1

Temat: Podnoszenie pojemności

Mógłby mi ktoś wytłumaczyć, na czym polega podniesienie pojemności przez taki zestaw.

http://img163.imageshack.us/img163/8614/b5651d56f16a40f9bd570b7.jpg

http://img253.imageshack.us/img253/5982/61f0ce24e9764e0d9e9672a.jpg

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

2

Odp: Podnoszenie pojemności

Wał ma wiekszy skok, przez co tłok ma Wyżej GMP i niżej DMP . a te płytki robią za dalszą część cylindra :)
Do jakiego sprzętu jest taki zestaw? :D

Husqy SMR-R 450

3

Odp: Podnoszenie pojemności

poprzez zwiększenie skoku tłoka, przez dłuższą korbę, masz trochę zwiększoną pojemność... pewnie po to tyle tych podkładek

4 Ostatnio edytowany przez wojtekmz (2012-08-31 19:52:39)

Odp: Podnoszenie pojemności

Dzięki za wyjaśnienie. Mi się wydawało, że jak będzie dłuższa korba to tłok będzie wyżej dochodził, ale z drugiej strony nie będzie schodził tak nisko, jak przy krótszej korbie i skok dalej będzie ten sam. Jednak gdyby to nic nie zmieniało to by czegoś takiego nie robili... Zestaw do MZ 125

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

5

Odp: Podnoszenie pojemności

chyba masz racje... poprosty gmp przesunie do gory np o 2 cm ale dolny tez bedzie 2 cm wyzej... sam skok tloka pozostanie bez zmian . tak mi sie wydaje. a podkladka idzie miedzy kartery a cylinder bo inaczej tlok zdezyl by sie z glowica...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

6

Odp: Podnoszenie pojemności

Hmm.... No to czemu miałyby służyć te podkładki i dłuższa korba, jak pojemność powinna pozostać ta sama?

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

7 Ostatnio edytowany przez kusloncu (2012-08-31 22:38:08)

Odp: Podnoszenie pojemności

Korba jest dłuższa (ma wiekszą średnice) o powiedzmy centymetr do góry i centymetr na dół, przecież sie kręci :D
Tłok napewno schodzi niżej, żeby szedł tylko do góry to trzeba by poprostu podnieść korbe, a ten zestaw tego nie robi.
Myśle że to dobry patent, ile ccm daje taki zestaw? :)

Husqy SMR-R 450

8

Odp: Podnoszenie pojemności

?!?!?!!?!?

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

9 Ostatnio edytowany przez Alex (2012-08-31 22:38:55)

Odp: Podnoszenie pojemności

gierwi napisał/a:

?!?!?!!?!?

Otóż to.

Jak korba jest dłuższa to GMP i DMP są wyżej. Jak krótsza - niżej. Żeby zmienić długość skoku tłoka to musiałby wał mieć wykorbienie w innym miejscu, a dokładniej bardziej oddalone od środka wału.

10

Odp: Podnoszenie pojemności

Skok jest zawsze ten sam, korba nie może się skrócic, nie można zmienic skoku tłoka nie ingerując w Wał. Skok zwiększymy np. powiększając średnicę wału

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

11 Ostatnio edytowany przez wojtekmz (2012-08-31 22:41:18)

Odp: Podnoszenie pojemności

Są dwie długości korby, jest na 195 i 205ccm. Korba pewnie kosztuje tyle, że aby nikogo nie zniechęcać, ceny nie podano. Aby osiągnąć 205cmm trzeba zakupić 7 podkładek po 3mm, każda 50 Euro :D Jakby o tyle pojemność zwiększyć to warto by było zastanowić się nad wzmacnianym wałem, który.... dużo kosztuje. Wychodzi na to, że zamiast tego ,,tuningu" który z MZ zrobi +- 20-22 konnego potwora, lepiej sprzedać motor dołożyć tą kasę i od razu kupić coś pokroju DRZ 400, myślę, że zostało by jeszcze na sporą ilość benzyny albo jakiś mandat za brak uprawnień :D

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

12

Odp: Podnoszenie pojemności

Z takie małe pojemności nie ma co inwestować, bo zyskamy 1-2KM, wydamy kupe kasy, stracimy na żywotności i to się nam przy sprzedaży i tak nie zwróci, lepiej zainwestować w większe moto. : )

13

Odp: Podnoszenie pojemności

Wiadomo, że lepiej zainwestować w coś większego, ale co z tego jak i tak nie będzie można tym jeździć :D

MZ SM 125 & DT 125 RE

"Żadne zakazy nie zniszczą Naszej pasji"
"WRC is for boys, group B was for men"

14

Odp: Podnoszenie pojemności

Troche poleciałem z fantazją, myślałem że nowy wał jest w tym zestawie, w takim razie, nie mam pojęcia jak to ma działać :)

Husqy SMR-R 450

15

Odp: Podnoszenie pojemności

A nie chodzi przypadkiem o zmniejszenie objętości komory spalania poprzez dorzucenie dłuższej korby? Większy stopień sprężania - większa efektywność pracy silnika (choć i tak niewielka). Producenci w fabrykach raczej nie robią "na styk" i zawsze jakaś tolerancja jest w spotkaniu się tłoka z zaworami.. :)

Będzie 690 niebawem