1

Temat: co robicie ze zużytym olejem?

no właśnie Panowie, co robicie ?

2 Ostatnio edytowany przez maciey (2012-07-20 00:05:53)

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Powinni przyjmować w serwisach, gdzie wymieniają oleje.
Mi zawsze utylizował brat, który pracował w takiej firmie, ale nie wiem, czy zdarzały się przypadki, że ktoś przynosił.
U mnie, olej z ostatniej wymiany, na razie czeka sobie w bańce, aż się ona zapełni.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

3

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Nie ktore warsztaty ogrzewaja w ten sposob pomieszczenia o ile maja stosowny piecyk to z checia przyjma kazda ilosc

K ocham
T ylko
M otocykle

4

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

ja zbieram przez cały sezon i zawożę do punktów które je utylizują - oleje, filtry, płyn z chłodnic, farby rozpuszczalniki itp.
kosztuje to chyba 2zl za 5litrów ale nie lubię zaśmiecać środowiska.
[url]http://www.odpady.poznan.pl/index.php?poz=&pid=11111244[/url]

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

5 Ostatnio edytowany przez zawalidroga (2012-07-20 07:42:02)

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Maluję płot. Aby nie wyrzucać i nie zaśmiecać.

drz

6

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Polecam stację benzynowe, które muszą posiadać pojemniki na opakowania po oleju. Kiedyś widziałem taki zbiornik na Orlenie i spytałem czy mogę wrzucić tam olej motocyklowy. Gościu odpowiedział, że nie ma problemu, jeżeli za jednym razem nie zapełnię całego pojemnika :-) Oczywiście jest to bezpłatne, a taki Orlen nie może pozwolić sobie, aby te oleje wyrzucić na śmietnik.

Pozdrawiam

http://www.youtube.com/watch?v=4H0w5DHh0w8

Yamaha WR450F - Brudas
KTM 690 SMC-R - SM

7

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

tak spytałem bo zawsze podrzucałem koledze z warsztatem który to gdzieś zdawał, teraz kolega wyjechał a docieram nowy silnik w klasyku, 4 littry po 300km, 4 litry po 1500 km zaraz będą 2 bańki się walały po garażu, jakbym miał piec albo płot... :)

8

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

ja leje na węgiel którym w okresie zimowym palę w piecu

9

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

plaster220 napisał/a:

ja leje na węgiel którym w okresie zimowym palę w piecu

ekolog

Była: Honda CBR F4 Sport- dobre moto,jest KTM 520EXC supermoto,Gas Gas 280 TXT PRO

10 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-07-20 11:24:25)

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Dody napisał/a:

Nie ktore warsztaty ogrzewaja w ten sposob pomieszczenia o ile maja stosowny piecyk to z checia przyjma kazda ilosc

Dokładnie tak :)
No i ekologia syta i wilka cały, czy jakoś tak. Wiele warsztatów jest tak ogrzewanych. Bliżej zimy fora zapełniają się od próśb o zużyty olej. Wystarczy rozejrzeć się po swojej okolicy i znaleźć tylko swego odbiorcę :D

Zbieracie tak cały sezon, a zimą mu wywozicie (by nie rozdrabniać się z 3 litrami) ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11 Ostatnio edytowany przez bbuh (2013-04-16 15:59:41)

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

*

drz400e/sm

12

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

Większość warsztatów ogrzewa się piecami w których nie można palić olejem przepracowanym.
Jeżeli chcesz to sprawdzić to podkabluj taki warsztat i uwierz mi, że już w nim palić olejem nie będą.
Spalanie oleju nie jest ani legalne ani ekologiczne.

Wiem bo handluję takimi piecami.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

13 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-07-20 12:09:19)

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

haha... nie jest bardziej nieekologiczne niż stary Autosan, czy Ikarus MZA (komunikacji miejskiej) 
Gadka o ekologi to tylko dobry sposób by zmusić ludzi do ciągłych wydatków na modernizacje tego co już istnieje (ku uciesze firm dystrybuujących tą "ekologię)   
Jedna wielka ściema :)

By uspokoić "ekologów" zapewniam wszystkich, iż wiem co to czysta planeta i specjalny pojemnik na zużyte baterie. haha
Nie śmiecę, szanuje matkę planetę, do sklepu chodzę z torbą wielokrotnego użycia... ale nie kupuje ekologicznego bełkotu ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

14

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

dukesebo +1     Tak samo jak te wszystkie DPF-y i EURO5  a samochody przez ponad 100 lat istnienia nie wyemitowaly tyle dwutlenku wegla co  jednorazowy wybuch wulkanu na islandii he, Ale kazdy "ekologia ekologia"

525 EXC

15

Odp: co robicie ze zużytym olejem?

HAHAHA. Nie moge sobie Ciebie wyobrazic seba, jak popylasz do sklepu z taka porozciagana  szmaciana tytka :D

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]