 47 złotych. Wymiana zajmuje 5 minut, ale to słaby punkt wszystkich KTM - ów.Ja właśnie kupiłem mechaniczny napinacz do mojej 530. Ale napinacz chyba słychać tylko na niskich obrotach, czy nie?

[url]http://ktmsklep.pl/schemat/16866/uklad-rozrzadu#schemes_controls[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

14

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Gierwi kupiłeś napinacz na sprężynie "klasyczny" czy ten manualny, śruba z kontrą?

15

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Tak, napinacz słychać tylko przy niskich obrotach. Teraz mam schizę i mi się wydaję, że słyszę swój przez tę akcję Patryka...

[url]https://goo.gl/photos/CNNJPBwjHD1jnWiH7[/url]