16

Odp: Podnoszenie pojemności

No, tylko po co te podkładki? :D

Husqy SMR-R 450

17

Odp: Podnoszenie pojemności

raczej się to robi poprzez ingerencję w wał.
nowy korbowód montowany jest bliżej zewnętrznej krawędzi wału i ma dłuższy skok wtedy.
z tego co widziałem nie jest to jakaś super trudna operacja.
zaślepia się stary otwór po czopie korbowodu i nawierca nowy otwór

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

18

Odp: Podnoszenie pojemności

Myśle że i tak kasa sprawia że nikt w polsce tego nie zrobi :D

Husqy SMR-R 450

19 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-09-01 20:09:02)

Odp: Podnoszenie pojemności

hacker33 napisał/a:

raczej się to robi poprzez ingerencję w wał.
nowy korbowód montowany jest bliżej zewnętrznej krawędzi wału i ma dłuższy skok wtedy.
z tego co widziałem nie jest to jakaś super trudna operacja.
zaślepia się stary otwór po czopie korbowodu i nawierca nowy otwór

nareszcie ktoś z "głową" ;)

20

Odp: Podnoszenie pojemności

hacker, to co piszesz ma sens ale watpie ze na tym polega cwancyk. dziura na czop moze oslabic caly wal, nie wspomne o wywazeniu i o tym, ze po wykonaniu tego otworu nie potrzebna jest nowa korba... a wystarczy tylko podkladka pod cylinder

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

21 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-09-02 15:25:14)

Odp: Podnoszenie pojemności

tegma napisał/a:

hacker, to co piszesz ma sens ale watpie ze na tym polega cwancyk. dziura na czop moze oslabic caly wal, nie wspomne o wywazeniu i o tym, ze po wykonaniu tego otworu nie potrzebna jest nowa korba... a wystarczy tylko podkladka pod cylinder

to chyba oczywistym jest że w domu, wiertarką tego nie zrobisz... tak samo oczywistym jest, że zawsze trzeba wyważyć... jak zmienisz miejsce otworu i nie dasz dłuższej korby to pojemność zostanie ta sama...
ps. a cwancyk ten nazywa się: [url]http://en.wikipedia.org/wiki/Stroker_kit[/url]

22 Ostatnio edytowany przez tegma (2012-09-02 15:54:46)

Odp: Podnoszenie pojemności

Tak tylko wyważenie wału z dodatkowym otworem ociera się o cud.  Znam wielu ludzi, którzy zajmują się wałami, głowicami, cylindrami w tym Dziadka Hruzdowicza z Sopotu, ale nie znam nikogo kto by się podjął tego w polsce... Myślę, że w USA takie tematy przechodzą,ale nie jeden wał ktoś zepsuł, aby się tego nauczyc

A jak już tak dokładnie chcesz rozpracowac temat to zmiana długości korby nie ma wpływu na zmianę pojemności. wpływ ma tylko odsunięcie otworu mocowania czopa tłoka względem srodka osi wału. Wychodzi to z prostej matematyki...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

23 Ostatnio edytowany przez tegma (2012-09-02 16:26:31)

Odp: Podnoszenie pojemności

Rysownikiem nie jestem ale Taki mały rysunek pokazujący, że korba nie ma wpływu,
Zielony To DMP Czerwony to GMP, 5cm odległośc od środka wału do środka czopa, jeśli wsadzimy dłuższą korbą to zmienimy tylko ( przy dobrych wiatrach ) kompresję.

Dane wpisałem z palca - poj wyszła ponad 0,5 litra. jeśli przesuniemy na zewnątrz odległośc od srodka wału do srodka czopa o 1 cm to poj. wyjdzie V= 3,14x16x12= 0,602 LItra (wtedy przyda się podkładka, żeby nie zdeżył się tłok z korbą ) a jeśli zmniejszymy o 1 cm V=3,14x16x8=0,401 Litra

[url=http://imageshack.us/photo/my-images/207/cylv.jpg/]http://img207.imageshack.us/img207/8222/cylv.jpg[/url]

Uploaded with [url=http://imageshack.us]ImageShack.us[/url]

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

24 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-09-02 17:35:49)

Odp: Podnoszenie pojemności

tegma napisał/a:

Rysownikiem nie jestem ale Taki mały rysunek pokazujący, że korba nie ma wpływu,
Zielony To DMP Czerwony to GMP, 5cm odległośc od środka wału do środka czopa, jeśli wsadzimy dłuższą korbą to zmienimy tylko ( przy dobrych wiatrach ) kompresję.

oki, nie mam czasu dziś dokładnie się wgłębić w ten temat, ale poczytam więcej i wtedy pogadamy ;) bo pewnie można na wiele sposobów taki tuning wykonać, oczywiście odpowiednim do tego sprzętem...

25

Odp: Podnoszenie pojemności

http://ktmworld.com/images/galleries/300XCW%20Article/images/CranksWM.jpg

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

26 Ostatnio edytowany przez tegma (2012-09-02 20:14:40)

Odp: Podnoszenie pojemności

hacker - co to zdjęcie przedstawia ? to są chyba zwykłe wały ? czy może znalazłeś że to jakieś przerobione? ale nie wyglądają..

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

27 Ostatnio edytowany przez tabul (2012-09-02 20:20:47)

Odp: Podnoszenie pojemności

jak nie, przecież ewidentnie widać ;) na pierwszym zdjęciu jest bliżej zewnątrz

28

Odp: Podnoszenie pojemności

ale pytanie czy to są te same korby , czy jakaś akcesoryjna korba, bo nie widac na nich, żeby któraś była przerabiana...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

29

Odp: Podnoszenie pojemności

ta sama korba.
przecież widać, że ta po lewej stronie ma przeniesiony czop i jest położony spaw w miejscu starego czopa

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

30 Ostatnio edytowany przez tegma (2012-09-02 20:57:17)

Odp: Podnoszenie pojemności

yhy :) myślałem , że to jakieś wytarcie :D ale zgadzamy się, że korba nic nie zmienia. Nadal zastanawia mnie co ma da ten zestaw, od którego zaczęła się rozmowa ...

Ps. precyzyjna robota...

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."