226

Odp: Ranking ortez

Ja nie wchodzę, bo to przekracza mój budżet. Pewnie wybiorę POD K 300.

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

227

Odp: Ranking ortez

PRELUDE2000 napisał/a:

No to ja mam najlepiej - w lewej nodze 39cm (rozmiar L) a w prawej 37cm (rozmiar M) i kur... czeski film :/ - co ciekawe lewa noga jest po dawnej kontuzji.


Dlatego niektóre firmy sprzedają ortezy na sztuki- lewa/ prawa. Wtedy lewa może być M a prawa L.

Pozdrawiam,
Piotrek

228

Odp: Ranking ortez

To ilu nas jest 3? Wcześniej na listę wpisal sie Sarar z nim byloby 4 czyli według założenia mielibyśmy cenę 2400 a tak?

Sherco st300  Cabestany Replica

229 Ostatnio edytowany przez jaras111x (2014-02-01 23:05:23)

Odp: Ranking ortez

Dziś zakupiłem ortezy asterisk cell model z gorsetem. Sory ale odpadam z zakupu grupowego trafiła się okazja i odkupiłem prywatny import z całym osprzętem(podkładki,skarpety,klucze) ale bez gwarancji i pudełka. Chłop zrobił na nich wyjazd i okazało się że za duże.
Jeśli macie jakieś pytanie na ich temat to dawać.
Powiem jedno jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia ale to nie służy do pokazywania,ustawiając przeprost już "wrzynasz" się w konstrukcję
http://i58.tinypic.com/28atkzq.jpg

i... zapięcie w UC było wygodniejsze, po za tym większy zakres regulacji w stosunku do gorsetu.tzn. mierzyłem ten rozmiar w UC i ok, tu konstrukcja ok a gorset już max poluzowany żeby zapiąć(jak przybędzie obwód to trzeba będzie kombinować) ale bynajmniej orteza na swoim miejscu,nic się nie rozpina nie zsuwa

Spasowanie z butem
http://i62.tinypic.com/2m3lnwo.jpg

- niby but po zapięciu trzyma je w ryzach ale nie zupełnie, jednak spięcie paskiem zrobi swoją robotę i stworzy jedną konstrukcję
Jutro pospinam i jak dopisze,wyparują % to zrobię test na moto

Sherco st300  Cabestany Replica

230 Ostatnio edytowany przez manio (2014-02-02 14:03:54)

Odp: Ranking ortez

O jaki konkretnie model pytać przy zamówieniu Asterisk aby był na maxa wypas, max nowy, na te żyłki zapinany i nie za duży aby mieścił sie pod kombi skórzane?

Testowałem EVS WEB, teraz testuje AXIS. Jest znacznie mniejszy od WEB, prawie taki mały jak POD K300. Solidna konstrukcja, super ochrona rzepki kolana(chyba jeszcze lepsza niz w WEB'ach) ale nie jestem tak na 100% przekonany co do samego mocowania na nodze, trzeba naprawdę mocno je ściągnąć paskami, a wcale super stabilne nie są. Chciałbym chyba jednak Asterisk ale ten najwyzszy, najlepszy, najcudniejszy model;-))

Miej wyjeb@ne, a bedzie Ci dane...
MANEY#101 RMPST
Bez Ciśnienia rally team

231 Ostatnio edytowany przez jaras111x (2014-02-02 17:19:53)

Odp: Ranking ortez

Zastanów się czy na pewno takie chcesz(te super wypasy)czyli Ultra Cell. Patrząc na twoje wymagania może się okazać że będziesz bardzo nie zadowolony gdy zaczną puszczać szwy lub rozpinać/luzować się zapięcie. Nie piszę że nastąpi to na 100% ale może nastąpić a wtedy stwierdzisz że asteriski są chujowe. Pozostaje ci albo dopisać się do listy z chłopakami i zakupić Cell zapinane na paski albo szukać starego już nie produkowanego (a szkoda) modelu z gorsetem. Ale pamiętaj że ona są masywne i kombi trzeba przerabiać żeby je zmieścić.


Testu dziś nie będzie pogoda z dupy i procenty, zauważyłem że przy zapinaniu ważna jest zalecana kolejność aby łatwiej zapiąć.
Po spięciu z butem jest to jedna mocna konstrukcja(na pewno będę z niej korzystał) .
Czas zakładania ortezy - wsadzasz na kolano 4* klik i zapięte.
Pod normalne kombi niema szans na wciśniecie ortez(po wyjęciu protektorów)

Szkoda że wcześniej tego nie kupiłem nie byłoby urazu z którym męczę się już 4 miesiąc(uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego  8x3mm)

Sherco st300  Cabestany Replica

232

Odp: Ranking ortez

jaras111x napisał/a:

Zastanów się czy na pewno takie chcesz(te super wypasy)czyli Ultra Cell. Patrząc na twoje wymagania może się okazać że będziesz bardzo nie zadowolony gdy zaczną puszczać szwy lub rozpinać/luzować się zapięcie. Nie piszę że nastąpi to na 100% ale może nastąpić a wtedy stwierdzisz że asteriski są chujowe. Pozostaje ci albo dopisać się do listy z chłopakami i zakupić Cell zapinane na paski albo szukać starego już nie produkowanego (a szkoda) modelu z gorsetem. Ale pamiętaj że ona są masywne i kombi trzeba przerabiać żeby je zmieścić.


