1

Temat: Za jakim sm rozgladac sie ?

Zbieram pieniadze na swoje pierwsze sm. Nie jest mi obce jezdzenie jednosladami , jezdze czym popadnie i przez rece przewinely mi sie roznego rodzaju maszyny. Pare szlifierek , crossow , cruiserow. Badz co badz jak by nie patrzec doszedlem do wniosku ze najlepszym motocyklem pasujacym do mojego stylu jazdy bedzie sm.

Mam 196 cm wzrostu waze 125 kg.
Nigdy wczesniej nie jezdzilem sm.
Nie chce wydawac duzo kasy na moje pierwsze sm. Chcial bym kupic cos zeby przekonac sie jak to jest i z czym to sie je.
Cos w granicach 1,5-2tys euro. Nie moge poruszac sie legalnie po ulicach miasta (wyrok sadowy) wiec legalizacja nie jest mi potrzebna. Szukam czegos czym moge pojezdzic w terenie , miejscowki ew tory (jak znajde jakis obok miejsa zamieszkania). Kreci mnie stunt i wszystko co sie z nim wiaze ale kupienie jakiegos psa nie wchodzi w gre (jest za malo uniwersalny). Nie chcial bym tez czegos ciezkiego bo mija sie to z celem , przynajmniej na poczatku. Najbardziej kreci mnie LC4 ale nie w obecnej sytuacji kiedy nie moge jezdzic po ulicach. Te 1,5 roku musze przebujac sie z jakas zabawka ktora wkreci mnie w swiat asfaltu kurzu i brudu ;)

Jakies propozycje ? Znacie sie na rzeczy wiec bede rad za pomoc.

2 Ostatnio edytowany przez Barteksm (2011-12-30 17:23:25)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Husaberg fs 650 - Gokon ma takiego na sprzedanie [url]http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=2009447821[/url]

Nie obraź sie, ale drz miała by z tobą przej*bane :D

motoslide.com

3 Ostatnio edytowany przez Globus (2011-12-30 17:35:16)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

DRZ fajne ale tak jak mowisz ... miala by.
Huska bardzo fajna tylko jeszcze kasa nie uzbierana. Zreszta nie wiem czy oplacalo by mi sie sciagac jakies sm za takie pieniadze z Polski. Musial bym poszukac czegos tu na miejscu.

To licytacja , ciekawe jaka cena bedzie na koniec.

4

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Nie ma sensu przepłacać za tablicę która jest zbędna.
Sprzęty bez rejestracji są kilka tyś. zł tańsze.

Jeżeli nie przerażą cię częste serwisy i remonty silnika to CRF 450 będzie w sam raz do zabawy.
Chociaż pod twoją wagę to może SX 525. Im więcej mocy tym lepiej.
Musisz się też liczyć z koniecznością wymiany sprężyn w zawieszeniu.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

5 Ostatnio edytowany przez Globus (2011-12-30 19:05:15)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Mam magika ktory zna sie na moto warsztat nie bedzie problemem. Zreszta chcem sie wziasc na powaznie za ten temat wiec nauka mechaniki bedzie niezbedna. Do tego Go Pro HD i Sony Vegas. Juz przegladam ebay w poszukiwaniu modeli o ktorych mowicie.


Czy moj wzros i waga sa powaznym problemem ?

6

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

[url]http://allegro.pl/ktm-smr-450-supermoto-i2006579153.html[/url]

Tego ktos z forum chyba sela, raczej bez papierów za taka kase.

Ktm 690 SMC R (4sztuka :D
Can-Am Renegade 1000
Honda Crf 250

7 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-12-30 20:20:46)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Szczerze to nie wiem czy nie jesteś "za duży" na sm. Przy takiej wadze i wzroście jakoś sobie tego nie wyobrażam... Chyba że jakiś ktm 990 ;) Generalnie jak już, ja na Twoim miejscu szukałbym większej pojemności i dużej mocy, czyli lc4, ewentualnie berg 650 ;)

8 Ostatnio edytowany przez motórzysta (2011-12-30 21:11:14)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

mam 193 wzrostu i na husce 450 ochraniaczami kolan zahaczam o oslony baku przy dohamowaniach poza tym trzeba podniesc kiere do gory bo bedziesz sie garbil na moto, o regulacji dźwigni zmiany biegow nie mowie bo moze masz male stopy :D mozna jeszcze wymienic tylna sprezyne na twardzsza... tyle mi przyszlo do glowy

9

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Twardsze sprężyny to konieczność, także przednie.
Standardowe są przystosowane na 70-80kg. Zbyt miękkie nie pozostawią zawieszeniu miejsca do pracy.

