91

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

podaj nr części

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

92

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Signe napisał/a:

podaj nr części

Gdybym miał rysunek na ktorym bylby numer częsci to juz bym nie pytal :)
Jak odkrecisz pokrywke zbiorniczka na plyn to na dnie jest otwor przez ktory pompka zasysa plyn. Na mikro rurce przez ktora jest zasysany plyn jest mala podkladka taka jednokierunkowa - zaciska sie jak chcesz ja zdjac - takie "sloneczko".
Pytanie jest czy pod nia jest jeszcze jakas gumowa podkladka/membranka czy juz nic? Pytam bo jak rozbieralem ustrojstwo to strzelila mi ta podkladka przy zdejmowaniu (byla zsunieta na sama krawedz) i nie zakonotowalem czy bylo cos pod nia czy nie :) znalazlem na podlodze juz tylko sama podkladke.

Drugie pytanie przy okazji to wogole o problem ze sprzeglem, moze ktos przerabial temat:
Nagle ni z tego ni z owego zaczela wpadac klamka, dolalem plynu odpowietrzylem na szybko i bylo ok przez chwile (pare km). Zrobilo sie znowu, wiec odpowietrzylem porzadnie - pomoglo znowu na pare km. Odpowietrzylem kolejny raz klamka zrobila sie twarda, ale jak moto postoi pare godzin to znowu sprzeglo wpada. Wyciekow na zewnatrz nie ma.
Wyglada na jakis przeciek w pompie/klamce wiec czy zestaw naprawczy? czy jakies inne pomysly? W sumie budowa pompy i wysprzeglika prosta i nie wiem co innego mialoby pasc???

No chyba ze tak jak w powyzszym powodem jest ta podkladka/zaworek w zbiorniczku. Ale w rysunkach czesci wszedzie jest zestaw naprawczy itd a w zbiorniczku rysuja tylko pokrywke i wkladke gumowa i tyle.

pozdr,
doomin13

doomin13

fs450

93

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

to o czym piszesz się nie rozbiera i nie rusza
z tego co pamiętam pod tą podkładką było tylko takie plastikowe oczko z dziurkami i tyle
jak się naciska klamkę to chyba powinno być widać jak śmiga tłoczek
tam nie ma żadnej uszczelki/membrany
http://p1.bikepics.com/2012%5C04%5C09%5Cbikepics-2380920-800.jpg

co do sprzęgła to możesz masz zjechaną pompę, może wysprzęglik, nieszczelny odpowietrznik a może przewód
temat poruszany miliony razy

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

94

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

czesc

Nie no jak sie nie rozbiera jak sie rozbiera :)
A powaznie to samo sie prawie rozebralo ja tylko troche dolozylem tematu.
Pytanie do tych co maja to rozebrane albo rozbierali, jest tam cos pod ta blaszka czy nie?

A co do reszty to kabel szczelny, odpowietrznik szczelny, wysprzeglik do spradzenia ale chyba to jednak pompa dostala nieszczelnosci na moj gust - czyli zestaw naprawczy

pozdr,
doomin13

p.s. jak dodac zdjecie do postu? robie "choose file" niby sie laduje, robie "add file" i nic nie ma

doomin13

fs450

95

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

doomin13 napisał/a:

czesc


p.s. jak dodac zdjecie do postu? robie "choose file" niby sie laduje, robie "add file" i nic nie ma


[url]http://forum.supermoto.pl/topic19295-how-to-wstawianie-zdjec-obrazkow-na-forum.html[/url]

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

96

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Znalazlem rysunek z pompy od exc i tam jest czesc opisana jako valve - ale nie widac czy ten zaworek to tylko podkladka czy cos wiecej. No i jest to z EXC a to inna troche pompa chyba.

pzdr,
doomin13

doomin13

fs450

97

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

to jak nikt tam nie zagladal?

pozdr,
doomin13

doomin13

fs450

98 Ostatnio edytowany przez katemowski (2015-01-16 09:55:35)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

chłopy, jak się ma sprawa ze śrubą ampulową, pod silnikiem odpowiedzialną za smarowanie wału? moto ma ponad 30k km , ja nic nigdy w niej nie grzebałem, zostawiać ją tak jak jest , producent przewiduje jakieś dokręcanie / odkręcanie jej? być może motocykl będzie miał rozpoławiany silnik niedługo - stoi u mechanika. jakieś wskazówki ?

lc4 2005 640

benzyna

99

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Chodzi Ci o zaworek by-pass?

100

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

^ tak dokładnie.

benzyna

101

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Z tego co pamiętam jest tam właśnie ta śruba, sprężynka i tłoczek. Kontrola tego polega na zmierzeniu długości sprężynki i ocenie tłoczka, czy lekko pracuje w karterze,czy nie ma rys. Tłoczek może łatwo nie wylecieć, przyda się ołówek lub coś podobnego. Pozdro.

102

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

dzięki kompan ! a jeszcze mam jedno pytanie - wał do lc4 , a mianowicie wyważanie go, robił ktoś z was kiedyś coś takiego przy okazji rozpoławiania ?

benzyna

103 Ostatnio edytowany przez kakarotto (2015-01-16 16:34:37)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Wyważają w fabryce. Potem go centrujesz co najwyżej. Samemu bez sprzętu i doświadczenia raczej słabo.

104

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

niech tak będzie

benzyna

105

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Dajesz wał do zakładu gdzie robią takie rzeczy, zrobią pomiar i w razie jakby sie wartości nie mieściły w normie to Ci wycentrują.