346

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Pycilem przez tydziń w Pec-u. Zajebiste miejsce, sniegu max, traski przygotowane perfect,  park też świetnie zrobiony. Ceny przystępne.
Z Gliwic 330 km,  z Wrocka jakieś 170 km.

ps. No i zioło legalized

exc 400                 www.oklejsie.pl

347

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

sajfer napisał/a:

Kiedyś dość dobrą uniwersalną deską był burton custom, ale teraz ma beznadziejny system mocowania wiązań i jest piekielnie droga.

Pycę na takim Customie Flying V i moim zdaniem patent z mocowaniem wiazań The channel, jest genialny.

exc 400                 www.oklejsie.pl

348

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

sajfer napisał/a:

Wiesz, różnica jest naprawdę spora, szczególnie z tymi patentami jak magnatraction czy deski z rockerem.
Po prostu musisz wiedzieć czego chcesz. Ja pół życia miałem deskę bordercrossową 164 do zapierdalania. Kilka lat temu przerzuciłem się na 154 freestylową z rockerem i jestem zajarany. Na krawędzi też pojadę, ale wiadomo że to nie to samo, przekonałem się o tym kilka razy :) W puchu też pojadę, ale jak spadnie więcej to się zagrzebuję. I po skokach na freeride łatwo przodem nurkuje pod śnieg.

Jak tym masz 165 wide, to każda zmiana na deskę krótszą i bardziej wytaliowaną będzie mocno odczuwalna. Chyba że ważysz 120kg i masz but 46 to może nie :)

Sajfer,
jaka jest dokładnie różnica na tym rockerze w carvingowej jeździe? Ja od paru lat śmigam na Volkl Coal ale myślałem żeby na przyszły sezon zmienić na coś bardziej uniwersalnego. Konkretnie to właśnie o Burku Custom, tym Vrocker - to chyba hybryda jest. Zależy mi generalnie na mocnych przechyłach i lataniu na krawędziach, ale też czasem wjazd do parku. Wszyscy chwalą, że kozak te rockery i hybrydy, że inna mobilność i przejścia z krawędzi szybsze. Tylko skoro sprzęt zjazdowy to tylko camber..?

I tak to dopiero na następny sezon ale tak z ciekawości pytam.

pozdrawiam

349

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Kowal SG - co kto lubi, ja osobiście nie lubię wiązań burtona, a patent jest tak sprytny, że innych wiązań nie zamontujesz :)
Inna sprawa jest z realnym wykorzystaniem długości szyny (mocowania masz na skrajach wiązania, więc szyna musi być odpowiednio dłuższa niż porównywalny system z insertami, które są na środku). Ja jeżdżę dość szeroko, więc po prostu nie wiem czy dałbym radę tak szeroko nogi mieć na tym patencie z szyną. Tak czy siak nie lubię monopolistów, więc na pewno nie kupię deski do której pasują tylko wiązania jednej firmy :)

oskaaa - moim zdaniem rocker do zapierniczania się nie nadaje. Jest fajny bajerancki i super do zabawy, ale do twardej jazdy na krawędzi zostaje jednak camber. Hybrydy mnie nie zachwyciły, takie ani to ani to, ale przyznam że na hybrydzie jeździłem ostatnio 4 lata temu jak dopiero wchodziły, więc może coś się zmieniło. Rocker jest taki specyficzny, trochę "ucieka" spod nóg. Rzeczywiście reakcja na zmianę krawędzi super (czasem aż za bardzo), ale masz wrażenie że jest taki aż za miękki jak go próbujesz docisnąć i zbyt mocno się wygina.
Inna sprawa, że na twardej desce do zjazdów (ale wciąż miękkiej) nie wjeżdżałbym do parku, to prawie samobójstwo :) Nawet same ustawienie wiązań nijak na park nie pozwala :)

No i trzecia sprawa, ja na miękkiej 154 freestyle z rockerem wciąż jestem w stanie pojechać 96km/h czy polecieć zakręty na krawędziach. Po prostu ta prędkość jest o wiele bardziej niebezpieczna (jednak twardość i krótki nose robi swoje - raz zaliczyłem glebę że 4 tygodnie bolały mnie żebra..), a dwa że ślady zakrętu już nie będą takie idealne i na twardym śniegu/lodzie musisz odpuścić..

Sztuka kompromisu - a najlepiej mieć dwie/trzy deski :)

wzium?

