1

Temat: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Tak wiec, przy zakładaniu sprzęgła została naciśnięta klamka, miejsce w którym był seger zostało wyłamane (częsta przypadłość), płyn utracony. Kupiłem magure blood ale po wielu próbach odpowietrzenia sie skończyła. Zostosowałem dot 5.1 i wszystko było ok.
Manszetka (jeśli tak sie to pisze) była uszkodzona na pomie, ta czerwona wiec została wymieniona na taką ze sklepu.
Problem wygląda tak że odpowietrzyłem sprzęgło i wszystko jeździło super, 20 min i jest zapowietrzone, i tak za kazdym razem. Niestety uszczelnienie (manszetke) wymieniał pracownik i nie mam pewności czy jest w dobrą strone założona.
Pompa nie działa jak w hamulcach co mnie martwi, gdy sie ją wciśnie wtedy wysprzęglik sie wysunie ale gdy puszcze sprzegło on sie chowa (czy to normalne?) Pomoce z forum nie działają niestety, a sporo czytałem o odpowietrzaniu sprzęgła, gdy podłącze strzykawke pod lekko odkręcony odpowietrznik wtedy jedynie tloczek wysprzęglika się wysunie, nie ma szans zrobić tak żeby olej poszedł do zbiorniczka u góry, gdy odkręce przewód wtedy w olej sie dostanie, jednak nie przechodzi przez pompe. Moje pytanie, co może być nie tak?? Na magurze wszystko zachowywało sie tak samo, wcześniej też był zalany dot (tak już kupiłem) chyba że magura zmienia kolor na jasno żółty po użytkowaniu.

Pozdrawiam :)

Husqy SMR-R 450

2

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

A moze spróbuj zalać LHM+ bo dot to sie raczej nie nadaje do sprzegla(puchną uszczelnienia), a magura droga i ilość jak na lekarstwo.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

3

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

A na bank to cudo zadziała i nic nie zepsuje?? :)

Husqy SMR-R 450

4 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2014-07-07 09:57:26)

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Ja mam zalane tym LHM-em drugi rok juz i sprzęgło działa jak talala. Wcześniej tez mi sie pierd.liło te sprzęgło podobnie jak u ciebie,magury wylałem dwie butelki praktycznie na ziemie bo zawsze ciut mi brakowało do dobrego odpowietrzenia, a LHM 1L ok 35zł, pełna strzykawa na wezyk od dołu druga zeby uzupełniać od góry , jedno podejście i sprzęgło lalka. Tylko zmarnuj troche na przeplukanie ukladu po tym dot.

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

5 Ostatnio edytowany przez Lucek (2014-07-07 13:00:54)

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

dokladnie. nie dot tylko nawet ATF moze byc

wazne aby przy popmpowaniu strzykawka od dolu zwrocic uwage aby przewod szedl caly czas w gore od zacisku az do pompy i wtedy idzie gladko.
np skrec kiere i porzechyl troche moto na bok

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

6

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Ok, olej zakupiony. Zabieram sie za robote :)

Husqy SMR-R 450

7

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

a tez macie problem z wbiciem luzu?

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

8

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

W mojej 450 wogóle nie ma problemu, luz wchodzi dużo łatwiej niż w husce 125 :)

Husqy SMR-R 450

9

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

u mnie na zgaszonym tez zero ale na odpalonym... :/

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

10 Ostatnio edytowany przez sobekkk (2014-07-07 20:17:49)

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

tez mam lhm+ w lc4
2 czy 3 rok i dziala bdb dobrze

problem jest taki ze jak zalejesz dota w miejsce minerala to rozpierdzieli uszczelnienia i sie zaczyna zapowietrzac z nieznanych przyczyn
do lc4 (brembo) ma byc MINERALNY
a do exc (brembo) powyzej ktoregos roku DOT

instrukcja na dekielku pompy ;)

11

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

LHM u mnie też się sprawdzał , to płyn do zawieszenia w citroenie.
U mnie odpowietrzanie robiłem od dołu , strzykawka z wężykiem i druga do wyciągania ze zbiorniczka.
Aby płyn przeszedł przez pompę musiałem delikatnie wcisnąć klamkę sprzęgła , bo bez wciśnięcia też nie mogłem przepchnąć.

Litrowy Gixer

12

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Lucek napisał/a:

u mnie na zgaszonym tez zero ale na odpalonym... :/

kiedy silnik jest odpalony dodaj troche gazu kiedy trzymasz wcisnieta klamke sprzegla i luz powinien wskakiwac bez problemu ;)

Husqvarna 510 SM

13

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

probowalem :/
dupa

"Nie ma boga. Jest Mmmmotór!"
KTM SMR450 '13 #23

14

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Płyn działa idealnie :) Dziekuje wszystkim za pomoc, temat warto zostawić dla potomnych, z pewnością nie jeden bedzie miał jeszcze problemy ze sprzegłem :)
PS. Odpowietrzałem od góry, tak samo jak hamulec i sie udało za pierwszym razem, bez kombinowania z strzykawkami itd :)

Husqy SMR-R 450

15

Odp: Odpowietrzanie sprzęgła magura

Lucek napisał/a:

probowalem :/
dupa

Pewnie zużyty kosz sprzęgłowy. Tarczki powybijały w nim rowki. Temat ciężki do naprawy. Samemu równo nie zrobisz a pro to się nie chce tym nikt zająć. Dodatkowo jak zeszlifujesz rowki to musisz od czegoś podpasować tarczki bo te ori będą już za małe. Nowy kosz w 06-07 majątek. Może majster coś zaradzi. Rozbierz sprzęgło i zerknij ale po objawach to to jest  to.

Huśka 510 sm + yzf 250 + busik na 3 moto + spore chęci do spalania etyliny