1

Temat: Interwały serwisowe

Siema, w internecie jest masa opinii różnych ludzi np. jeśli chodzi o wymianę tłoka, jedni wymieniają co 50mth, inni jeżdżą po 200mth. Wiem że w tej kwestii należy słuchać serwisówki, ale ta nie do końca mówi mądrze. Bo chyba nikt z Was nie wymienia tłoka co 20mth. U mnie Yamaha przewiduje sprawdzenie po 1000km czyli przyjmijmy że to wychodzi jakieś 20mth. A wymiana? No właśnie, wtedy kiedy będzie do wymiany. Nie widzi mi się zbytnio rozbierać góry co kilka wyjazdów że sprawdzać jak wygląda. Ile Wy jeździcie na jednym tłoku, korbie itp.

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

2

Odp: Interwały serwisowe

Yamaha WR czy YZ?
WR odblokowana czy zdławiona?

Pozdrawiam,
Piotrek

3 Ostatnio edytowany przez mort3n (2015-11-22 22:01:08)

Odp: Interwały serwisowe

yz426

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

4

Odp: Interwały serwisowe

Jakiś czas temu ktoś z forum pisał, żeby uważać na 426 bo cylindrów praktycznie brak (nowych/regenr)
-taka aluzja
BTW. co do wymian - "jak dbasz -tak masz" chyba najbardziej się tu sprawdzi - jeżdżąc po bułki pewnie i z 300/pińcet mh zrobisz bez wymian, po torze (ogień) lepiej rewidować wymiary wzgl. serwisówki jak Bozia zaleca (stąd licznik w mh, a nie km)

Hardcore - it's more than music...

5

Odp: Interwały serwisowe

Mój tłok wytrzymał jakieś 35 000 km. Mógłby dalej jechać bo oleju nic nie brał ale była kasa odłożona to już "wypadałoby" :D Jeżdżone praktycznie tylko po asfalcie.

Jak latasz w terenie to czyścisz filtr jak najczęściej. Oleju lejesz o 200 - 300 ml. więcej (masz suchą michę także im więcej tym lepiej) i w sumie tyle. Nie wiem, 2 razy w sezonie tylko zerknij co u niego słychać i myślę, że 2 sezony powinno pohulać bez stresu.

Tak jak wyżej. Do 400 i 426 brak cylindrów. Są tylko używki bądź robienie tulei, bądź nakładanie nowego nicasilu.

6

Odp: Interwały serwisowe

35 000km.. Szacun ;) Co do jazdy to filtr czyszczę co jazdę max co dwie. Oleju też lałem zawsze ponad stan. Od kupna jeździłem bez licznika to też nie wiem ile tam wylatałem tych mth. Teraz po remoncie będę miał licznik więc zobaczę ile mniej więcej będę robił tych mth, ale załóżmy że co 60mth mogę górę rozebrać i zobaczyć co tam się w środku kryje.

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

7

Odp: Interwały serwisowe

Dajcie sobie siana z tymi mth, bo te wasze liczniki nie liczą motogodzin.
Liczą godziny pracy, więc posługujcie się jednostką godzin.
Ze względu na to, że godzina godzinie nie równa, to nie jest to miarodajny pomiar.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

8

Odp: Interwały serwisowe

No to do czego się odnosić?

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

9

Odp: Interwały serwisowe

Najlepiej go ilości zużytego paliwa tudzież zbiorników zakładając, że ciągle mówimy o zbiornikach dwu galonowych.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

10

Odp: Interwały serwisowe

Majster128 napisał/a:

Dajcie sobie siana z tymi mth, bo te wasze liczniki nie liczą motogodzin.
Liczą godziny pracy, więc posługujcie się jednostką godzin.
Ze względu na to, że godzina godzinie nie równa, to nie jest to miarodajny pomiar.

czym według ciebie jest Mth ??

sprzedam części
EXC 520 /  LC4 620 - całe na części - koła enduro - koła KTM DUKE SM
DRZ 400 - części zawieszanie, elektryka, air box, sprzęgła, elementy silnika
gg 6777220            tel 698 - 672 - sto jeden

11

Odp: Interwały serwisowe

jest to praca silnika pod odpowiednim obciążeniem. Np aprilia mierzy motogodzinę, jak silnik pracuje od 70 (lub 80 nie pamiętam dokładnie ) do 100% obciążenia silnika. Jak ktoś sobie pyrka na 1/3 manetki, to godzinę takiej jazdy liczy dużo mniej niż 1 mtg.

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: Interwały serwisowe

To nie jest coś na styl interpretowania prawa. Definicja jest jedna ogólnodostępna (net).

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

13

Odp: Interwały serwisowe

No ale jeden zbiornik mogę zrobić pyrkotając po łące, a drugi na ciągłym odcięciu. Zbiornik zbiornikowi nie równy.

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F

14

Odp: Interwały serwisowe

Równy !

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

15 Ostatnio edytowany przez mort3n (2015-11-24 23:00:52)

Odp: Interwały serwisowe

Chodzi Ci o spalanie że inne jest przy pyrkotaniu, a inne przy wiecznym dawaniu w palnik? Nie wiem jak u Was, ale w YZ426 czy ja jadę spokojnie czy go gonię na obrotach to jest praktycznie ten sam wir w zbiorniku, dlatego kupiłem sobie 12L zbiornik ;)

/// GO HARD OR GO HOME /// YZ426F