166 Ostatnio edytowany przez jaras111x (2014-01-08 21:56:28)

Odp: Ranking ortez

1.   Sarar - Cyto Cell lub Cell, rozmiar L

2.   PRELUDE2000 - Cyto Cell lub Cell, rozmiar do ustalenia

3.   jaras111x - Cell, rozmiar  L


P.S sarar czy to znaczy że jednak udało ci się dorwać coś w wawie do przymiarki?

Sherco st300  Cabestany Replica

167

Odp: Ranking ortez

jaras111x napisał/a:

P.S sarar czy to znaczy że jednak udało ci się dorwać coś w wawie do przymiarki?

Tak, namierzyłem w Olku Cyto Cell. Na nodze leżą idealnie. Chętnie pomacałbym jeszcze Cell dla porónania bo te Cyto wyglądają mi na 'delikatne'.
Czym właściwie różni się Cell od Ultra Cell, miałktoś te obydwie ortezy w ręku? Bo patrząc na specyfikację i zdjęcia to jedyna różnica jest w systemie zapinania.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

168

Odp: Ranking ortez

UC a C tylko różnica zapinania,a to zapinanie jest też inne w CC(nie licząc reszty) . Jak obserwujesz temat to pisałem że miałem na nogach obie(UC/C) . Wole już paski(jak u wszystkich) niż ewentualną udrękę z Boa(choć szkoda) Tak juz na samych zdjęciach widać że CC maja delikatniejszą konstrukcję(nie miałem w rękach)

Sherco st300  Cabestany Replica

169

Odp: Ranking ortez

jaras111x napisał/a:

1.   Sarar - Cyto Cell lub Cell, rozmiar L

2.   PRELUDE2000 - Cyto Cell lub Cell, rozmiar do ustalenia

3.   jaras111x - Cell, rozmiar  L

4. JERY - cell  kupie dopiero gdy do Lodzi (brat PRELUDE) przyjda wszystkie rozmiary. Musze przymierzyc,

P.S sarar czy to znaczy że jednak udało ci się dorwać coś w wawie do przymiarki?

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

170

Odp: Ranking ortez

Dobra no to lipa - z Enduro-Cross.pl ostałem taką samą ofertę jaką Jaras otrzymał z Poznania:
Cytocell - 2000,- PLN za komplet przy 4-5 sztukach
Cell 2013 - 2400,- PLN za komplet przy 4-5 sztukach
Podobno nie uda się nic więcej zrobić z ceną :/

171

Odp: Ranking ortez

No nic i tak cena dobra(moim zdaniem) Ci co mieli na nogach asteriski wiedza ze są wygodne. Mala sugestia z mojej strony to do osób chcących wciagnac je pod kombi,ochraniacz rzepki w cell zajmuje wiecej miejsca niż cyto cell ale moim zdaniem jest za to lepszy(wygląda na taki). Czyli co czekamy aż lista sie powiekszy(moze) i zamawiamy? Ja z poczatkiem lutego mogę robić przelew.

Sherco st300  Cabestany Replica

172

Odp: Ranking ortez

ale w enduro cross na allegro podaja celle 2014. To chyba inny model niz 2013. Nie zaglebialem sie, ale czy w 2014 nie ma zadnych zmian?

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

173

Odp: Ranking ortez

Napisałem już do właściciela - bo mam już od brata kontakt bezpośredni, aby wyjaśnił mi różnice pomiędzy rocznikami modelu Cell. Wiem już że towaru nie ma na stanie w Łodzi. Wszystko sprowadzane jest na zamówienie. Wczoraj w Olku w Wawie przymierzałem model Cyto Cell w rozmiarze L - jedyna orteza Asteriska jaką mają na stanie.

174

Odp: Ranking ortez

PRELUDE2000 napisał/a:

Wczoraj w Olku w Wawie przymierzałem model Cyto Cell w rozmiarze L - jedyna orteza Asteriska jaką mają na stanie.

Masz porównanie z innymi ortezami?
Jeśli idzie o wygodę to moja noga mówi, że nie mają sobie równych.

EXC-F 250
Tymczasowo bez supermoto

175

Odp: Ranking ortez

sarar napisał/a:

Masz porównanie z innymi ortezami?
Jeśli idzie o wygodę to moja noga mówi, że nie mają sobie równych.

