1

Temat: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Witam! Mam problem, przytarły mi się wałki rozrządu... Mechanik odradził mi zakładanie w takim stanie głowicy i powiedział że najlepiej jest kupić głowicę  bo nie wiadomo ile to wytrzyma a całość będzie cały czas szlifowana i rysowana. Panewek także nie ma możliwości założyć.. Teraz pytanie czy ktoś miał podobny problem? Są jakiś rozwiązania oprócz wymiany głowicy? Nie jest to mały koszt a wolałbym to zrobić niż jeździć w takim stanie z myślą że zaraz mi co pierdyknie.. Może jakieś regeneracje przez różne firmy uratują mnie? Proszę o pomoc.

2

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Naprawa wyniosłaby ok 800 zł wraz ze zrobieniem nowego wałka rozrządu (nadwymiarowego).

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

3

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

[url]http://pl.tinypic.com/view.php?pic=2q86p28&s=8#.VRBwvnyG8RY[/url]
[url]http://pl.tinypic.com/view.php?pic=w0554i&s=8#.VRBxHnyG8RY[/url]
Sprawa wygląda mniej więcej tak jak na zdjęciach. Jeśli jest tak jak piszesz to byłbym skłonny do regeneracji, lecz chciałbym mieć jakąś pewność kto to robi (prywaciarz czy firma) gdzie i czy będę miał pewność że kasa nie będzie wywalona w błoto a głowica będzie zrobiona jak należy, bo w zasadzie to ostatnia deska ratunku, budżet się już skończył dawno...

4

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Wykonuję to osobiście. Jakość zawsze jest bardzo dobra.
Ale...
Nie jestem przekonany, że te mostki wymagają regeneracji.
Chciałbym zobaczysz powierzchnie współpracy w głowicy i na wałku.
Możliwe, że wystarczy zwymiarować dokładnie otwory, ewentualnie dokonać korekty.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

5

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

śmietnik straszny. jeździłeś bez oleju? czy pompa oleju nie domaga?
gdyby za 800zł to dało sie takie coś naprawić, to zaczynam skupować zatarte głowice z drz i wysyłam do Majstra ;)

Pozdrawiam,
Piotrek

6

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

a dlaczego się przytarły ? żeby się nie okazało, że Majster zrobi dobrą robotę, a wałki się znowu zatrą - może ktoś już grzebał i za mocno dokręcił i dlatego się przytarło...

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

7 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2015-03-23 22:33:21)

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Przyczyny mogą być dwie: brak oleju lub tak jak mówisz za mocno dokręcone wałki.
Lepiej wczas znaleźć przyczynę.
Mimo wszystko wg. mnie mostki nie wyglądają tak źle.
A jeszcze odnośnie ceny, to miałem na myśli jeden wałek.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

8

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

mallly, tak zdarzyło mi się ... była to poniekąd moja wina bo po kupnie motocykla nie sprawdziłem stanu oleju tylko od razu dorwałem się do jazdy. teraz gdy przyszedł czas na remont wyszło wszystko..
majster, w takim razie przemyślę sprawę i jutro się odezwę telefonicznie do Ciebie w celu omówienia wszystkiego, ojciec nie będzie zadowolony ....

9

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

jeździłem bez oleju około 4mth, jak spuściłem było 300g oleju około ..

10

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

dodatkowo ostatnio jeździłem bez płynu w chłodnicy gdzie było też z 300-400g .. wiem, że katastrofa ale kompletnie nie wiem gdzie się podział, to już jest aż śmieszne, dla mnie i portfela

11

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

to lepiej sprawdź jeszcze stan cylindra, bo zaraz okaże się, że lepiej kupić cały silnik :D

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

12

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

a przy dwóch wałkach jak wygląda cena? chodzi oczywiście o cała głowicę, przecież z jednym takim a drugim takim nie będę jeździł... ;)

13 Ostatnio edytowany przez Majster128 (2015-03-23 22:39:01)

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

W przypadku przegrzania (brak chłodzenia) często bywa, że cylinder deformuje się na tyle, że miejscami staje się mniejszy od nominału.

x2,  Ale tak jak mówię możliwe, że nie będzie konieczna pełna regeneracja.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

14

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

nicasil trzeba zmienić, podobno w czechach tylko robią.. tłok do tego oczywiście, no i jeszcze korbowód stoi.......

15

Odp: RMZ 250 przytarte wałki rozrządu

Również w Anglii, ale rozważyłbym kupno nowego. Może wyjść taniej.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL