1

Temat: Waga kół do supermoto

Witam,
Takie szybkie pytanko.
Ważył ktoś może koła wraz z oponami?
Czeka mnie wysyłka i nie wiem czy pakować w dwa czy jedno pudło.

Jest:
Fz8 Fazer 2011, Yz450f SM 2013, Kx250f 2011
Było:
Wr250f 2004, DRZ 400 SM 2007.

2

Odp: Waga kół do supermoto

Ja wazylem same kola z przednia tarcza, bez opon. Obręcze goldspeed i piasty talona. Bez osiek. Wyszlo cos w granicach 10-11kg za całość. Jak ci zależy bardzo na dokładnych danych to mogę zerknac gdzieś na forum jest info.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

3

Odp: Waga kół do supermoto

Mam limit 30 kg. Nie wydaje mi sie abym go przeliczył ale gdy podniosłem paczkę nabrałem podejrzeń czy sie wyrobie. W zestawie mam jeszcze dwie tarcze plus zębatkę.
Trudno bede to musiał gdzieś zważyć.

Jest:
Fz8 Fazer 2011, Yz450f SM 2013, Kx250f 2011
Było:
Wr250f 2004, DRZ 400 SM 2007.

4

Odp: Waga kół do supermoto

wątpię, żebyś przekroczył 30 kg.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

5

Odp: Waga kół do supermoto

Ostatnio kupowałem koła z oponami (bez tarcz i zębatek) - 20-21kg.

6

Odp: Waga kół do supermoto

Właśnie jestem po ważeniu.
Z dwoma kartonami i odrobina styropianu wyszło 26kg.

Jest:
Fz8 Fazer 2011, Yz450f SM 2013, Kx250f 2011
Było:
Wr250f 2004, DRZ 400 SM 2007.

7

Odp: Waga kół do supermoto

Kola sm z zabierakiem, tarczami, zebatka, oponami i karton równe 30kg. Kola od drz z 2 oponami tylnymi i jedna przednia, tarczami i zebatka plus karton 29,7 kg.

Sprawdź nas na Facebook'u https://www.facebook.com/MotoKoty
Oraz na Youtube https://www.youtube.com/motokoty

8

Odp: Waga kół do supermoto

To jak już jesteśmy przy wagach - może ktoś podać dla kontrastu ile ważą bezdętkowe Alpiny i ile ważą jakieś magnezowe czy carbonowe "cukierki"?
Ciekaw jestem jak duże to różnice. Co by nie mówić waga kół ma ogromne znaczenie dla osiągów i zwrotności, znacznie wieksze niż kilogramy zdjęte/zaoszczędzone na pozostałych częściach motocykla...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

9

Odp: Waga kół do supermoto

Spidi napisał/a:

To jak już jesteśmy przy wagach - może ktoś podać dla kontrastu ile ważą bezdętkowe Alpiny i ile ważą jakieś magnezowe czy carbonowe "cukierki"?
Ciekaw jestem jak duże to różnice. Co by nie mówić waga kół ma ogromne znaczenie dla osiągów i zwrotności, znacznie wieksze niż kilogramy zdjęte/zaoszczędzone na pozostałych częściach motocykla...

Te karbonowe, to z tego co widziałem, to tylko warstwa zewnętrzna. Pod spodem i tak jest warstwa aluminium.

Pozdrawiam,
Piotrek

10

Odp: Waga kół do supermoto

Stock Behr/KTM hub/spokes - 10 pounds 2 ounces --still need to add tube - 1 pound 5 ounces

Marchesini - tubeless - 8 pounds 11 ounces

Alpina Carbon Matrix rim/STS spokes/KTM hub - tubeless - 7 pounds 3 ounces

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

11

Odp: Waga kół do supermoto

Dzięki panowie.
Wszystko jasne. Niby nie tak dużo ale jeśli pomonożyć to razy dwa koła i odliczyć dętki to już robi się kilka kg...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

12 Ostatnio edytowany przez Spidi (2016-03-30 18:19:28)

Odp: Waga kół do supermoto

Kiedyś czytałem, że tunerzy aut używają współczynnika 8x dla redukcji masy nieresorwanej vs masa resorowana. Czyli każdy kilogram zdjęty z kół, tarcz itp. ma na poprawę osiągów mniej więcej taki wpływ jak redukcja masy budy czy pozostałego wyposażenia lub osprzętu o 8kg.
Nie wiem czy w motocyklach współczynnik jest ten sam czy jakoś się nieznacznie różni ale Mimo wszystko daje to do myślenia...

SPIDI

Subiektywnie o motoryzacji z charakterem
Facebook.com/SpidiFreestyle

13

Odp: Waga kół do supermoto

Niby wszystko jasne, ale znalazłem jeszcze jedno porównanie masy w SMImag:

Standard KTM:
Przód: 10,9 kg
Tył: 12,0 kg

FABA:
Przód: 9,7 kg
Tył: 10,9 kg

Wszystkie pomiary dotyczą kompletnych kół z założonymi slickami Michelin, tarczą przód Beringer, zębatką 48t itd.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"