16

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

kompan do picia napisał/a:

Gierwi kupiłeś napinacz na sprężynie "klasyczny" czy ten manualny, śruba z kontrą?

Kupiłem mechaniczny. Szczerze mówiąc marzyłem o Dirt Tricks - ie, ale znalazłem to:

[url]http://olx.pl/oferta/napinacz-rozrzadu-manual-ktm-exc-sxf-250-400-450-530-350-2006-16-CID5-IDbZbo3.html[/url]

Przyznam się że wygrała cena: 85 zł vs. 495 zł. Zadzwoniłem dziś po odebraniu przesyłki do autora ogłoszenia, a on mi wali od pierwszych słów: A cześć jak tam?! Okazało się że to nasz kolega forumowy Ciernik z którym miałem przyjemność gadać wcześniej przez telefon o "zaletach" 530 ;-). Może jutro się zabiorę za montaż i zdam relację z efektów.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

17

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Teraz mnie tu zdołowaliście :/ co mam robić?
kupić napinacz rozrządu?

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

18

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

A tak wgl to moto jak sie mocno nagrzeje to cykanie jest większe tak odczuwam

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

19

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Ja w DR-Z miałem taki manualny napinacz. Pierwszy mod po remoncie, to wywalenie tego gówna.
Bardzo ciężko jest ustawić odpowiednie napięcie. U mnie poprzedni właściciel złamał ślizg łańcucha bo tak kiedyś to dopier...

Być może w KTM ustawia się go inaczej niż na słuch ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

20

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Gdzie kupie ten napinacz i jaki kupić? teraz boje sie go odpalać :)

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

21

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Gierwi, porobiłbyś kilka fotek w trakcie wymiany? Nie otwieraniem jeszcze pieca w 690 i "trochę się cykam" :D Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i czy to na moje siły w ogóle. Patryk - tak, ciepłe moto bardziej cyka od zimnego, tak miałem w Hornecie. Teraz w tym moim to już nie wiem czy cyka czy nie cyka, chyba jak będę oddawał do regulacji zaworów to po prostu powiem, żeby zajrzeli.

22

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Użytkownik napisał/a:

Gierwi, porobiłbyś kilka fotek w trakcie wymiany? Nie otwieraniem jeszcze pieca w 690 i "trochę się cykam" :D Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i czy to na moje siły w ogóle. Patryk - tak, ciepłe moto bardziej cyka od zimnego, tak miałem w Hornecie. Teraz w tym moim to już nie wiem czy cyka czy nie cyka, chyba jak będę oddawał do regulacji zaworów to po prostu powiem, żeby zajrzeli.

Jak kupowałem swojego szatana to chodził identycznie jak twój po tyś km cyka jak cyka :) dzwoniłem do mechanika i dopiero na 20 czerwca :/

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

23

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Co do tego stukania to sprawdziłeś wszystko wokół głowicy?
U mnie na kompie słychać jakby stukała/drgała jakaś blaszka.
Sprawdź czy kolektor jest dokręcony, czy sprężyny nie walą o ramę, czy ta osłona kolektora nie jest luźna/przepalona itd.
Później sprawdziłbym luzy zaworowe. Chyba, że sprawdzałeś - były ok?

Widziałem już takie tematy na forum ktm gdzie ludzi chcieli robić remonty a tu się okazywały takie drobnostki jak stukanie sprężynek czy osłon wydechu.
Jeżeli tam jest napinacz hydrauliczny to wymień olej i filtry. Też nowy lub inny olej potrafi zdziałać cuda.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

24

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Może coś być w tym oleju - zmieniłem z motula (poprzedni właściciel lał 10w40) na gęstszego motorexa i po jakimś czasie wydaje mi się, że dopiero wtedy zaczął delikatnie cykać. Ale z drugiej strony tego motorexa poleca manual, więc sam nie wiem...

