1

Temat: wiek i wzrost a supermoto

Witam wszystkich serdecznie i na wstępie chciałbym powiedzieć że jestem nowy ale mam wiele pytań do fanów czegoś co mnie powaliło na kolana i dało możliwość refleksji nad tym co dalej. Może to dziwne ale mam 40 lat i czas na zmiany nie ukrywam że fascynuje mnie jazda po torze i po mieście a wy macie fajne sprzęty z mega wielkimi możliwościami .Przeglądając forum widzę że często proponuje się japońce a co z ktm chciałbym poznać zdanie użytkowników którzy jeżdzą pomarańczą .Co powiecie jeśli chodzi o wzrost i wagę motocyklisty który to dosiada . mam 170 cm i jakieś 80kg no i 4dychy na karku nie chciałbym aby sprzęt mnie sponiewierał jak ściere ,wyjechał jak zparciałą oponę i rozciągną jak łańcuch .Wszyscy mi mówią że to sport dla MŁODYCH a nie dla koni .Może kilka pytań:
1.czy myślicie że to wstyd w tym wieku :D
2.przy tym wzroście nie chciałbym używać taboretu
3.co z dostępnością części do ktm i innymi markami
4.jak wygląda częstotliwość napraw i obsługi ale użytkowników a nie servisowych
5.czy trzeba dużo inwestować w dodatkowy sprzęt servisowy do obsługi moto (sam jestem mechanikiem)
6.jakieś specjalne przygotowanie pod tor tak jak np.plastika
7 czy 60KM to nie za dużo przy tym przełożeniu
8.Na co zwrócić uwagę przy zakupie jeżeli sprzęt ma być tylko miasto i tor
Z góry chciałbym podziękować za wypowiedzi i porady oczywiście negatywne też wolę posłuchać szczerości niż być pośmiewiskiem na ulicach wrocka pozdrawiam lewa w górę

2

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Witam
Właśnie Hacker skasował temat o obniżaniu drz-y i sensie takiego zabiegu- za duży śmietnik się zrobił nie na temat. Jak przeglądałeś forum, to może natknąłeś się na niego.
Najczęściej polecane na początek są japońce, a konkretnie Suzuki drz, ze względu na małą awaryjność i dość tani serwis.
A co do wieku, to pewnie wstyd wielki. ;D;D

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

3

Odp: wiek i wzrost a supermoto

a może moje...
xt 600 :D

Kula daje fula :D 
     
http://www.youtube.com/watch?v=FdCnQNuojUw

4

Odp: wiek i wzrost a supermoto

1.nie jest to wstyd. 
2.Bartek o nicku supermoto nie uzywa a jest niższy od ciebie
3.z innymi markami ok, z ktmem raczej ok, z huską raczej nie ok - ale ja mam japonię wiec to pytanie raczej do posiadaczy marek eu
4.uzależniona od modelu marki, a przede wszystkim od mocy i wysilenia silnika. najbrardziej upierdliwe sprzęty to inspekcja tłoka zaworów zmiana oleju co kilka dosłownie motogodzin
5.raczej nie. Jakiś ściągacz do koła magnesowego ewentualnie, a tak to normalne narzędzia
6.tak - kupujesz plastiki zamienniki, handbary, crashpady na ośki zakładasz, odkręcasz lustra i ogień!
7 Przy jakim przełożeniu?? 60 km to dużo jak na jeden cylinder, ale zależy przy jakiej masie moto - 110 kg i 60 koni - szatan, 160 kg i 60 koni - normalka
8.moc, i ciężar na tor, długa żywtoność silnika i długie interwały serwisowe na miasto - dwie rzeczy trochę sie wykluczajace

Na Wrocław to tylko SM albo Enduro - tragiczne macie te "drogi"

DRZ 450 E SM na modach znowu w jedynej słusznej wersji - czyli SuperMoto
Triumph Speed Triple 2010 SE

5

Odp: wiek i wzrost a supermoto

powiem tak - u mnie w mieście 50% posiadaczy SM to chłopaki po 30 :) zapierdalają aż miło, wyją na wszystki laski, strzelają gumy i mają mniej oliwy w głowie (oczywiście w pozytywnym kontekście) niż my "młodzi" :P

wstyd to kupić SM i jeździć nim po bułki

6

Odp: wiek i wzrost a supermoto

1.może głupi przykład bo to zawodowiec ale giovanni bussei
http://lh4.ggpht.com/_059VPmmOGPM/SrXH4mhYrPI/AAAAAAAAAxo/5gQ0jUkFxr0/Bussei%20knnedown.jpeg
data ur 72, z tym ze cały czas na moto
2. to nie enduro więc trochę niższe, chyba że masz zamiar przeprawówki offroad robić
4.często, ale rzadziej niż mx

i podstawowa sprawa jakie masz doświadczenie

WARSZAWSKI TERROR KAPUTT !  / Yamaha WyjątkowaRzeźba

7

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Hmm ciekawe, w każdym wieku powinno się spełniać swoje marzenia czyż nie ;D? A tu jeszcze 40 lat to nie jest wcale dużo. To nie piłka nożna gdzie tylko młodzi graja (pewnie czasem wyjątki są ;P).
Mam 175 cm wzrostu a spokojnie dostaje do ziemi piętą ;)
Wszyscy chwalą suzuki dr-z 400 sam nie miałem okazji przejechać się na nim ale na początek powinien wystarczyć ale lepiej niech wypowie się ktoś bardziej obeznany w temacie ;D

