16

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Ale to prosta sprawa, wystarczy tylko wyprostować tor za chopą i odetnie się wtedy tą prawą sekcje w całości i na pewno będzie bardzo szybko, tylko, że też krócej. Godzina roboty jakąś koparko ładowarką ;)

TM SMX 450Fi #426
KTM EXC 450 Six Days Sardinia

17 Ostatnio edytowany przez mallly200sx (2014-11-24 13:20:33)

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

W Toruniu ja bym nie poprawiał tego z czym zawodnicy mają problem- głęboki piach. Jak ktoś teren ogarnia, to nie jest to dla niego problem- patrz np. Litwin i Żural. Odrabiali z 2 sekundy w samym terenie.

Tak samo tam gdzie kusloncu się kopałeś tam kilka osób wyprzedzało. Tylko trzeba ogarniać. Dla mnie to była "pułapka" i tam się nie pchałem.

Jak ułatwimy teren- a utwardzenie go to ułatwienie to w Toruniu będzie jedna szybka nitka i tyle. A tak jak jest kopki piach to ludzie tracą "impet".
A tak będzie szybka nitka i blokowanie non stop.

W Koszalinie rzeczywiście zbytnio nie ma gdzie wyprzedzać, choć też to się sprowadza do umiejętności. Kilka zmian pozycji było.
Szczególnie po hopie, przy pierwszym hamowaniu. Gdyby bandy były bliżej to oczywiście było by atrakcyjniej i dwie potencjalne nitki przejazdu.

Jak coś to zmienić tak żeby było trudniej.

Pozdrawiam,
Piotrek

18

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

mallly200sx napisał/a:

W Toruniu ja bym nie poprawiał tego z czym zawodnicy mają problem- głęboki piach. Jak ktoś teren ogarnia, to nie jest to dla niego problem- patrz np. Litwin i Żural. Odrabiali z 2 sekundy w samym terenie.

Tak samo tam gdzie kusloncu się kopałeś tam kilka osób wyprzedzało. Tylko trzeba ogarniać. Dla mnie to była "pułapka" i tam się nie pchałem.

Jak ułatwimy teren- a utwardzenie go to ułatwienie to w Toruniu będzie jedna szybka nitka i tyle. A tak jak jest kopki piach to ludzie tracą "impet".
A tak będzie szybka nitka i blokowanie non stop.

W Koszalinie rzeczywiście zbytnio nie ma gdzie wyprzedzać, choć też to się sprowadza do umiejętności. Kilka zmian pozycji było.
Szczególnie po hopie, przy pierwszym hamowaniu. Gdyby bandy były bliżej to oczywiście było by atrakcyjniej i dwie potencjalne nitki przejazdu.

Jak coś to zmienić tak żeby było trudniej.



Podobne mam zdanie zero zmian w Toruniu!! i zbierania piachu dla ułatwienia:) ewentualnie wydłużenie sekcji terenowej lub dodanie drugiej nitki :) to samo Bydzia dodanie nawet krótkiego odcinka dodatkowo np po prostej startowej gdzie Maniek się wyłożył zrobic nitkę off road mała hopka zakręt i powrót na asfalt a co do Koszalina to zmiana pierwszej hopy wydłużenie pierwsza banda po krótkiej i długiej konkretna nie zarośnięnta  i na wyjściu z terenu kolejna hopa plus ząbek wskok  na asfalt:)

19

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

kusloncu napisał/a:

W pełni popieram pomysł utwardzenia terenu z pewnością wiekszą przyjemnością jest sie ścigać w szybkim i twardym terenie niż kopać w piachu, w toruniu jak zjechałem z głównej trasy to musiałem się nogami odpychać żeby wogóle ruszyć.  Hopy są w sumie w dobrym stanie i są dość twarde, ale zarówno w koszalinie jak i w toruniu jest piach przez który jedzie sie ciężko.  Fajnie by było gdyby skoki w bydgoszczy były wyższe, bo teraz wygląda to słabo, zarówno dla nas jak dla publiki która powinna cały ten sport rozkręcać :) Prawda jest taka że poza zrobieniem fajnego terenu trzeba też o niego dbać, a w tym temacie organizatorom można sporo zarzucić. Gdy poszedłem zapytać dlaczego w bydgoszczy nas nie wpuszczą na teren usłyszałem że nie był ruszany od zeszłego roku i musi przejść homologacje. Gdyby sie troche postarać to  po treningu poprzedzającym dzień zawodów  można by było utwardzić teren, ale myśle że takie rzeczy akurat powinniśmy pisać w temacie "co pzm robi źle" a nie tutaj. Tak czy inaczej, dalej jestem chętny do pomocy, zarówno fizycznej jak i materialnej i czekam na rozwój wydarzeń.

Pozdrawiam

Fajnie będzie się jechało po twardym terenie jak popada :) wtedy zatęsknisz za piochem:)

20

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

No pewnie masz racje że zatesknie za piachem jeśli popada, ale w tym roku wszystkie rundy będą słoneczne :D 2 sekcje w bydgoszczy to by była bajka :D byle hopa była wyższa niż te dwie które są obecnie :) "zmienić żeby było trudniej", moim zdaniem to średni pomysł, chodzi o to żeby było widowiskowo, a kopanie w piachu do takich nie należy, przynajmniej moim zdaniem. Zdecydowanie bardziej wole skoki i latanie bokami w trenie :D Jędrzej, my wiemy jak Ty ogarniasz teren wiec myśle że nie zrobi Ci różnicy czy będzie twardo czy miekko, tak czy inaczej ogarniesz :)

Husqy SMR-R 450

21

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Jak dawno temu byłem na zawodach jako widz to najbardziej widowiskowy dla mnie był właśnie piach:) Sam też go lubię więc +1 dla Żurala.

