1 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-24 17:06:02)

Temat: gaśnie przy większej prędkosci

silnik w moim trackerze gaśnie jak utrzymuję prędkość rzędu 90-110 km/h, na mniejszych prędkościach motocykl normalnie jeździ i przyspiesza, czy to może być wina małego "gardła" w zaworku iglicowym? bo inne rzeczy już raczej wykluczyłem (gaźnik rozbierałem, przedmuchiwałem, wywaliłem w kranika te krócce i założyłem  filtr przelewowy). na przeglądzie mieli tą usterke usunąć ale nic nie zrobiono. może serwisant przetestował na krótkim odcinku a to sie dzieje jak sie jedzie przez dłuższą chwilę z takimi prędkościami....

edit: dodam, że jak zgaśnie, to po chwili normalnie odpala i można dalej jechać czyli pewnie paliwo znów wypełni komorę pływakową

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

2

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

o... ja mialem tak w swojej DT 50 i wystarczylo wymienic swiece. Stara swieca dawala iskre jbc. Sprobuj z tym, jak nie to moto i tak sie ucieszy z nowej swiecy.

3

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

może masz za niski poziom paliwa w komorze pływakowej? regulacja blaszką na pływaku zazwyczaj

4

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

miałem podobnie w swoim endurasie. winny okazał się filtr paliwa, który miał za małą przepustowość. wymieniłem go na filtr od fiata 126p i wszystko wróciło do normy.  ;)

Honda XR650R w jedynej słusznej wersji SM - SXV Forks, Magura caliper
Honda CRF150F
Honda CRF70F na małych brudasach
Honda CRF50F na maleńkich brudasach

5

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Może być zapchane odpowietrzenie baku w korku paliwa i robi się podciśnienie w zbiorniku.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

6

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Aleksander.mx napisał/a:

o... ja mialem tak w swojej DT 50 i wystarczylo wymienic swiece. Stara swieca dawala iskre jbc. Sprobuj z tym, jak nie to moto i tak sie ucieszy z nowej swiecy.

świeca już zmieniona na ngk...

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

7

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

hanskloss napisał/a:

może masz za niski poziom paliwa w komorze pływakowej? regulacja blaszką na pływaku zazwyczaj

zwiększyłem delikatnie poziom paliwa w komorze pływakowej i wtedy gaźnik zaczął przelewać paliwo tą rurką przelewowa co idzie pod silnik więc raczej poziom paliwa jest dobrze ustawiony, ale podejrzewam że zaworek iglicowy może miec za mały przekrój czy jak to nazwać, i jak jeżdżę np z prędkościami 60-115-70-110 itd to paliwo przez ten zaworek nadąży wypełnić komorę pływakową, a jak jadę ciągle te 95-110 to wtedy jest stałe duże zużycie paliwa i już nie nadąża, no ale to taka moja tylko teoria....

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

8

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

vlo napisał/a:

miałem podobnie w swoim endurasie. winny okazał się filtr paliwa, który miał za małą przepustowość. wymieniłem go na filtr od fiata 126p i wszystko wróciło do normy.  ;)

obciąłem te dwa króćce z sitkami kranika co wchodzą do baku i założyłem filtr przelewowy więc to raczej nie przepustowość filtra, choć podejrzewałem też i to. dodam że był syf taki czarny na króćcu od rezerwy a teraz widzę że w filtrze przelewowym tez zaczyna się ten syf z baku gromadzić...

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

9

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

maciey napisał/a:

Może być zapchane odpowietrzenie baku w korku paliwa i robi się podciśnienie w zbiorniku.


ooo dzięki za tą podpowiedź! jest to całkiem możliwe a nie wpadł bym na to! będę przy najbliższej okazji to badał

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

10 Ostatnio edytowany przez Aleksander.mx (2011-09-25 21:18:36)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

czyli swieca wymieniona i dalej nie tak?  Nie wiem czy to wina baku, ja mialem dziurawy w 4 miejscach (zle dobrane srubki) i problem byl ten sam

11 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-25 21:23:20)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Aleksander.mx napisał/a:

czyli swieca wymieniona i dalej nie tak?

świece wymieniłem dużo wcześniej z seryjnej NHSP LD D8RTC na NGK-D8EA i na tej świecy już jeździłem z prędkościami rzedu 115 przez dłuższe odcinki i nic sie nie działo, to się zaczeło dziać juz później... a dlaczego myslisz że to może byc świeca skoro podczaj nawet ostrzejszej jazdy z maksymalnym odkręcaniem silnik nie gaśnie ani sie nie dławi?

edit: podejrzenie słabego odpowietrzenia baku biorę jednak pod uwagę, gdyż u mnie bak jest szczelny a z tej rurki co odchodzi z korka baku do ramy leciał kiedyś taki biały pył (coś jak talk) i mógł faktycznie zapchać odpowietrznik baku.... pojutrze dopiero będę to w stanie sprawdzić i dam znać

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

12

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

kolego nie jestem mechanikiem, ale warto sprawdzic swiece, przynajmiej zobacz czy jest czysta, i czy ma odpowiednia szczeline, bo to ze iskre daje to nie ma znaczenia. Znaczenia nie ma rowniez to ze swieca byla dopiero co wkrecona. Sa przypadki gdzie swiece nowa ch.. strzelal (Yamaha YZf 400- z tego co pamietam, polykacz swiec).

13

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Aleksander.mx napisał/a:

kolego nie jestem mechanikiem, ale warto sprawdzic swiece, przynajmiej zobacz czy jest czysta, i czy ma odpowiednia szczeline, bo to ze iskre daje to nie ma znaczenia. Znaczenia nie ma rowniez to ze swieca byla dopiero co wkrecona. Sa przypadki gdzie swiece nowa ch.. strzelal (Yamaha YZf 400- z tego co pamietam, polykacz swiec).

rozumiem, ale święcę kontroluje regularnie, jest czyściutka i ma brązowawy nalot, szczelina jest ok.

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

14

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

donelvis napisał/a:
maciey napisał/a:

Może być zapchane odpowietrzenie baku w korku paliwa i robi się podciśnienie w zbiorniku.


ooo dzięki za tą podpowiedź! jest to całkiem możliwe a nie wpadł bym na to! będę przy najbliższej okazji to badał

Co do odpowietrzenia baku, jest prosty sposób, aby wykluczyć te usterkę.
Przeleć się kawałek z otwartym wlewem paliwa.

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

15 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-09-26 15:07:34)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

100% gaznik ... czarny nalot o którym piszesz ,to nalot z baku , jest to taka masa która forma do odlewania zbiornika jest wysmarowana , jak zostanie źle wymyty przed montażem  na moto, to sie osadza w gazniku,kraniku itd... 

zdejmij gaznik, mycie ,przedmuchanie , poziom paliwa na seryjne miejsce i bedzie ok


aaaa i poco ucinałeś  rurkę od rezerwy ???

i can do this .. here, hold my beer