1

Temat: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Witam.
Chciał bym ostrzec przed uruchamianiem nowych urządzeń które mogą korzystać z usług operatorów komórkowych.30 grudnia uruchomiłem nokie e52 w orange i teraz mam kolosalny rachunek do zapłacenia bagatela 2500zł.Aparat bez mojej wiedzy nawiązał połączenie internetowe z witryną [url=http://www.idea.pl]www.idea.pl[/url] i zaczął ściągać dane ok 0,5 G na kwotę 2500zł.Osobiście nie miałem pojęcia że takie coś może zaistnieć.Do tej pory nie wiem co było tego przyczyną.Oczywiście zgłosiłem tą sprawę do orange ale znając życie negatywnie to rozpatrzą.Może ktoś miał styczność z podobną sprawą.Jakieś skazówki.

2

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

po pierwsze kupiles nokie wiec sam sobie jestes winien ...

po drugi orange to mnie juz od pol roku tak wkurwia ze to sie w pale nie miesci .. ciagle problemy z przekaznikami brakiem zasiegu   , przciazeniem sieci itd. jedyne rozwiazanie jakie oni proponuja to rabat na abonamenty w firmie wysokosci 25% .. na h.. mi rabat jak dzwonic nie moge ?

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

3

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Współczuje, też mam e52 od kilku miechów ale moja nie miała chyba ochoty surfować po necie... na szczęście.
Kolega miał podobną sytuacje z innym telefonem (nie pamiętam jakim) i zapłacił 600zl. On po kupnie zaczął się bawić ściągać aktualizować swój phone i stad taki rachunek. Wiec w jego przypadku poniekąd przez własną głupotę tyle zapłacił.

"If you do what you love, nothing can hold you back."

4

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

nie ma to jak wyrozumiałość i wsparcie.Najlepiej zjechać boś żeś se kupił a teraz płać i płacz.Widocznie tak już jest na tym świecie.Dzięki za podsumowanie.

5 Ostatnio edytowany przez vlo (2012-01-02 22:50:23)

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

z tego co pamietam kiedys byly juz poruszane podobne przypadki. sprawa chyba otarla sie o sad. jakies narzedzie preinstalowane przez orange nawiazywalo polaczenie przesylalo doslownie kilka bajtow i je zamykalo. transfer zostawal zaokraglony do 1kb i nabijalo. w sadzie skonczylo sie przegrana orage bo nie poinformowala uzytkownika o zainstalowanej aplikacji. podkreslam "chyba" bo nie pamietam juz. poszukaj na google.

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

6

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Nigdzie nie serfowałem telefon sam otworzył sesje.Widnieje jedna z tą stroną co napisałem.Czemu tak sie stało nie mam pojęcia.

7

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Panowie. Jak sie kupuje smartphona, to wypadalo by troche poczytac fora tematyczne. Kazdy wie, ze smartphone lubi sie co chwila update-owac. Jak nie on sam, to programy na nim zaistalowane. Do tego dochodzi GPS w wiekszosci zbierajacy dane za pomoca polaczenia, a nie samego GPSa. Pierwsze co sie robi, to sie blokuje polaczenia internetowe za pomoca specjalnych programikow ktorych jest zatrzesienie. Potem konfiguruje sie aparat na Wifi i aktualizuje co potrzeba przez wifi a nie neta. Mozna poszukac aplikacji GPS ktora jest stand alone czyli dziala jak zwykly GPS nie nawigujac za pomoca sieci jak wiekszosc nawi na tel. ALbo tak jak ja, wziasc pakiet transmisji danych za 10zl w ktorym po wyczerpaniu limitu transferu, spada predkosc ale i tak polaczenia z netem sa w pakiecie i nie ma zadnych dodatkowych oplat. Przykro mi kolego, ale nie jestes pierwszy ktory tak nabil sobie rachunek i pewnie nie ostatnim. Czy Ci sie uda z tego wylizac i nie placic tego rachunku, to watpie. Moze przed sadem.

