196

Odp: Ranking ortez

Jeżeli tak rzeczywiscie jest to porażka, jednak jeżeli kupujemy coś nowego, nietaniego to mamy przecież gwarancję bo z opisu jaki ma producent nie wynika że mamy je kupić nie zakładać tylko postawić w gablocie za szybą i nie dotykać.

"ORTEZA STAWU KOLANOWEGO P O D MX K300
NAJNOWSZY MODEL 2013 ROK

Produkt specjalistyczny przeznaczony dla zawodników, profesjonalistów jak i również amatorów poważnie traktujących uprawianie sportów ekstremalnych .

Ortezy stawu kolanowego P O D MX K300   skierowane są do dwóch grup użytkowników - pierwsza grupa to zawodnicy i amatorzy po przebytych już urazach stawu kolanowego (zerwane lub naderwane wiązadła, przeprosty, urazy rzepki itp.) , druga grupa to sportowcy czynnie uprawiający dyscypliny narażające stawy kolanowe na nadmierne przeciążenia (motocross,  freestyle, enduro, narciarstwo, snowboarding, piłka nożna itp.)
Firma P O D oferuje najnowocześniejsze ortezy stawów kolanowych wyprodukowanych  z mieszaniny włókien szklanych.

Orteza ta dzięki zastosowaniu profesjonalnego zawiasu doskonale odciąża i stabilizuje staw kolanowy. Chroni przed różnymi urazami kolan. Zaprojektowane i wykonane z najwyższą starannością i wykorzystaniem bardzo dobrej jakości materiałów.

Cechy produktu:
-ultralekka konstrukcja z włókna szklanego
-miękka, wygodna wyściółka wewnętrzna
-ruchomy sferyczny ochraniacz zabezpieczający rzepkę przed uderzeniami pod każdym kątem
-zawias zgodny z ruchem kolana
-zapinany na cztery paski

Głównym celem szyny kolanowej jest ochrona przed skręceniem stawu kolanowego.
Płynna regulacja pasów napinających i ruchomy zawias zapewniają idealne dopasowanie"


...i bądź tu mądry

197 Ostatnio edytowany przez gierwi (2014-01-16 01:43:08)

Odp: Ranking ortez

Nie klękałem, ale rzeczywiście sprzedawca coś wspominał o tym żeby nie klękać. W sumie do kościoła bym w nich nie chodził, tylko jeździł motórem.
Ciekawa ta opinia, trzeba to przemyśleć bo szczerze mówiąc pasują mi.
Inna sprawa że wspominał też że POD w USA wygrywa testy ortez. Ale Amerykanie to dziwny naród, nie wiedzą gdzie jest Polska na mapie i takie tam.
Ja znalazłem takie (pierwszy dotyczy wyższego modelu K 700, ale różnica jest tylko w materiale zastosowanym na szynę)

[url]http://motocrossactionmag.com/Main/News/MXA-TEAM-TESTED-POD-MX-K700-KNEE-BRACE--5422.aspx[/url]

[url]http://motocrossactionmag.com/Reviews/News/MXA-TEAM-TESTED-POD-MX-K300-KNEE-BRACE-8758.aspx[/url]

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

198

Odp: Ranking ortez

Ale po upadku wstajesz z kolana,upadasz na kolano a co za tym idzie...

Sherco st300  Cabestany Replica

199

Odp: Ranking ortez

No przeważnie tak się wstaje. Tutaj chodzi chyba o to że miseczka sie przesuwa i ciężar klienta działa na nią pod innym kątem niż normalne przeciążenie podczas upadku. Nigdzie w czytanych przeze mnie testach się z tym problemem nie spotkałem. Chyba pójdę jeszcze raz przymierzyć i "niechcący" uklęknę.
P.S. Dziś mierzyłem EVS RS 8 i jest ogromna i nie wchodzi w mój kombinezon co ją dyskfalifikuje jak dla mnie.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

200

Odp: Ranking ortez

gierwi napisał/a:

No przeważnie tak się wstaje. Tutaj chodzi chyba o to że miseczka sie przesuwa i ciężar klienta działa na nią pod innym kątem niż normalne przeciążenie podczas upadku. Nigdzie w czytanych przeze mnie testach się z tym problemem nie spotkałem. Chyba pójdę jeszcze raz przymierzyć i "niechcący" uklęknę.
P.S. Dziś mierzyłem EVS RS 8 i jest ogromna i nie wchodzi w mój kombinezon co ją dyskfalifikuje jak dla mnie.