No cóż nie mam absolutnie żadnego doświadczenia w temacie ortez - wiem tylko że są dla mnie pozycją obowiązkową bez której nie zamierzam wsiadać w tym sezonie na motocykl. Moje subiektywne odczucie w temacie Cyto Cell (nie mam porównania z innymi ortezami) jest takie: mocowanie paskami na rzepy wygląda na wystarczające i mocne, orteza jest wygodna i nigdzie wzdłuż mocowań i szyn mnie nie uciska, jedyną zaobserwowaną wadą jest ucisk na rzepkę przy wyprostowanej nodze elementu chroniącego rzepkę. Być może przyczyną jest nieprawidłowo dobrany rozmiar ortezy. Zatem zanim zdecyduję się na zakup chciałbym jeszcze przymierzyć rozmiar M i XL.

176

Odp: Ranking ortez

A wiesz moze gdzie w lodzi da rade przymierzyc asteriski?

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

177

Odp: Ranking ortez

JERY napisał/a:

A wiesz może gdzie w Łodzi da rade przymierzyć Asteriski?

Nie mogę dodzwonić się do chłopaków z Profi - żaden telefon nie odpowiada, może mają remanent??? Ale jest szansa że mają jeszcze na stanie Asteriski.

178 Ostatnio edytowany przez PRELUDE2000 (2014-01-10 15:58:27)

Odp: Ranking ortez

Przepraszam, to była literówka, cena 2400,- PLN to cena za model Cell 2014 a nie 2013:

http://enduro-cross.pl/img/products/52/5/4_max.jpg

179

Odp: Ranking ortez

Prelude może czucie ucisku na rzepce jest spowodowane tym ze CC ma inny ochraniacz? mnie on nie przekonuje,wydaje mi się że może zahaczać o spodnie(w spodniach enduro mam odpinane nogawki akurat w tym miejscu co by mnie wkurwiało) Najlepsze porównanie będzie dopiero wtedy gdy na nodze bedziesz miał oba modele.

Sherco st300  Cabestany Replica

180 Ostatnio edytowany przez gierwi (2014-01-14 17:49:52)

Odp: Ranking ortez

Wczoraj mierzyłem ortezy Tryonic T6.


[url=http://s214.photobucket.com/user/gierwi/media/Tryonic_Knee_zps6e374b45.jpg.html]http://i214.photobucket.com/albums/cc48/gierwi/Tryonic_Knee_zps6e374b45.jpg[/url]


Wrażenia są pozytywne, ale nie mogę jeszcze za bardzo się wymądrzać bo to pierwsza para jaką mierzyłem. Wydają się niezbyt ciężkie a jednocześnie solidne. Sprzedawca mówił że są porównywalne z Asterisk Cyto Cell jeśli chodzi o wielkość. Trzymają się dobrze - zakładałem i regulowałem paski na siedząco i nie miało to wpływu na dopasowanie na stojąco. Po dopasowaniu pasków, zdejmowanie i zakładanie jest realizowane przez zatrzaski na końcach pasków. Sama orteza dobrze leży i nie utrudnia ruchów w kierunkach w których noga powinna się zginać ;-) . Mierzyłem oczywiście tak jak powinno się to odbywać - z udziałem kombinezonu i butów i tu pojawił się pewien problem. Kombinezon mam dedykowany do ortez (Alpinestars Supermoto), ale miejsca w kolanach jest "na styk". Może to dobrze, ale sprawia to pewne trudności przy zakładaniu. Nie wiem czy ma wpływ na zużycie np. podpinki w kombi bo jest wyraźnie ciasno, jednak nie krępuje ruchów. Orteza wchodzi do buta Gaerne Supermoto więc ochrona goleni jest OK. Musiałbym trochę popracować nad regulacją cholewki buta na klamrach, bo trochę mnie cisnęły w łydkę ale nie miałem tyle czasu żeby się bawić.
Podsumowując:
+ wyglądają solidnie
+ nie są jakoś dramatycznie ciężkie ani wielkie (choć nie mam porównania z innymi w/w względów)
+ jest regulacja przeprostu
+ w zestawie pokrowiec i skarpeta
+ łatwe zakładanie "na klikniecie" po uprzednim dopasowaniu na paskach
+ w zestawie skarpety

- osłona rzepki nie wygląda zbyt solidnie ale nie odpada tylko chodzi mi o jej grubość/wyściółkę

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"