1

Temat: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Witam wszystkich milosnikow ekstremalnych sportow. Dzis kupilem kx450f rok 2009 i mam powazny problem, po uruchomieniu silnika i przegazowaniu go wystrzela plyn chlodniczy z bardzo malego otworu umieszczonego w pompie wodnej, nie wiem co jest przyczyna moze mial ktos z was taki problem, prosze o jakies informacje i oczywiscie pomoc w rozwiazaniu tego problemu

2 Ostatnio edytowany przez hanskloss (2013-02-08 21:23:09)

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

wyciek z otworu to informacja że uszczelniacze wałka pompy wody są do wymiany, na pewno padł ten od strony chłodziwa, a ten drugi raczej OK ale warto zmienić oba + obejrzeć/wymienić wałek i łożyska
tu masz obrazki z numerami części:
[url]http://www.kawasakipartshouse.com/oemparts/a/kaw/500b6f17f8700223e4798162/water-pump[/url]
[url]http://www.kawasakipartshouse.com/oemparts/a/kaw/500b6f01f8700223e479815a/engine-cover-s[/url]

3

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Kupiłeś świadomie - przy kupnie wiedziałeś, że ten problem występuje?

4

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

witam. to jeszcze raz ja, z gory dziekuje za twoja wiadomosc, ale mam jeszcze kilka pytan na ktore moze bedziecie mogli mi odpowiedziec, a mianowicie to chodzi w dalszym ciagu o ten wyciek z pompy wody w kawasaki kx450f co mnie zastanawia moze opisze jak to wszystko nastapilo: a wiec tak odpalilem swoje malenstwo pochodzila na ssaniu po chwili zdjelem ssanie i zaczalem powoli wkrecac ja na coraz wieksze obroty, po chwili zauwazylem jak nagle wystrzelila woda pod dosyc duzym cisnieniem z tego malego otworku przy pompie i TO WLASNIE MNIE ZASTANAWIA Z KAT TAM SIE WZIELO CISNIENIE,moze byc tak ze jest to stosunkowo bardzo nie wielki otwor i dla tego tak to wygladalo.Ale tez sie zastanawiam czy moze cos sie stalo z uszczelka pod glowica i dlatego jest tam takie cisnienie.Pomozcie mi rozwiazac ten problem moze mozna jakos to sprawdzic, najpierw rozbiore ta pompe tak ja wyzej napisales i sprawdze

5

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Po prostu wymień to co Hanskloss ci podpowiedział, to typowa usterka. Wymień wałek uszczelniacze i łożysko, to będzie działać.
Ciśnienie jest bo woda jest w układzie zamkniętym, a po odpaleniu wzrasta jej temperatura. Ciśnienie w układzie chłodzenia musi być. Podnosi temperaturę wrzenia płynu i zapobiega kawitacji przy wirniku pompy.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

6

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

W najbliszych dniach postaram sie to wymienic.Dzieki za pomoc

7

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Witam wsZystkich to jeszcze raz ja.pisze ponieważ wymieniłem uszczelniacze wałek i lozyska na nowe w kx450f 2009r. I problem nie znikl po uruchomieniu motoru po wymianie
Części do momentu jak chodził na wolnych obrotach było wszystko ok natomiast po przegazowaniu problem z wyciekiem znowu sie pojawił tak więc musi sie pojawiać duże ciśnienie tylko z kad
Nie wiem co teraz może być przyczyna może będziecie mogli mi pomoc a i po każdym odpaleniu i odkrecrniu korka wlewowego cieczy przy chłodnicy wycieka płyn i uchodzi ciśnienie co to
Jest ???

8

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

A ile wlewasz tego płynu do chłodnicy?
Po sam korek?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

witam. Co do stanu plynu to wlewom go tak ze widac urzebrowanie chlodnicy w srodku i widac jak z weza z powrotu plynie plyn, ale wydaje mi sie ze to nie jest problemem tylko cos innego skoro wymienilem caly komplet naprawczy w pompie wody i w dalszym ciagu jest ten sam problem to co to jest. Po wymianie jak go odpalilem bylo wszystko ok, tylko jak go gazuje to zaczyna plyn sikac z tego nie wielkiego otworu przy pompie wody, Mi sie wydaje ze jest walnieta uszcelka pod glowica i kompresja dostaje sie do ukladu chlodzacego.Co wy drodzy koledzy na to...

10

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

a jeszcze jedno sadziz ze moze jest za duzo plynu i z tad ten problem bo ja juz sam nie wim...

11 Ostatnio edytowany przez 77kanzas (2013-02-18 17:29:25)

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

a węże ci szybko puchną?

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

12

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

lazar2009 napisał/a:

a jeszcze jedno sadziz ze moze jest za duzo plynu i z tad ten problem bo ja juz sam nie wim...

Jak by było za dużo płynu to by przelewem wywalał

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

13

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

wiesz co nie zauwazylem czy szybko puchna tylko juz mi rece opadaja, jestem od nie dawna posiadaczem kx450f i powiem szczeze ze zbytnio nigdy sie nie zaglebialem w 4t, bo mam tez kawasaki kx 250 2t, i znim nigdy nie mialem takich cyrkow. Ale co sadzisz o uszczelce pod glowica albo moze jest cos innego sam nie wiem...

14 Ostatnio edytowany przez 77kanzas (2013-02-18 17:52:27)

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

no właśnie jak by była uszczelko to przewody by szybko robiły się twarde bo ciśnienie sprężania by szło w układ chłodzenia

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

15

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

a powiedz mi skoro mialo by sie robic cisnienie  w ukladie to jest zamkniety czy otwarty uklad