8

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Brzozrider napisał/a:

1.nie jest to wstyd. 
2.Bartek o nicku supermoto nie uzywa a jest niższy od ciebie
3.z innymi markami ok, z ktmem raczej ok, z huską raczej nie ok - ale ja mam japonię wiec to pytanie raczej do posiadaczy marek eu
4.uzależniona od modelu marki, a przede wszystkim od mocy i wysilenia silnika. najbrardziej upierdliwe sprzęty to inspekcja tłoka zaworów zmiana oleju co kilka dosłownie motogodzin
5.raczej nie. Jakiś ściągacz do koła magnesowego ewentualnie, a tak to normalne narzędzia
6.tak - kupujesz plastiki zamienniki, handbary, crashpady na ośki zakładasz, odkręcasz lustra i ogień!
7 Przy jakim przełożeniu?? 60 km to dużo jak na jeden cylinder, ale zależy przy jakiej masie moto - 110 kg i 60 koni - szatan, 160 kg i 60 koni - normalka
8.moc, i ciężar na tor, długa żywtoność silnika i długie interwały serwisowe na miasto - dwie rzeczy trochę sie wykluczajace

Na Wrocław to tylko SM albo Enduro - tragiczne macie te "drogi"

AD.3 Husqa bardzo ok sprzet mało awaryjny tylko trzeba dbać

WWW.HI-OCTANE.PL

#13 Mistrzostwa Polski

9

Odp: wiek i wzrost a supermoto

chmielu napisał/a:

Wszyscy mi mówią że to sport dla MŁODYCH a nie dla koni .

To zle Ci mowia.
Popatrz po Niemcach, chocby taki Jasinski. Stary dziad. Albo Jeff Ward, 47 lat i mistrzostwo AMA Supermoto.
To chyba jedyny sport motocyklowy, w którym wiek ma drugorzędną rolę.

Crazy pozdrawia
#30
http://www.youtube.com/user/supermoto30

10

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Chmielu. Ja mam grubo ponad trzydziestkę, blizej mi do 40 niż 18. Trójka nygusów spłodzona a na sm od ponad roku. Zawsze jest czas na marzenia. Polatasz i ogarniesz temat. Mi idzie nauka drętwo ale nie mam już nastu latek, by uczyc się w 5 minut.Bierz uniwersalnego sprzeta na początek, polatsz i zapragniesz coś lżejszego ale tu już idą koszta:) Powoli myślę o wymianie Bmw xmoto na cóś mniejszego...
Działaj i do spotkania na meetingu sm....

Nieważne co masz pod dupą, liczy się co masz nad nią...
RM-Z 450 jeszcze na brudasach...

11

Odp: wiek i wzrost a supermoto

pewnie, że wiek nie ma tu dużo do gadania, masz tyle lat na ile się czujesz i na ile zdrowie pozwala, tutaj przykład : [url]http://www.youtube.com/watch?v=KDKKViU_gjQ&feature=BFa&list=FLBLTN4PVa2KGGb_RteL2NRg&lf=mh_lolz[/url]  :) na początku widać, że do najmłodszych nie należy a jazda... sami widzicie :  :)

https://www.facebook.com/TrenerPersonalnyAdrianBartecki/

12 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-09-19 22:03:20)

Odp: wiek i wzrost a supermoto

No proszę powstał temat dla forumowych seniorów.  :)
Chmielu o czym Ty mówisz jaki wstyd... na wszelkiego rodzaju zaczepki...odpowiadaj zawsze w jeden sposób.  :D
Jaki kryzys wieku średniego, by móc przechodzić kryzys wieku średniego trzeba wcześniej dojrzeć ;)
Nie chcę w tym temacie licytować się kto starszy ale... ja jestem rocznik 73 i bądź pewien że nie będziesz tu najstarszy ;) hihi...
Chmielu ktoś musi dawać pozytywny przykład młodzieży... nie mówię że zawsze ten przykład to coś godnego naśladowania i pozytywnego.
Naprawdę odrzuć te myśli, że nie przystoi w twoim wieku.
Co więcej... styl jazdy to może też kwestia temperamentu (może nie zabrzmi to zbyt skromnie) przynajmniej u mnie, gdy tak wspólnie latamy... nigdy kompleksów nie odczuwałem.  ;)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: wiek i wzrost a supermoto

chmielu, ja też mam 40 na karku i nie raz słyszę od żony że stary a głupi, supermociakiem bawię się od 2 lat co prawda sporadycznie ale mogę powiedzieć że emocje przy małych prędkościach jak na hayabusach przy 300, warto  :cool:

14

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Weź się chłopie ogarnij, zaczesz siwiejące włosy i pokuśtykaj przy balkoniku po wymarzone SM.  :)

0,654l SMC AKR

"Dialogi nie dobre... Bardzo nie dobre dialogi są.
Proszę pana... Yyyy... W ogóle brak akcji jest. Nic się nie dzieje. Proszę pana..."

15

Odp: wiek i wzrost a supermoto

Ja 72r  jestem ,  26 kwietnia w wagę Karwowskiego wchodzę :)

exc 400                 www.oklejsie.pl