31 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2015-03-25 19:06:31)

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Druga część łożyska ślizgowego jest pod wałkiem - w głowicy.
Przekaż to swojemu mechanikowi, by on się tym zajął jeśli nie ogarniasz tematu. Chyba za to mu płacisz.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

32

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

A ja wjadę z pytaniem bo mnie zżera ciekawość.
Jak to Majster naprawiasz?
Otwory honujesz a wałki napawasz pod większą średnicę?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

33

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Napawanie nie wchodzi w grę, bo zwichrują się wałki.
Trzeba wykonać nowe wałki (o większej średnicy czopów łożysk ślizgowych), a otwory trochę powiększyć.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

34

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

a dlaczego się wyginają?
takie warsztaty są i przynajmniej dla samochodów tak wykonują
pytam z czystej ciekawości
te wałki są za cienkie czy jak?
rozumiem, że już próbowałeś i efekt był jaki był

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

35

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Coś chyba się źle rozumiemy bo skoro z jednej strony wałki są podparte a z drugiej są w łożysku które nie problem wymienić to z góry mamy tylko przykrywkę która jest dokręcona kilkoma śrubami aby to idealnie było spasowane więc nie wiem gdzie masz drugą część tego ;o

36

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

hacker33 napisał/a:

A ja wjadę z pytaniem bo mnie zżera ciekawość.
Jak to Majster naprawiasz?
Otwory honujesz a wałki napawasz pod większą średnicę?

Pytanie jest czy powierzchnia wałka, na której się ślizga w bierzni jest dodatkowo utwardzana, czy nie :-)

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

37

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Mam jeszcze pytanie, jakie mogą być tego skutki jeśli poskładam na tych wytartych wałkach silnik i będę użytkował zgodnie z przeznaczeniem (tym razem bez takich niedbałości..) :)

38

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

silnik kiedys stanie

Pozdrawiam,
Piotrek

39

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Spawanie ma to do siebie, że po zastygnięciu spoiny wygina materiał w kierunku spoiny. Jeśli nałożyć by kilka spoin to wprowadzamy duże naprężenia wew. Z doświadczenia wiem, że kończy się to czasem pęknięciem wałka. Najlepszą opcją jest wykonanie wałka od zera.
Na temat obróbki otworów nie mogę nic powiedzieć.

Powierzchnia wałka jest utwardzona powierzchniowo tak jak krzywiki, ale wcale nie musi być utwardzana.
oendember wyjmij wałki i pokaż łożyska ślizgowe w głowicy.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

40

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

ja tam bym przetoczył wałki i zamówił cienkie panewki pod wymiar ^^ silnik i tak trup, to warto zaryzykować :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

41

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Już spora ilość warsztatów przerabiała panewki. Nie słyszałem o takim przypadku, w którym to by pracowało poprawnie. Poza tym najczęściej nie ma miejsca by je włożyć (blisko są szklanki).

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

42

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Ja bym kupił nową @ używaną głowice z wałkami, bo znając życie sprawa zakończy się tak, że chłopak wyda kupę siana na ratowanie tej głowicy i wałków, wyjdzie z tego gówno i tak i tak będzie musiał ogarnąć inną głowice, czyli straci dużo więcej.

43

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

przy tym to co topi i będzie topił w remont to może taniej wyszłoby kupić nowy silnik

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

44

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

^dokładnie, a ze starego silnika wyprzedać co sprawne, aby odratować trochę hajsu, albo zostawić sobie coś, np. skrzynie bo w ćwiarze rmz, z jego serwisem to może się przydać :D

45

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

To jest 2013 rok na wtrysku już więc nie ma problemów ze skrzynią jak w rocznikach >2010