1

Temat: Sm 50

Witam, jestem nowy i odrazu piszę że mam 14 lat właśnie zdałem na kartę motorowerową i mieszkam za miastem ok 3km, a obok mojego domu są drogi żwirowe i małe lasy dlatego mój wybór padł na SM. Jakie supermoto wybrać budżet jest do około 7-8 tys zł. Zastanawiam się nad Yamahą DT 50x. I czy opłaca się kupować nówkę (będę jeździł na 50ccm do 16 lat) a potem ją sprzedać? Mój ojciec jest bardzo uczulony na nowość i pewnie bd miał nówkę, ale nie wiem czy opłaca mi się to.

2

Odp: Sm 50

Kup jakaś używaną derbi sende , może jakaś 125/50 a resztę na ciuchy

CRF 450 - SPRZEDAM

3

Odp: Sm 50

Derbi senda podobna kasa co Dt. ja bym brał Dt. części łatwo dostępne i tanie. 14lat to chyba nie ma co pakować się na 125

yamaha DT -> suzuki GS -> HUSQVARNA SM610S  + SUZUKI GSX750F

4 Ostatnio edytowany przez BolekZKO (2011-11-07 19:08:20)

Odp: Sm 50

Nowej się nie opłaca jak już to poszukaj jakieś rocznej albo dwuletniej  :)

http://bikepics.com/members/bolekzko/

Honda XR 125 > Suzuki DRZ 400 SM > Suzuki DRZ 400 SM > Husqvarna SM 125 S > Suzuki DRZ 400 ESM > i znowu nic ..

5 Ostatnio edytowany przez kusloncu (2011-11-07 19:23:37)

Odp: Sm 50

W 50 ccm wszystko to jest to samo, pod warunkiem ze ma silnik am6 lub derbi. Reszta to chinole :)
Ja miałem i sherco hrd 50 SM (50 ccm) i husqvarne wsm 50 (am6) i nie było z nimi najmniejszego problemu.
Części jest tyle ze to nieogarnięcie :) Kierował bym sie raczej rocznikiem i przebiegiem niż tym czy to dt czy senda :)
Sendy są lepsze pod tym wzgledem ze niektore mają USD a w dt tego nie znajdziesz. Ale to są drobne roznice :)
Kumpel ma TZR 2007 rok z przebiegiem ok 30 tyś km :) Juz po 2 remontach. Ale koszty przy tej pojemności są naprawde śmieszne :)
chyba ze bawisz sie w tuning. Nowej sie napewno nie opłaca :) Ja moge Ci polecic husqvarne wsm 50. Up side down, hamulce ajp ale to raczej standart, w miare duza tarcza z przodu, fajna pozycja za kierownicą, silnik podobno jest tuningowany fabrycznie przez firme HM racing, czyli to samo co honda HM i regulowane zawieszenie z tyłu :) I huska faktycznie szła troce lepiej od sherco, bo obydwa moto miałem w jednym czasie :)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: Sm 50

Dzięki bardzo mi pomogliście. A jeszcze mam kilka pytań a oto one:

-gdzie mógłbym mieć serwis dla huski

-mam 160cm wzrostu czy huski bd dobre??

- czy ma homologację i po ile stoi taki 2010r?

7

Odp: Sm 50

2010 to nawet nie wiem czy są, ma homologacje, jak byś obnizył zawieszenie to podejdzie, ewentualnie bedziesz 1 noga tylko dotykał. Serwis 50 ccm to raczej u jakiegoś mechanika, nie słyszałem zeby ktoś serwisował 50 ccm w ASO :)

Husqy SMR-R 450

8 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-11-07 21:09:28)

Odp: Sm 50

a może to [url]http://otomoto.pl/rieju-mrt-pro-sm-50-supermotard-supermoto-M2409125.html[/url]         to am6

i can do this .. here, hold my beer

9

Odp: Sm 50

U nas po inowrocławiu koleś jezdzi na takim i dzwiek jest straszny, duzo duzo gorszy od innych tego typu motorowerow :) No i rieju może być Ci trudniej sprzedać niz dt czy sende :) Ale za to masz za niecałe 7k nowe moto. Z gwarancją itd :) "a jego serce stanowi solidny i niezawodny silnik MINARELLI NG." nie wiem co oznacza to ng ale wyglada jak am6 :)

Husqy SMR-R 450

10 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-11-07 21:36:08)

Odp: Sm 50

własnie tam jest am6 ,dziwne ze ten sprzedający  napisał  NG  ---  tu masz że jest to am6 tak jak pisałem :)

[url]http://otomoto.pl/rieju-mrt-sm-50-transport-gratis-M2190744.html[/url]

ale to "   odblokowany 110kmh "  miałem  areoxa zrobionego  i  lecial max 100 kmh

i can do this .. here, hold my beer

11

Odp: Sm 50

Jeśli poleci Ci 100 to sukces :) Jeśli masz zamiar robić jakieś "terrory" czyli jazda po schodach i tego typu rzeczy to nie wiem czy odlewy są dobrym wyborem :) Zawieszenie też ma raczej mizerny skok, w porównaniu do innych 50 ccm :) Ja bym sobie tego nie kupił, ale to Twoja decyzja :) Moje sherco jechało 90 bez tuningu :) a huska 100 :) ale 110 to nawet te TZR czy inne "ścigacze" nie wyciagną bez tuningu :)

Husqy SMR-R 450

12

Odp: Sm 50

To rieju to nie mój styl. Bo na pierwszy rzut oka widać różnice między taką dt a mrt. Aerox seria odblokowany ciągnie 70 a po wymianie wydechu, rolek i innych pierdoł około 100. Interesowałem się roxami. Ale to nie to samo niż biegówka. Kręcisz manetką i tyle zbyt monotonne.   To teraz do tematu wpadłem na taki pomysł żadnej huski nie mogę znaleźć to może kupię w połowie czerwca dt rocznik 2010 nowa w salonie za około 8k. Ale i tak dalej mam chrapkę na huski.       

Jak ojcu powiedziałem że zastanawiam się nad huski to powiedział że będzie pierdzieć jak kosiarka ale zmienił zdanie idź mu pokazałem filmik z jakąś 600 od huski wiem że różnica pojemności jest duża.

13

Odp: Sm 50

To co lepsze huski czy yamaha? Bo mam pomysł żeby kupić dt w połowie czerwca nową z 2010r. Jak widziałem foty huski to jest piękna tylko problem z kupnem.

14

Odp: Sm 50

Huska lepsza pod wzgledem zawieszenia, a reszta to juz to samo praktycznie :) Rożni sie pozycja za kierownicą, ale ta z huski mi bardziej pasuje :)  A husqvarn niestety jest mało ale na początek sezonu pewnie kilka bedzie wystawionych :)

Husqy SMR-R 450

15

Odp: Sm 50

mam do sprzedania Derbi Sende 125 SM 2007 rok i zostało by ci sporo na ciuchy hhehe