Testu dziś nie będzie pogoda z dupy i procenty, zauważyłem że przy zapinaniu ważna jest zalecana kolejność aby łatwiej zapiąć.
Po spięciu z butem jest to jedna mocna konstrukcja(na pewno będę z niej korzystał) .
Czas zakładania ortezy - wsadzasz na kolano 4* klik i zapięte.
Pod normalne kombi niema szans na wciśniecie ortez(po wyjęciu protektorów)

Szkoda że wcześniej tego nie kupiłem nie byłoby urazu z którym męczę się już 4 miesiąc(uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego  8x3mm)

Słyszałem o puszczających szwach itd. ale czy nowy model nie ma właśnie tego poprawionego?

Miej wyjeb@ne, a bedzie Ci dane...
MANEY#101 RMPST
Bez Ciśnienia rally team

233

Odp: Ranking ortez

Na pewno cos poprawili,bo przecież poprawiali osłonę rzepki. Natomiast jeśli BOA przestanie trzymac to zawsze mozna je zmienić(ten system ma gwarancje producenta,gdzieś wcześniej podawalem link) lub zamienić caly system zapinania na paski.

Sherco st300  Cabestany Replica

234

Odp: Ranking ortez

jaras111x napisał/a:

Zastanów się czy na pewno takie chcesz(te super wypasy)czyli Ultra Cell. Patrząc na twoje wymagania może się okazać że będziesz bardzo nie zadowolony gdy zaczną puszczać szwy lub rozpinać/luzować się zapięcie. Nie piszę że nastąpi to na 100% ale może nastąpić a wtedy stwierdzisz że asteriski są chujowe. Pozostaje ci albo dopisać się do listy z chłopakami i zakupić Cell zapinane na paski albo szukać starego już nie produkowanego (a szkoda) modelu z gorsetem. Ale pamiętaj że ona są masywne i kombi trzeba przerabiać żeby je zmieścić.


Testu dziś nie będzie pogoda z dupy i procenty, zauważyłem że przy zapinaniu ważna jest zalecana kolejność aby łatwiej zapiąć.
Po spięciu z butem jest to jedna mocna konstrukcja(na pewno będę z niej korzystał) .
Czas zakładania ortezy - wsadzasz na kolano 4* klik i zapięte.
Pod normalne kombi niema szans na wciśniecie ortez(po wyjęciu protektorów)

Szkoda że wcześniej tego nie kupiłem nie byłoby urazu z którym męczę się już 4 miesiąc(uszkodzenie więzadła pobocznego strzałkowego  8x3mm)

I tak masz fart. Poboczne sie zrasta w przeciwienstwie do krzyzowego i lakotek. Ja mam full wypas. Poboczne,krzyzowe i obie lakotki :D

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

235

Odp: Ranking ortez

To faktycznie masz komplet. Jak zbiorę natchnienie to zrobie film pokazujący ortezy i szybkość zakladania

Sherco st300  Cabestany Replica

236

Odp: Ranking ortez

Nie ma co pokazywać, zakłada się obie, na kacu w 20s i jeszcze czasu będzie żeby klina walnąć między jedną a drugą. ;)

DRZ400SM, KTM 990 ADV

237 Ostatnio edytowany przez gierwi (2014-02-03 20:31:50)

Odp: Ranking ortez

A co wy w Straży Pożarnej pracujecie, że każda sekunda jest na wagę złota?
Zakłada się łatwo lub upierdliwie (niepotrzebne skreślić)!

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

238

Odp: Ranking ortez

no przecież że czas zakładanie nie jest ważny,zwłaszcza gdy ktoś już na ciebie czeka lub już się ubrałeś schodzisz do moto a tam coś nie tak i zdajesz sobie sprawę z tego że w pospiechu zapomniałeś założyć ochraniacze(ja tak miałem)  jak Peka dzwonił i mówił że za 1h tu i tu  :)

Sherco st300  Cabestany Replica

239

Odp: Ranking ortez

WItałem się w powitalni, ale przywitam się jeszcze raz! Czołem!
Chce zakupić ortezy, ale mózg się gotuje żeby coś wybrać....największym problemem jest to, że nigdzie nie można przymierzyć ortez..w Lesznie mają tylko k300 rozmiar S-a do tego ktoś z forum napisał , że pękają przy klękaniu(ochraniacz rzepki)i  że dostępność cześć fatalna...Zapytałem sprzedawcę telefonicznie o pękanie, to wymijająco odpowiedział... więc sam nie wiem , co o tym myśleć...
KTM Rapid POznań-też nikły wybór... w marcu coś powinni mieć...przymierzałem EVS Web i hmm był mi za duży, a i tak jak spiąłem paski    i zgiąłem kolano to mega uciskały..

Jakie mamy w ogóle firmy?
POD-K300 i k700,ok 1800 zł i 3 tys.

EVS-AXIS i AXIS pro(najwyższy model-ok 3 tys., WEB i WEB pro i RS9 i RS9 pro

Asterisk-cyto cell,cell,ultra cell(najdroższe z systemem BOA ok 3 tys.),Youth Germ-najtańsze
Ortema-ale ją raczej wykluczam ma dwa modele V8 PRO i  X PERTX PERT(ok 980 i 470 Euro)

Alpinestars Fluid Pro -ok 1,5 zł i jest jeszcze Alpinestars Flui carbon.

Coś jeszcze pominąłem?

240

Odp: Ranking ortez

Poczytaj w tym temacie a okaze sie ze asterisk Cell mozesz  mieć za 2400. Dzis zrobiłem mały test i poprawiłem ustawienia.Podczas jazdy nic nie uwiera,nie przeszkadza,nic sie nie zsuwa(nawet przy odpalaniu z kopa zalanego moto) ale nie wyobrażam sobie zakładania ich bez "skarpet",latem to mozna by odparzeń dostać.

Sherco st300  Cabestany Replica