Ciekawy jestem dalszej części artykułu po przymiarce Mańka Webów... może i Maniek da przyklęknąć  bo przynajmniej ja w Webach nie stwierdziłem problemu pękającego ochraniacza rzepki.

100% koncentracji = 100% satysfakcji - moje małe enduroooo - #997 rejsing
O nas http://www.youtube.com/watch?v=z5LUptOcE_o&feature=youtu.be
Part 1  http://www.youtube.com/watch?v=l-6jEjyYJpg
Part 2  http://www.youtube.com/watch?v=PWdubyCHfnQ

201

Odp: Ranking ortez

u mnie po tylu latach jest cały :)

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

202

Odp: Ranking ortez

W KTM Profi Asterisk Cell również 2400,- PLN, sprowadzenie ortezy na przymiarkę graniczy z cudem.

203

Odp: Ranking ortez

polska dziwny kraj, wszystko drogie nie współmiernie do zarobków. A co za tym idzie nawet ortez w sklepach na stanie nie mają,nawet medycznych-te tanie do 100zł są a reszta na zamówienie,to co dopiero takie?... k***a... Jeśli chodzi o asteriska to jak już pisałem w moim przypadku jest tak ze rozmiar wychodzi L i ten leży idealnie(kolano) ale jak bym bardzo chciał to mogę założyć i XL wykorzystując podkładki  z zestawu(to sugerowano mi w sklepie). Cała reszta konstrukcji ortezy(góra,dół)podlega regulacji i można spokojnie dopasować, chyba że masz "łydy" i uda na syntholu to już nic ci nie podpasuje :)

P.S właśnie się zastanawiam czy nie zmienić właśnie rozmiaru na XL

Sherco st300  Cabestany Replica

204

Odp: Ranking ortez

PRELUDE2000 napisał/a:

Napisałem już do właściciela - bo mam już od brata kontakt bezpośredni, aby wyjaśnił mi różnice pomiędzy rocznikami modelu Cell. .

I jak ,na czym polega różnica,coś wiadomo?
Ktoś coś zakładał na nogi do przymiarki?
Kiedy i jak ogarniamy zakup?

Sherco st300  Cabestany Replica

205 Ostatnio edytowany przez PRELUDE2000 (2014-01-21 17:50:14)

Odp: Ranking ortez

jaras111x napisał/a:

I jak ,na czym polega różnica,coś wiadomo?
Ktoś coś zakładał na nogi do przymiarki?
Kiedy i jak ogarniamy zakup?

Różnicy nie udało mi się ustalić ale w ofercie chodzi o Cell z 2014 roku, a nie 2013 - nie było zatem potrzeby dalej drążyć tematu.

Ja zaryzykuję kupno w rozmiarze według tabeli producenta i tyle. Wciąż jestem zdecydowany, czekam na zdanie innych. Jeśli rozmiar nie będzie pasować to po prostu wymienię na inny.

mcienki a Wy nie macie jakiś dobrych ortez u siebie?

206

Odp: Ranking ortez

Niestety na tą chwilę nie mam ortez wogóle:(

207 Ostatnio edytowany przez jaras111x (2014-01-22 17:36:57)

Odp: Ranking ortez

To 2400 będzie ceną z wysyłką  czy + wysyłka?(jak to wygląda u twoich żrudeł) Ja mogę robić przelew na początku lutego.
No a jak reszta z zakupem,bo według listy ostatnio było nas 4 chętnych, (chyba że Gierwi się jeszcze skusi)

Sherco st300  Cabestany Replica

208

Odp: Ranking ortez

+ wysyłka

209

Odp: Ranking ortez

A to 2400 to cena z polki czy dla zakupu "grupowego"?

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

210

Odp: Ranking ortez

2400 dla grupowego + wysyłka

Sherco st300  Cabestany Replica