16 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-26 19:05:05)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

HEMP napisał/a:

100% gaznik ... czarny nalot o którym piszesz ,to nalot z baku , jest to taka masa która forma do odlewania zbiornika jest wysmarowana , jak zostanie źle wymyty przed montażem  na moto, to sie osadza w gazniku,kraniku itd... 

zdejmij gaznik, mycie ,przedmuchanie , poziom paliwa na seryjne miejsce i bedzie ok


aaaa i poco ucinałeś  rurkę od rezerwy ???

ok tak też zrobię.
a uciąłęm obie rurki, tą od rezerwy i tą od normalnego poziomu bo ten czarny syf sie gromadził na tych sitkach i utrudniał przepływ paliwa...

edit: czym najlepiej wymyć dokładnie gaźnik żeby tą czarną substancje rozpuścić całkowicie? i myć na otwartej komorze pływakowej tak?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

17 Ostatnio edytowany przez Aleksander.mx (2011-09-26 20:22:27)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Motorex Carburetor Clean Spray -37zł
http://www.compacc.com/images/product/300/38183_1.jpg

18 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-26 22:08:59)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

a może jest jakiś środek co się leje do paliwa i czyści gaźnik?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

19

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

donelvis napisał/a:

a może jest jakiś środek co się leje do paliwa i czyści gaźnik?

Jak chcesz wyczyścić gaźnik to musisz go rozkręcić!
To jest tak jakbyś chciał podetrzeć tyłek nie ściągając spodni:)

Husaberg FE 450 E / SM
KTM 380 SMR SOLD
DR-Z400SM   3x3 , FCR39MX , JD , MRD/SSW , MAGURA/BREMBO4P/BRAKING320MM, IMS 2.6  SOLD

20 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-27 00:20:34)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

hacker33 napisał/a:
donelvis napisał/a:

a może jest jakiś środek co się leje do paliwa i czyści gaźnik?

Jak chcesz wyczyścić gaźnik to musisz go rozkręcić!
To jest tak jakbyś chciał podetrzeć tyłek nie ściągając spodni:)

ja już go demontowałem i rozbierałem nie raz, ale i tak nie dobiorę się do środka zaworka pływaka więc może lepiej jakiś środek do paliwa? bo wlasnie podejrzewam że jedynie w tym zaworku może być jakiś syfek, bo wszystko inne przedmuchane i czyste, a wnętrza zaworka nie podpatrze jedynie jak ustami dmucham to czuje ze zamyka albo otwiera a na otwartym nie ma dużej przepustowości bo daje pewien opór

edit: czy nie jest tak, że dysza bądź zaworek pływaka może się zapchać , ale tylko od stałych zanieczyszczeń , a tych nie ruszy żaden preparat? tylko jak zaworek oczyścic mechanicznie?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

21

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

maciey napisał/a:

Może być zapchane odpowietrzenie baku w korku paliwa i robi się podciśnienie w zbiorniku.

wczoraj sprawdziłem, to jednak nie odpowietrzenie baku:(
do paliwa wlałem oczyszczacz K2 i bede testował, bo podejrzenie jest ciagle na zaworek pływaka, a tam nie dostanę się mechanicznie

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

22

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

donelvis napisał/a:

a tam nie dostanę się mechanicznie

????

ocb??

i can do this .. here, hold my beer

23

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

HEMP napisał/a:
donelvis napisał/a:

a tam nie dostanę się mechanicznie

????

ocb??

zapewne chodzi o to że nie wciśnie tam na przelot żadnego drutu czy też igły, aczkolwiek żyłka mogła by przy pokombinowaniu przejść

24

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Gajos napisał/a:

zapewne chodzi o to że nie wciśnie tam na przelot żadnego drutu czy też igły, aczkolwiek żyłka mogła by przy pokombinowaniu przejść

dokładnie o to mi chodziło, więc spróbuję z żyłką

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

25

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

średnio grzebać w gaźniku (dyszach,otworach)  czymkolwiek , :/ ,można łatwo rozkalibrować otwory   .... tylko chemia i powietrze pod ciśnieniem

i can do this .. here, hold my beer

26

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

żyłką krzywdy nie zrobi - ale fakt że ciśnienie z reguły jest najskuteczniejsze

27 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-10-01 18:41:26)

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

hacker33 napisał/a:

Jak chcesz wyczyścić gaźnik to musisz go rozkręcić!
To jest tak jakbyś chciał podetrzeć tyłek nie ściągając spodni:)

otóż oznajmiam że pomogło wlanie do baku specyfiku z firmy K2 do czyszczenia układów zasilania w silnikach benzynowych:)

edit: o taki preparat [url]http://193.23.48.135/benzin-k2-turbo-super-cena-i1697249181.html[/url]

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

28

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Miałem podobny problem.

Okazało się, że winny był przewód paliwowy między kranikiem a gaźnikiem. Po prostu był o 2cm zbyt długi i się nieładnie zaginał.

Pozdro,

M.

LC4SM

29

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

Macjek napisał/a:

Miałem podobny problem.

Okazało się, że winny był przewód paliwowy między kranikiem a gaźnikiem. Po prostu był o 2cm zbyt długi i się nieładnie zaginał.

Pozdro,

M.

ja zmieniałem przewody paliwowe i filtr paliwa i wtedy nic nie pomogło, założyłem takie z wewnętrznym oplotem. a dopiero pomoglo wlanie czyściwa do paliwa:) czyli musial byc jakis syfek w gaźniku, który został wypłukany...

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

30

Odp: gaśnie przy większej prędkosci

NOWE FAKTY! jak zbiornik paliwa jest zalany do pełna to silnik nie gaśnie przy jeździe wiekszymi prędkościami, a jak przejedzie się ok 100km (czyli jak w zbiorniku będzie ok 5 l paliwa to zaczyna gasnąć przy prędkościach 80-100)

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing