31

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Do wewnątrz czego?
U mnie w KTM sprężynka była do wewnątrz silnika.
W kołach jest do wewnątrz łożysk.
W kopniaku też do wewnątrz silnika.


Natomiast już wiem o co biega.
Myślałem, że jest tam jeden simering a teraz po zajrzeniu w manuala widzę, że są dwa.
http://p1.bikepics.com/2013%5C02%5C19%5Cbikepics-2518571-800.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

32

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Rozumiem, że ten otwór przez który wylatuje woda jest pomiędzy tym simeringami?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

33

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

OK, na wałku pompy są 2 uszczelniacze poniekąd separujące olej i wodę, między nimi jest przestrzeń z otworkiem rewizyjnym  z którego cieknie jak któryś "puści", pierwszy uszczelniacz jest do wewnątrz silnika - sprężynka od strony oleju, drugi jest sprężynką do wody, montaż odwrotny nie gwarantuje uszczelnienia przy wzroście ciśnienia bo sama sprężynka tego "nie utrzyma", piszą o tym na thupmpertalkach itp

34

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

tak, chyba jednocześnie pisaliśmy :)

35

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

To teraz pytanie jak to zrobił kolega?
Czy według artykułu czy według manuala?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

36

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Witam po długim wyszukiwaniu problu ze stwarzajacym sie
Ciśnienie w układzie chłodzenia i wyciekajacym płynie z otworu kontrolnego przy pompie, w końcu znalazłem problem była wydmuchana uszczelkA pod glowica i z tad ten problem. Dzięki wszystkim za dobre rady

37

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

caly remont i wymiana uszczelki byla przeprowadzona wedlug manuala.Motore dziala zajebiscie jestem zadowolony a jeszcze jedno manual pikna srawa masz wszystkie dane jak na tacy spoko dzieki

38

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

A skąd wziąłeś manuala?
Kupiłeś tego za 5$?

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

39

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

witam podepnę sie pod temat zeby nie tworzyć nowego
mianowicie od tyg jestem posiadaczem kawasaki KX450f z 2006r
i mam pytanko do kolegi co posiada kx450  czy u Ciebie woda tez sie gotuje ?
u mnie po przejechaniu kilku km w układzie woda sie gotuje jak mam jej jeszcze sporo to wylatuje przelewem natomiast jak wjade w las i jakis odcinek techniczny to gdy sie zatrzymam to z wężyka od przelewu (z chłodnicy ten co idzie ) leci para  odziwo węże nie są twarde tylko ta woda wrze, zauważyłem  ze jak zimny to pali od strzała
jednak jak juz mi sie zagotuje ta woda i duzo jej wyparuje to za 3-5 strzałem pali ,

40

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

i jeszcze jedno pytanko bo czekamnie juz wymiana oleju jaki lejesz do swojej 450 ?

41

Odp: kawasaki kx450f problem z wyciekajacy plynem chlodniczym

Kolego przede wszystkim wymień wodę na płyn o wyższej temp. wrzenia a po drugie zaopatrz się w korek do chłodnicy 1.6 i będzie po problemie.

pozdrawiam, samson
www.farmapomyslow.pl