http://www.bikepics.com/members/cichy929/
CRF 490 sumo & CRF 250 MX

10

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

jak bym ponownie sprzedawał exc to bym pewnie swoje moto polecił :D ale niestety ida inwestycje w moto :)) a moto naprawde na wypasie nowe sprzegiełko lezy juz w pokoju i czeka, tarcza nowa siedzi, fela nowa siedzi, tłok sie zamawia, crashpady 10cm sie toczą, :)) moze po nowym sezonie bede sie starał sprzedac bo z checia bym sie przesiadł na exc530 albo apka 550 :)

BYŁY:
Yamaha Xt125/140x--> Ktm EXC 525 sm--> KTM Superduke990--> KTM SMC 690--> Yamaha Raptor700R--> KTM EXC 525 SM--> SZUKAM!!

11

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Troche mnie zmartwiliscie z ta waga. Juz widze konsekwencje tego wszystkiego. Watpie zeby moje sm czesto mialo 2 kola na ziemi , no ale coz pasje trzeba realizowac. Co do ogloszen to ja dopiero zbieram na sm i tylko chcialem dowiedziec sie za czym powinienem sie rozgladac , o czym poczytac itp. Pewnie zakup byl by ewentualnie przed sezonem.

Co do stopy to 48-49 ;P
Co do sprezyn to jakie by sie nadawaly ? Rozumiem ze drozsze maja pewnie wiekszy zakres regulacji? Czy sa sprezyny dla "wiekszych"? Czy gadam z sensem ? ;/

12 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-12-31 08:57:30)

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Jeszcze nie skończyliśmy Cie pogrążać odnośnie twej wagi i wzrostu a Ty tu z rozmiarem buta wyjeżdżasz. ;)


Trochę Cię straszą i przesadzają. Pamiętaj że ze sprzętem ślubu nie bierzesz, nie przypasuje, będziesz się źle czuł... to pogonisz ustrojstwo w cholerę.

Dopasowaniem sprężyn nie zaprzątaj sobie głowy... pod twoja wagę zakłada się utwardzone sprężyny i będzie dobrze.
Jedyne na co nie będziesz miał większego wpływu to twoja pozycja na SM... bardziej tu chodzi o to jak będą Ciebie widzieć inni.
Raczej nie trafisz na rozkładówkę naszego forumowego kalendarza. ;)

Wiem że tu zaraz zapełnią się strony komentarzami jaki zawias, jakie sprężyny, jaka moc silnika.

A ja powiem krótko... przymierzaj się do różnych sprzętów aż znajdziesz coś pod siebie.
Możemy Ci tu radzić godzinami ale opinie będą się liczyły tylko ludzi o podobnych do Ciebie gabarytach.
Nie wiem ile wzrostu ma nasz forumowy kolega Beret ale wiem że na LC 4 wyglądał nieco dziwnie (problem z kolankami) ale jeździć się da :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

No to panowie pucowac sie kto jest wielki ? ;)
Co do kalendarza nawet jak bym byl mniejszych rozmiarow facjata troche przeszla i jest raczej nienaprawialna...

Chodzi mi po glowie jeszcze jedna rzecz , przegladalem allegro w poszukiwaniu np huski 650 znalazlem 2 sztuki ( jedna o ktorej mowil Barteksm), sx 525 w sm wogole malo jest... zastanawiam sie wlasnie w jaki rynek uderzyc. Niby jestem w kraju pieczonego kartofla ale do np holandii mam 70 km. Orientowal sie ktos z was jak wyglada swiat motocyki w Holandii ? Jakie ceny itp ?

14

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Ja jestem wielki!
Poza tym mam 193 cm i ok. 100 kg bez ciuchów.
Kupiłem w połowie roku Husqvarnę sm 450 r i zupełnie mi nie pasowała.
Wcześniej przymierzałem się do Husaberga 650 FS i wydawał mi się znacznie lepiej dopasowany do moich wymiarów, jednak po sprzedaniu Husqvarny nie biorę już tak obsługowego sprzętu pod uwagę. Dziennie robię przynajmniej 50 km głównie po mieście, co przekładało się na bardzo częsty serwis.
Jeśli masz zamiar jeździć tylko po torze, poszukaj Husaberga FS 650 C, to wersja bez homologacji drogowej, trochę lżejsza i pewnie trochę tańsza w zakupie. Z drugiej strony wersja C jest do kupienia w mocno zmodyfikowanych wersjach co znowu podbija cenę.
Pozdrawiam, Gierwi

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"

15

Odp: Za jakim sm rozgladac sie ?

Gierwi a teraz czym aktualne pocinasz ?