1

Temat: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Czesc wszystkim zainteresowanym.
Jako ze zostalo nam sporo czasu do sezonu wpadlem na pewien pomysl. Nasi organizatorzy jakos nie biora sie za ulepszanie odcinkow terenowych przez co jazda po nich przypomina przeprawe przez sahare :)
Moze my zawodnicy zrobimy zbiorke kasy i wypozyczymy cata oraz zalatwimy troche ziemi zeby poprawic pewne miejsca a moze nawet dobudujemy jakies whoopy albo skok. Przydalyby sie tez fajne bandy w kilku miejscach.
Chetnych rzuceniem jakiegos grosza i pomoca w pracach prosze o wpisanie sie na liste. Szczegoly ustali sie w trakcie.

- maniek #13

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

2

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Jestem za :) im więcej fajnego terenu tym piękniejsze robi się supermoto.

3

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

...a od kurzu to mi się w kamerze przestała osłona otwierać :D
jakbyście potrzebowali młodszego - szpadlowego to mogę pomóc

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

4

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

co prawda w tym sezonie udało mi się zrobić aż 7mth na supermoto, ale chętnie przyłączę się do akcji, o ile kwoty nie będą "astronomiczne"

rmz 250
gas gas txt 250

5

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Ja też chętny.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

6

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

zdecydowanie jest to piłeczka po stronie organizatorów ale i tak chętnie się dołączę finansowo a jeśli będzie trzeba mogę szpadlem pomachać, szczególnie w Koszalinie gdzie wybitnie nie leży mi ten teren

HUSKA FC 250 / 2018
HUSKA FS 450 / 2018
HUSKA FS 450 / 2021

7

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

+1

8 Ostatnio edytowany przez kusloncu (2014-11-22 20:46:56)

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Świetny pomysł, jako osoba nie pracująca (studiuje) nie będe mógł za dużo dołożyć ale jak coś nazbieram to oczywiście sie dołoże! W temacie jest napisane ze w toruniu i w koszalinie, są to tory w których teren jest dość fajny, może jest piach ale jest gdzie wyskoczyć chociaż. Może powinniśmy pomysleć o bydgoszczy? Może gdybyśmy dali coś od siebie to w końcu organizatorzy pozwolili by nam jeździć dzień przed zawodami po terenie?? W koszalinie ani w toruniu tego problemu nie ma. Jeśli chodzi o pomoc w bydgoszczy lub toruniu w organizacji czegokolwiek to jestem w stanie pomóc :) Jako gość "od łopaty" też moge przyjechać i pomóc :)

Husqy SMR-R 450

9

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Wlasnie chodzi o ten piach!! Trzeba by go sastapic ziemia, ktora mozna ubic i finalnie dosc szybko po niej jechac a nie przeprawiac sie po dziurach jak ma to teraz miejsce w drugiej czesci terenu w Toruniu.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

10

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Wg mnie dobrze że jest piach to i bardziej wymagający teren się robi, do tego jest większe urozmaicenie. Jak ma być wszędzie twardo i szybko to chyba straci to trochę na uroku (twardo i szybko jest w końcu na asfalcie :P). Co do większych band to się zgadzam, zwłaszcza w Toruniu po hopach mogłyby być nieco wyższe. Koszalin mi pasił bardzo jak się już w niego trochę wjeździłem. Inna sprawa że mój poziom jazdy jest "nieco" niższy :P Jak dla mnie idealny byłby właśnie teren gdzie jest trochę twardego, trochę z flat tracka, i trochę miękkiego :) Ale biorąc pod uwagę powierzchnie jaka jest przeznaczona na off to ciężko żeby zrobić to optymalnie.

DR 650SE/SM - na torowej emeryturze,
RMZ 450 SMR - może będzie  szybsza ; -)

11

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

ale to jest sm nie mx. Zobacz hak wyglada teren np w Czechach lub Niemczech. Chodzi zeby przejechac go duza predkoscia a nie o to zeby sie kopac w miejscu.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

12

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

W pełni popieram pomysł utwardzenia terenu z pewnością wiekszą przyjemnością jest sie ścigać w szybkim i twardym terenie niż kopać w piachu, w toruniu jak zjechałem z głównej trasy to musiałem się nogami odpychać żeby wogóle ruszyć.  Hopy są w sumie w dobrym stanie i są dość twarde, ale zarówno w koszalinie jak i w toruniu jest piach przez który jedzie sie ciężko.  Fajnie by było gdyby skoki w bydgoszczy były wyższe, bo teraz wygląda to słabo, zarówno dla nas jak dla publiki która powinna cały ten sport rozkręcać :) Prawda jest taka że poza zrobieniem fajnego terenu trzeba też o niego dbać, a w tym temacie organizatorom można sporo zarzucić. Gdy poszedłem zapytać dlaczego w bydgoszczy nas nie wpuszczą na teren usłyszałem że nie był ruszany od zeszłego roku i musi przejść homologacje. Gdyby sie troche postarać to  po treningu poprzedzającym dzień zawodów  można by było utwardzić teren, ale myśle że takie rzeczy akurat powinniśmy pisać w temacie "co pzm robi źle" a nie tutaj. Tak czy inaczej, dalej jestem chętny do pomocy, zarówno fizycznej jak i materialnej i czekam na rozwój wydarzeń.

Pozdrawiam

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Według mnie Toruń nie ma co poprawiać na pierwszych obu bandach wchodzi się na pełnym gwizdku, ten piach co jest to jest bajka, poprostu jak masz prędkości to jeszcze pomaga ułożyć się w zakręt co najwyżej tą małą chopkę na końcu bym poprawił aby wybijała mocnej i  tu bardzo chętnie pomogę.  jeżeli chodzi o Koszalin to cały teren jest do bani, jedna nitka jazdy i nic więcej nie można zrobić bo nawet na całym gwizdku chciałbym go pokonać po bandach to i tak będę drugi od tego co jedzie od wewnętrzne, więc tu należało by zrobić bliżej bandy aby była możliwość wyprzedzania no i oczywiście jeszcze druga chopa po ostatnim zakręcie, jeżeli chodzi o składanie się na to, to i tak Emil wisi nam zwrot kasy za te rundy co były w tym roku i niech weźmie koparkę i coś z tym w końcu zrobi.

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

14

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Jak ma być szybciej to można by zrobić prostą zaraz za chopą zamiast tych trzech winkli ewentualnie z jakąś szykaną po drodze i chopę za ostatnim winklem w prawo.

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

15

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

subek napisał/a:

Jak ma być szybciej to można by zrobić prostą zaraz za chopą zamiast tych trzech winkli ewentualnie z jakąś szykaną po drodze i chopę za ostatnim winklem w prawo.

Piszesz już o poważnych przebudowach, nam chodzi o delikatne poprawienie tego co jest :D
Trawer ma dobry pomysł co do drugiej hopy w koszalinie bo tam miejsca nie brakuje, wystarczy tylko usypać :)
W toruniu przy ostatnim wyścigu też jest w sumie jedna nitka, innymi ciężko przejechać, przynajmniej dla mnie- osoby która ma mniejsze doświadczenie  w terenie od trawera :D W koszalinie zakręt odrazu po chopie by mógł mieć bande, wtedy była by jakaś szansa na wyprzedzanie. :D Moim zdaniem sypki teren powinien być utwardzony, szczególnie w toruniu, wtedy może była by szansa kogoś wyprzedzić jadąc po wewnetrznej :)

Husqy SMR-R 450