[IMG]http://img845.imageshack.us/img845/9062/katradom2.jpg[/IMG]

8

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Tak jak mówi JERY to jest smartphone i on się będzie łączył z internetem.
Nie chodzi tutaj o programy orange ale o programy telefonu.
Pobieranie poczty, aktualnej pogody, itd. itd.
Internet tonie w takich przypadkach jak Twój.
Nic z tym nie zrobisz. Ponieważ na tym polega typ tych urządzeń, że łączą się z netem.
A jeżeli w orange nie wykupiłeś pakietu transmisji danych to faktycznie każde 100kb drogo Cię kosztowało.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

9

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Dlatego ja nie cierpie smartphon'ow, toutchphon'ow i innych dziwadeł w których jest wszystko a opcji wykonywania połączeń trzeba dobrze szukac, polecem nieśmiertelną nokie 6310i, nic nie zrobi bez mojej wiedzy ;)

SMCR AKR
_____________________________
Kruszywa/budowa dróg 693 294 502

10

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

E 52 to nokia nie smartfon heh powołaj się na historię połączeń ,że nie korzystałeś w żaden sposób z internetu poza tym połączeniem i dorzuć jeszcze że otwierały ci się czasem jakieś aplikacje same ...sam nie wiem poszukaj na forach jakie problemu są częste z tym telefonem i na to się powołuj bo inaczej to wątpię ,że z tego wybrniesz szukaj może znajdziesz jakąś deskę ratunku ja na pewno w tą stronę bym kombinował a każda nokia ma słabą stronę :) pozwodzenia

11 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2012-01-03 00:50:18)

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

kwkm napisał/a:

Dlatego ja nie cierpie smartphon'ow, toutchphon'ow i innych dziwadeł w których jest wszystko a opcji wykonywania połączeń trzeba dobrze szukac, polecem nieśmiertelną nokie 6310i, nic nie zrobi bez mojej wiedzy ;)

Dobrze wiedzieć że są jeszcze ludzie podobnie myślący o takim samym podejściu do wszelkiego rodzaju gadżetów i pierdół ;) Przywykłem do tego że telefon to telefon i służy do dzwonienia a nie zabawy a jego bateria trzyma 5 czy 6 dni. ;)

A niech się ze mnie wszyscy śmieją, że nie potrafię na takim badziewiu wybrać nr. tel. Ale w chwili słabości mogę swoim telefonem pierd... o ścianę po czym się z nim przeprosić, poskładać i w ten sposób dać upust emocji. Bezcenne to chwile :)
P.s. Kemot, oczywiście bardzo Ci z tego powodu współczuje i rozumiem twój wkurw i żal. :(

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

12

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Ta niejesteś pierwszy , w zeszłym roku brata HTC pobrał aktualizacje za 500 zł, jakoś sie dogdali z salonem .
Ja sie wycwaniłem i swojego orange firma wziąłem w mixie normalny abonament ale zablokowany na 61 zł .

motoslide.com

13

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Kolega miał podobną sytuację (3200zl), stanęło na tym, że operator łaskawie rozłożył rachunek na raty.

DRZ400SM, KTM 990 ADV

14

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

Ja im nie odpuszczę ponieważ nic nie zrobiłem.Niech mi udowodnia jaki sposób nabiłem taki transfer bo ja sam nie ogarniam tego.Już z mediami sie kontaktowałem.Tak więc będę opisywał w skrócie na czym stanęło.

15

Odp: Wysoki rachunek za internet ORANGE!

kemot napisał/a:

Ja im nie odpuszczę ponieważ nic nie zrobiłem.Niech mi udowodnia jaki sposób nabiłem taki transfer bo ja sam nie ogarniam tego.Już z mediami sie kontaktowałem.Tak więc będę opisywał w skrócie na czym stanęło.

2 lata temu jak szukałem tel. dla siebie trafiałem właśnie na takie przypadki jak twój.
Troszkę ich poczytałem i nikt nie wygrał sprawy z operatorem.
Jedynie co ktoś wydobruchał to podział rachunku na raty.

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD