1

Temat: Serwis Husqvarna

Moja husqa jak jadę w równym tempie to przerywa, szarpie, tzn jedzie tak jakby sie dusiła lub paliwa nie dostawała- za bardzo nie wiem. Wie ktoś moze w czym problem? Ja osobiście podejrzewam że to gaźnik, przeczyściłem go ale problem nadal zostaje. Może potzreba jakaś regulacja? Aha jeszcze na silniku pod gażnikiem pojawia mi się olej- czyżby trzeba wymienić uszczelkę silnika? Proszę o pomoc
Pozdrawiam Lucek

Husqvarna SM450R

2

Odp: Serwis Husqvarna

Jeśli chodzi o szarpanie przy stałych obrotach, to ja miałem podobnie w moim lc4 po wrzuceniu zestawu DJ. Możesz spróbować założyć mniejszą dyszę, albo opuścić iglicę i zobacz czy będzie lepiej.
pzdr

3

Odp: Serwis Husqvarna

Też mam podobny problem. Napisałem taki sam post zaraz po kupnie moto ponad rok temu:

- http://www.forum.motox.com.pl/viewtopic.php?f=3&t=2832&p=32504#p32504

Do teraz się tym nie zajmowałem bo leciutko opanowałem moto i raczej nie jeżdżę ze stała prędkością i mi to już nie przeszkadza.

Jeżeli idzie o serwis to co chcesz robić bo sporo rzeczy można zrobić samemu.

Pod samym gażnikiem pojawia sie olej?? W tym miejscu łączą sie o ile się nie mylę kartery i nie ma tam uszczelki tylko sylikon.

HUSQVARNA TE250 '08

www.ProMX.pl - odzież, części  i akcesoria off-road
GG 8809197

4

Odp: Serwis Husqvarna

Dobra, juz wiem gdzie iglica. Teraz zostaje problem z poceniem się. Tam jest uszczelka czy sylikon i czy ktos kto nigdy nie rozbierał silnika da rade czy lepiej zostawić to komuś kto się na tym zna?? Na pierwszym zdjęciu olej pojawia się koło cylindra pod rozrusznikiem

Husqvarna SM450R

5

Odp: Serwis Husqvarna

Lucek03011990 napisał/a:

Opis budowy gaźnika mile widziany.


W linku masz sciezki do manuali do Huski, a w manualach jest caly gaznik rozrysowany. Niestety trzeba co nieco orientowac sie w angielskim.
http://super-moto.pl/index.php?module=forum&what=post&id=1918#1918

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

6

Odp: Serwis Husqvarna

Dzięki chłopaki przerywanie wyeliminowane! Opuszczenie iglicy pomogło- dzięki SZWINIA

Husqvarna SM450R

7

Odp: Serwis Husqvarna

Nie ma sprawy ;)

8

Odp: Serwis Husqvarna

Z przykrością musze powiedzieć że za długo się nie nacieszyłem motorkiem. Miałem mały wypadek w lesie i pogiałem kierownicę, klamkę od hamulca, podnóżek, kierunek i troszke plastiki porysowałem...

Husqvarna SM450R

9

Odp: Serwis Husqvarna

To i tak sie ciesz ze cały jestes ,ja teraz reke złamałem z przemieszczeniem.Poskrecali na sruby i 3 miechy w gipsowym opakowaniu.Juz nigdy nie wyjade bez ochraniaczy na ulice.

Ride out alone in my low-low
Watching the world move in slow-mo

10

Odp: Serwis Husqvarna

Wszystko przez Szwinie, jakby Ci nie pomogl, to nadal mialbys caly motocykl w garazu ;)

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

11

Odp: Serwis Husqvarna

Hehe, dokładnie!

Husqvarna SM450R

12

Odp: Serwis Husqvarna

No ale widać z tego, że tak podłubał, że odkryte zostały nieznane zapasy mocy ... i poniosło :)

13

Odp: Serwis Husqvarna

Można jakoś uszczelnić te kartery nie rozkręcając całego silnika?? Bo mechanik za tą robote chce 500zł...

Husqvarna SM450R

14

Odp: Serwis Husqvarna

Wiesz, ja tam lubie miec w moto wszystko na zicher, ale widząć skalę pocenia sie, to spookojnie bym odpuścił robienie z tym czegokolwiek.
Większą krzywdę zrobisz silnikowi otwierajac go (a tak by to trzeba zrobić), niz zostawiajac to tak jaka jest, i poczekać do np. wymiany tłoka, wtedy zrobisz to przy okazji.
To moja subiektywna opinia, więc weź na to poprawkę. Pzdr.

Husqa SM 450 R 08`, Husqa CR 250 82`,  Beta Zero 125 91`

15

Odp: Serwis Husqvarna

szwinia napisał/a:

Jeśli chodzi o szarpanie przy stałych obrotach, to ja miałem podobnie w moim lc4 po wrzuceniu zestawu DJ. Możesz spróbować założyć mniejszą dyszę, albo opuścić iglicę i zobacz czy będzie lepiej.pzdr

Także opuściłem iglicę o 2 wycięcia i moto przestało szarpać. Zostały jeszcze licząc od góry 2 wycięcia i mam pytanko. Jaki wpływ na moto miałoby opuszczenie iglicy o kolejne 2 wycięcia czyli max opuszczenie iglicy i czy jest to bezpieczne ? (pytanie zadaję w celu pogłębienia wiedzy w/w temacie)

HUSQVARNA TE250 '08

www.ProMX.pl - odzież, części  i akcesoria off-road
GG 8809197