25

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Użytkownik napisał/a:

Gierwi, porobiłbyś kilka fotek w trakcie wymiany? Nie otwieraniem jeszcze pieca w 690 i "trochę się cykam" :D Chciałbym zobaczyć jak to wygląda i czy to na moje siły w ogóle. Patryk - tak, ciepłe moto bardziej cyka od zimnego, tak miałem w Hornecie. Teraz w tym moim to już nie wiem czy cyka czy nie cyka, chyba jak będę oddawał do regulacji zaworów to po prostu powiem, żeby zajrzeli.


Niestety, jak wymieniłem dźwigienki to wpadłem na pomysł zmiany motocykla. Z powodzeniem. Co do napinacza to rosnąca temperatura rozrzedza olej, i pewnie to wpływa na większy hałas, a wymiana jest banalnie prosta: wykręcasz, wyciągasz, wkładasz, przykręcasz :-). A tak naprawdę to nie cykaj. Obie czynności są dla przeciętnie uzdolnionego mechanicznie osobnika proste. Ściągnij sobie instrukcję naprawczą z internetu i dasz radę.
Co do napinacza, to Ciernik wytłumaczył mi jak krowie na rowie, krok po kroku jak to się robi i myślę że będzie git. Nie wiem tylko czy do 690 jest dostępny mechaniczny napinacz. W moim motorku, gdzie serwis jest częsty, sprawdzenie napinacza nie jest problemem. W 690 bym zainwestował w coś hydraulicznego. Nówka kosztuje 200 złotych, więc coś takiego zapewni spokój. Zbyt luźny łańcuszek może być kosztowniejszy.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

26

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Użytkownik napisał/a:

Może coś być w tym oleju - zmieniłem z motula (poprzedni właściciel lał 10w40) na gęstszego motorexa i po jakimś czasie wydaje mi się, że dopiero wtedy zaczął delikatnie cykać. Ale z drugiej strony tego motorexa poleca manual, więc sam nie wiem...

Manual zaleca 10 W 50, lub 10 W 60. Mój zaprzyjaźniony mechanik twierdzi że na pięćdziesiątce chodzi ciszej ;-)

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

27

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

hacker33 napisał/a:

Co do tego stukania to sprawdziłeś wszystko wokół głowicy?
U mnie na kompie słychać jakby stukała/drgała jakaś blaszka.
Sprawdź czy kolektor jest dokręcony, czy sprężyny nie walą o ramę, czy ta osłona kolektora nie jest luźna/przepalona itd.
Później sprawdziłbym luzy zaworowe. Chyba, że sprawdzałeś - były ok?

Widziałem już takie tematy na forum ktm gdzie ludzi chcieli robić remonty a tu się okazywały takie drobnostki jak stukanie sprężynek czy osłon wydechu.
Jeżeli tam jest napinacz hydrauliczny to wymień olej i filtry. Też nowy lub inny olej potrafi zdziałać cuda.

Olej mam zmieniony 500km temu motul v 300 15w 50 nic nie jest luzne wszystko tak jak być powinno powiedz mi jak sciągne pokrywe zaworów to bede coś widział?

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)

28

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Dzięki. Oddam moto do regulacji zaworów i jak dalej będzie mi nie grało, to spróbuję sam wymienić ten napinacz skoro to takie plug and play. Swoją drogą serwisy we Wrocławiu tak obładowane motocyklami, że terminy na lipiec dają. A autoryzowany ktm w długołęce najbliższy termin ma "po sezonie" o.O

29

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

Sprawdź wtedy luzy zaworowe i stan rolek w dźwigienkach. Spróbuj pokręcić palcem i wyczuć czy wszystko jest OK

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

30

Odp: Cykanie w głowicy ktm 690 R

gierwi napisał/a:

Sprawdź wtedy luzy zaworowe i stan rolek w dźwigienkach. Spróbuj pokręcić palcem i wyczuć czy wszystko jest OK

Wyczuje to po ściągnięciu pokrywy? jak sprawdzić te luzy zaworowe?

Albo grubo Albo wcale :p
ktm lc4 640+2x akrapović+ fcr 41+open airbox 06r
Ktm 450 SMR-R 08r
Ktm 690 enduro R + SM 13r /Yamaha R1 tysiączek :)