350

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Dobre ujecia z drona

[url]https://www.youtube.com/watch?v=jvT8I8AqQ6w#t=46[/url]

exc 400                 www.oklejsie.pl

351

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Latacie coś jeszcze, mega opad na Pilsku, jutro pow sie zapowiada.

exc 400                 www.oklejsie.pl

352

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

jutro już podobno ciepła na pilsku + dzisiaj tam sporo latało

353

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Do 10 perfect, po bardziej wakeboard by się przydał.

exc 400                 www.oklejsie.pl

354

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Słuchajcie, gdzie z Warszawy latacie na narty/snowboard ? Fajnie jakby była gondola i w miarę blisko (Alpy niestety odpadają, bo jadę z małym dzieckiem).

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

355 Ostatnio edytowany przez Dzinkss (2015-12-18 10:14:38)

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

levis napisał/a:

Słuchajcie, gdzie z Warszawy latacie na narty/snowboard ? Fajnie jakby była gondola i w miarę blisko (Alpy niestety odpadają, bo jadę z małym dzieckiem).

Tatrzańską Łomice polecam, coś tam juz można pojeździć, przyjazna atmosfera, tanio w porównaniu do naszych góroli którzy patrzą tylko żeby dudki od ciebie wyciągnąć, a o infrastrukturze nawet nie wspominam. Mam namiar na fajny pensjonat gdzie byliśmy dwa lata pod rząd, znajduje się on w Starym Smokowcu czyli trochę powyżej Łomicy, jeszcze wyżej jest Stare Pleso gdzie tez jest fajny stok:)) cisza spokój wiec można śmiało wypocząć no i w Smokowcu jest świetna włoska pizzeria w której tylko i wyłącznie sie pożywialiśmy:)

LT-Z 400 --->DR-Z 400 SM+Yoshi RS2--->KTM 525 EXC SM --->MT-09--->Husaberg FS 650

356

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

no to weź podrzuć mi tutaj lub na PW namiar na ten pensjonat wraz z kosztami noclegów i napisz czy z wyżywieniem czy bez itd :-) thx

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450

357

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Levis, z PL polecam Krynicę Górską. Fajna infrastruktura i zatrzymać się gdzie jest.
Mimo to, ja bym nie rezygnował z Alp. 2 lata temu, z moim młodym (10 miesięcy miał) pojechaliśmy do Włoch (samochodem). Nie był to jakiś niewiadomo jaki wyczyn a sam wyjazd był mega udany. Co prawda z Żoną musieliśmy się zamieniać jeśli chodzi o czas na stoku, ale to nie była jakaś tragedia.

W tym roku planuję jechać w Alpy do Austrii już z dwójką dzieci (jeden 2 lata i 7 miesięcy, drugi 1 rok i 2 miesiące). Dziecko to nie choroba, nie powinieneś się ograniczać z jego powodu :) Korzystajcie pełnią życia, bo po jakimś czasie zamiast się cieszyć z rodzicielstwa to będziecie traktować to jako brzemie ;)

358

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Chopok. Organizacja, jak w Alpach. Jak po tej stronie granicy to rodzinny jest Zieleniec, Białka Tatrzańska lub Bukowina. Jak posypie, to Korbielów i Szczyrk, ale to dwa ostatnie są mało przystosowane do tego, żeby cała rodzina znalazła coś dla siebie.

359

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

Koledzy na zimowe szaleństwa to do Krynicy Górskiej zapraszam ;) Jest gdzie jeździć, gdzie się zatrzymać, fajne okolice, górki i zakręty. Ceny w miarę przystępne, chociaż Jaworzyna do najtańszych nie należy, ale to zawsze można sobie skoczyć na Azoty czy do Tabaszewskiego. Praktycznie jeden stok koło drugiego. A jakby się któryś wybierał, to dawać znać, jeśli będę w domu to chętnie oprowadzę, czy na kawę zaproszę ;) ;)

Husqvarna TE/SM 610i.e

360

Odp: Zimowe,nie na moto latanie,snowboard,narty i inne ustrojstwa śniegowe!

levis napisał/a:

no to weź podrzuć mi tutaj lub na PW namiar na ten pensjonat wraz z kosztami noclegów i napisz czy z wyżywieniem czy bez itd :-) thx

Włochy Marilleva 1400
blisko nie jest - podróż z dwójką małolatów (3,8 i 1,2) podlatuje lekkim hardcorem ale trzeba byc twardym i mieć 2 dni na posprzątanie samochodu :)
za to warunki jak na całkowity brak naturalnego śniegu całkiem OK
koszt:  pobyt + 3 posiłki dziennie + skipassy ponizej 1000EUR za 2+2
widok 3 latka śmigajacego samemu na nartach bezcenny :)

DRZ400SM + WR250F + PW80