76

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nic nie stoi na przeszkodzie by gwintu pozbyć się ręcznie (pilnik, szlifierka). Niższa część nie jest zbyt gruba i nie bardzo polecałbym ją pocieniać. Nie wiem też ile to jest "troszkę" w milimetrach.
Do każdej obróbki maszynowej tą rurę trzeba zdemontować, czyli rozbroić cały amor.

Wymiany korbowodów, naprawa wałów, wymiarowanie cylindrów, tulejowanie, szlify cylindrów. Remonty i tuning silników, serwis zawieszeń. Prostowanie kolektorów wydechowych. Części i akcesoria. tel. 607198003
WWW.MOTO-KORN.PL

77

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

A tak dla jasności: Po co Tobie ta hydrauliczna regulacja w SM? To nie jest Adventure czy Multistrada.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

78

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Sztuka dla sztuki :D

KXF 250 '14

79

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

dałem link do manuala dla twojego amorka
masz też rysunek który sam wkleiłeś
jeżeli byś się przypatrzył i tu i tu to byś zobaczył że ten gwint możesz wykręcić i złożyć wszystko do kupy, tak przynajmniej wynika z manuala
więc po co ciąć gumówką czy też staczać
zresztą co byś nie chciał zrobić i tak musisz to rozkręcić
ja dodam tylko od siebie, że rozkręcenie części amortyzatora jest zajebiście trudne i bez odpowiednich narzędzi nie masz się w ogóle co za to brać

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

80

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Majster właśnie chodzi o to żeby nie pozbywać się gwintu z elementu nr 33 tylko go kompletnie wywalić (ten element). Tak jak zauważył to hacker. Pytanie tutaj właśnie się nasuwa czy po wykręceniu tej tulei z gwintem (el. 33) amorek nie będzie nic puszczał. Zostanie sama ta długa tuba, a ja mówiłem o szlifowaniu tulei w moim regulatorze SAG (hydraulicznym) który mam z innego amortyzatora.
Hacker z rozebraniem nie będę miał problemów, narzędzia też już mam (nie ori takie jak zaleca WP).

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

81

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Nie będzie puszczał.
Po rozkręceniu wymień tylko oring oznaczony numerem 31.
Natomiast aby odkręcić tą tubę musisz naprawdę dobrze przygrzać palnikiem górne mocowanie amorka.
Gwint jest na najmocniejszy klej, gwint jest drobnozwojny i bardzo ciasny, dodatkowo wszystko jest zapieczone.
Wykręcałem tą rurę w amorku od berga to się nieźle napociłem a sama rura niezbyt to przeżyła, na szczęście jej nie potrzebowałem do dalszego montażu.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

82

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

@Gierwi ja tak mam że nie usiedzę na miejscu jak czegoś nie zgrzebię :)
@Hacker przypuszczam że gwint jest tego pokroju co w stopie lagi które ostatni mi ogarniał Majster i jeśli sobie z tym nie dam rady to pewnie on też się tym zajmie.

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

83

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Panowie mam problem z wyborem centralnego podnosnika do SMC-Ra, do tej pory korzystałem tylko z podnosnikow na rolki i głowke ramy.
Problem polega na tym ze zalany na maxa kat waży ponad 160kg, a wiekszosc podnosnikow jest na 150kg max 160.
Niektorzy pisza,że wytrzymują spokojnie 10-15% wiecej niz podaje producent.

[url]http://allegro.pl/drc-podnosnik-motocyklowy-hc2-stojak-stolek-cross-i4905283376.html[/url]
(w tym dostalem info ze ludzie przekraczaja 10-20kg i nic sie nie dzieje,ale kosztuje trzy razy wiecej niz klasyczny stołek)

[url]http://allegro.pl/stojak-cross-enduro-podnosnik-motocyklowy-smc-i4922793852.html[/url]
(sprzedawca mówi,że na bank udzwignie)

[url]http://allegro.pl/show_item.php?item=4953683228[/url]
(tu sprzedawca pisał,że spokojnie 10% wiecej uniesie)

niestety wiekszosc jest na lekkie crossy,a nie nadwagowe supermoto :)
dajcie znać jakie macie doswiadczenia z cięższymi krowami.

84

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Wytrzymać to pewnie każdy wytrzyma skoro dają radę z 100kg moto + kierowca to i z 160kg bez kierowcy spokojnie wytrzymają:)

85

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Ja kupiłem jakiś za 120pln, ale następnym razem brałbym coś w stylu:
[url]http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-cross-enduro-hit-cena-i4936185656.html[/url]

86

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

tego 3 mogę Ci od razu odradzić - ledwo radzi sobie z moją Apką, a jest trochę lżejsza od Twojego KTMa

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

87 Ostatnio edytowany przez Black-Jack (2015-01-07 19:45:34)

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

konradoz napisał/a:

Ja kupiłem jakiś za 120pln, ale następnym razem brałbym coś w stylu:
[url]http://allegro.pl/podnosnik-motocyklowy-cross-enduro-hit-cena-i4936185656.html[/url]

ciekawa opcja i tez to ogladalem tylko pytanie czy napewno mi takie coś potrzebne.

Póki co dowiaduje sie ile cm ma min/max ten biały SMC METAL.

Głupie pytanie na koniec ;) czy ten podnosnik moge uzywać na akcesoryjnym KTMowym metalowym pługu pod silnik czy trzeba sie go pozbyc? mysle ze chyba w niczym nie powinien przeszkadzać,ale lepiej dmuchać... ;)

88

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Jesli bedzie stal stabilnie no to co przeszkadza? Oslona chyba ma taki sposób mocowania żeby sie nie wyginala, pozatym do czegoś została zaprojektowana. :)

WSK 125 (odrestauruje się) - Honda CB450S - Suzuki GS500E - Suzuki SV650S - KTM LC4 Duke II - KTM LC4 640SM - KLX300R - enduro zajawka

89

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

Czesc,
Taki problem:
Czy pod ta podkładka (na rys na dole)w pompie sprzęgła ktm smc (Magura) jest jeszcze jakaś gumowa membrana? Czy jest tylko ta podkładka?
Nie mogę znaleźć rysunku na necie.

Pozdr,
doomin13

doomin13

fs450

90

Odp: Szybkie pytania - szybkie odpowiedzi

doomin13 napisał/a:

Czesc,
Taki problem:
Czy pod ta podkładka (na rys na dole)w pompie sprzęgła ktm smc (Magura) jest jeszcze jakaś gumowa membrana? Czy jest tylko ta podkładka?
Nie mogę znaleźć rysunku na necie.

Pozdr,
doomin13

Nie wiem czemu zdjęcie nie chce się dodać??? Chodzi o podkładek taka jednokierunkowa w zbiorniku płynu tam gdzie jest otwor do zasysania tegoż płynu :)

doomin13

fs450