22

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

może i widowiskowy ale jak się stoi obok ;) czy to bydgoszcz, czy toruń to z pozycji widza i tak niewiele widać. Skoki co innego :)

SMR 570 '01 ---> YZF 450 '07

23

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Może to kwestia gustu, ale ja wole latać niż sie kopać :D
Poza tym myśle że powinniśmy brać przykład z lepszych, a napewno szybszych zawodników z zagranicy którzy jeżdzą po torach z twardym terenem. Za granicą supermoto ściąga z pewnością wiecej osób na trybuny, bo u nas są zdecydowane braki pomimo że wstęp z reguły jest darmowy :)

Husqy SMR-R 450

24

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

zdanie moje jest takie, że powinniśmy nauczyć się jeździć po piachu a nie jak nie potrafię jechać elementu to najlepiej go wyeliminować :)

25

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

zural_Jedrzej napisał/a:

zdanie moje jest takie, że powinniśmy nauczyć się jeździć po piachu a nie jak nie potrafię jechać elementu to najlepiej go wyeliminować :)

+1 :)

Husqvarna FS 450 nr 99, CRF250R nr 999

26

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

mi tam teren pasi im trudniejszy tym lepszy

SUZUKI RMZ 450
   #94

27 Ostatnio edytowany przez maniek-rr312 (2014-11-25 12:57:13)

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Rozumiem trudny techniczny teren ale to co jest u nas to raczej żenada. Nasza sekcja terenowa przypomina rozjebany tor z dziurami i koleinami a nie techniczny trudny odcinek. Chodzi o to żeby zrobić bandy, whoopy, skoki i dwie nitki przejazdu. Teren może być a nawet musi być trudny ale nie dziurawy i sypki jak plaża. Nawet tory mx są równane!! Gdyby miało być tak jak piszecie to zawodnicy mx też by latali na rozjebanym torze bo tak jest trudniej i motocykl cross sobie z tym poradzi.
Moją intencją nie jest ułatwienie lecz umożliwienie lepszego ścigania!! Co nam po tym że pokopiemy się w miejscu w piasku jak pojedziemy na NORMALNE zawody i każdy nas objedzie w terenie.

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

28

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

maniek-rr312 napisał/a:

Rozumiem trudny techniczny teren ale to co jest u nas to raczej żenada. Nasza sekcja terenowa przypomina rozjebany tor z dziurami i koleinami a nie techniczny trudny odcinek. Chodzi o to żeby zrobić bandy, whoopy, skoki i dwie nitki przejazdu. Teren może być a nawet musi być trudny ale nie dziurawy i sypki jak plaża. Nawet tory mx są równane!! Gdyby miało być tak jak piszecie to zawodnicy mx też by latali na rozjebanym torze bo tak jest trudniej i motocykl cross sobie z tym poradzi.
Moją intencją nie jest ułatwienie lecz umożliwienie lepszego ścigania!! Co nam po tym że pokopiemy się w miejscu w piasku jak pojedziemy na NORMALNE zawody i każdy nas objedzie w terenie.

Maniek z całym szacunkiem ale w zawodach MX teren wygląda gorzej po pierwszym treningu niz u nas po całych zawodach a dziury sa po pachy:) tor jest wyrównany przed zawodami a poźniej ogien :) i dziury się robia i to normalne i wlasnie kto potrafi je szybciej pokonac ten wygywa:)

29

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Ja bym najebał jeszcze dziur na asfalcie. W koncu latamy SMami a nie scigami.

Jak wysyłam zawias na sezonowy serwis za granice trudno im zrozumieć, że mają ustawic zawias na asfalt i plażę. Jeżdzę u nas po dziurach i piachu. Jeżdziłem w Czechach gdzie teren leciałem 4-ką. Oczywiście poczatkowo jechałem jak ułomny, no bo jak to na bandę najeżdzać biegiem innym niż 1 lub 2 i o co chodzi, że na bandzie się rozpędzasz, żeby walnąć hopę 10-15 m, przecież po bandzie powinien być piach i przecinka przeciwpożarowa.
Zgadzam się z Mańkiem co do wyglądu odcinka terenowego.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

30

Odp: Poprawa odcinka terenowego w Toruniu i Koszalinie

Tak ale nasze tory nie są równane od kilku sezonów :) chodzi o konkretne przygotowanie do zawodów SUPERMOTO a nie MX. Byłem w tym roku na kilku imprezach w Europie i jakoś za każdym razem tor wygląda "nieco inaczej" niż w Polsce. Nie chcę się wdawać w dyskusję dotyczącą MX ale co do prawdziwego supermoto sprawa wygląda jak opisałem. W Niemczech czy nawet Czechach teren jest poprawiany nawet między biegami. Wszędzie są minimum dwie nitki przejazdu. Wydaje mi się że zrobi się to dużo bardziej widowiskowe jak będzie można wyprzedzać w zakrętach na dużej prędkości jechać 5km/h po piasku. Miałem ta nieprzyjemność oglądać ostatnie zawody boku z powodu mojej kontuzji i powiem wam to wygląda mega kiepsko jak zawodnicy się prawie zatrzymują w miejscu na pisku

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski