1

Temat: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

w moim zipp tracker 250 przy przebiegu ok 2000km pojawił się dziwny dzwięk z silnika od strony dekla skrzyni biegów, odgłos ten pojawia się zawsze przy określonych obrotach (średnich, nie wysokich) z początku brzmialo jak luźne zaworki, lecz po regulacji zaworów był słyszalny dalej, a teraz zmienił się na takie dzwonienie metaliczne. co to może być? czyżby łańcuszek rozrządu?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

2 Ostatnio edytowany przez tabul (2011-09-12 20:16:33)

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

a z ktorej strony jest dekiel skrzyni biegow ?? ;) po wcisnieciu sprzegla odglosy cichna ??
a przy takim przebiegu on nie ma czasem gwarancji ??

3

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

tabul napisał/a:

a z ktorej strony jest dekiel skrzyni biegow ?? ;) po wcisnieciu sprzegla odglosy cichna ??
a przy takim przebiegu on nie ma czasem gwarancji ??

z prawej strony jest skrzynia. po wciśnięciu sprzęgła odgłosy nie cichną. ma gwarancje ale właśnie jestem na etapie walki z moim dealerem, który zmusza mnie żebym robił u niego przeglądy obowiązkowe a zgodnie z unijnym GVO nie muszę ich robić w autoryzowanych serwisach...

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

4 Ostatnio edytowany przez HEMP (2011-09-12 20:26:19)

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

odkręć  to :) [url=http://imageshack.us/photo/my-images/813/magnetn.jpg/]http://img813.imageshack.us/img813/4660/magnetn.jpg[/url]



i przy wyłączonym zapłonie zakręć rozrusznikiem obserwując czy śruba mocująca koło magnesowe nie "bije na boki"  ... jak bije to wał+gniazda łożysk wału w silniku do wymiany( czyt.cały silnik)

a dźwięk jest z łańcuszka pompy , własnie od strony sprzęgła , bo bicia wału (krzywego) zębatki nie chodzą osiowo i łańcuszek strzela.


ale to daleko idąca teoria :) .... i nic się złego nie dzieje ,w tym dopracowanym motocyklu :)
ps.
i to na Fince wymyslona :)

i can do this .. here, hold my beer

5 Ostatnio edytowany przez donelvis (2011-09-12 20:35:59)

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

HEMP napisał/a:

odkręć  to :) [url=http://imageshack.us/photo/my-images/813/magnetn.jpg/]http://img813.imageshack.us/img813/4660/magnetn.jpg[/url]



i przy wyłączonym zapłonie zakręć rozrusznikiem obserwując czy śruba mocująca koło magnesowe nie "bije na boki"  ... jak bije to wał+gniazda łożysk wału w silniku do wymiany( czyt.cały silnik)

a dźwięk jest z łańcuszka pompy , własnie od strony sprzęgła , bo bicia wału (krzywego) zębatki nie chodzą osiowo i łańcuszek strzela.


ale to daleko idąca teoria :) .... i nic się złego nie dzieje ,w tym dopracowanym motocyklu :)
ps.
i to na Fince wymyslona :)

a Ty miałeś podobne doświadczenia? podobne odgłosy w swoim trackerze?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

6

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

to co pisze HEMP bym zrobił jako pierwsze ;) ale w takim nowym chyba nie może być aż tak źle...

7

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

tabul napisał/a:

to co pisze HEMP bym zrobił jako pierwsze ;) ale w takim nowym chyba nie może być aż tak źle...

ok to jutro sprawdzę to co radzi HEMP i dam znać, dzięki!

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

8

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

donelvis napisał/a:

a Ty miałeś podobne doświadczenia? podobne odgłosy w swoim trackerze?

Ja nie ,ale już robiłem trackera-wymiana wału własnie- ,tam ogólnie wszystko jest z plasteliny :) ... a czy podobne odgłosy to ... nie wiem :) nie słyszałem twoich :)  , no chyba że już Finka działa i nie pamiętam :)

i can do this .. here, hold my beer

9

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

HEMP napisał/a:
donelvis napisał/a:

a Ty miałeś podobne doświadczenia? podobne odgłosy w swoim trackerze?

Ja nie ,ale już robiłem trackera-wymiana wału własnie- ,tam ogólnie wszystko jest z plasteliny :) ... a czy podobne odgłosy to ... nie wiem :) nie słyszałem twoich :)  , no chyba że już Finka działa i nie pamiętam :)

a jakie sa koszty wymiany wału i gniazd łożysk?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

10

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

Wal coś około 200pln - a gniazd :) nie wymienisz :) są w połówkach silnika:)(blok) ,tak jak pisałem wcześniej - wymiana silnika.

Niema co się srać ...zobacz co jest , i później coś pomyślimy.

i can do this .. here, hold my beer

11

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

Odkręcilem tą śrubę od filtra oleju i zauważyłem że ta śruba ma bicie ale czy to jest śruba od koła magnesowego czy muszę odkręcić tą śrubę od filtra oleju?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

12

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

Od filtra oleju ??? !!! odkreć  to co pokazałem jak odkręcisz to zagladajac tam zobaczysz kolejna śrubę ,zakręć rozruszikiem i zobacz czy nie "lata na boki" ... sory ale jasniej juz nie potrafie .

i can do this .. here, hold my beer

13

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

HEMP napisał/a:

Od filtra oleju ??? !!! odkreć  to co pokazałem jak odkręcisz to zagladajac tam zobaczysz kolejna śrubę ,zakręć rozruszikiem i zobacz czy nie "lata na boki" ... sory ale jasniej juz nie potrafie .

ok sorry, źle napisałem, myślałem błędnie że za tym odkręcanym "dekielkiem" znajduje sie filtr oleju, już sie poprawiam:
otóż po odkręceniu tej śruby-dekielka co kazałeś, i kręcąc rozrusznikiem na wyłączonym zapłonie, zaobserwowałem że tak jak mowiłeś, śruba mocująca iskrownik i ten wałek co przytrzymywany jest tą śrubą ma bicia! co to oznacza? czy nie jest tak że jak wał by miał bicia to by inne odgłosy były podczas pracy silnika (stuki i to od najniższych obrótów), może po prostu TTTM?

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing

14

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

wiec wygląda na wał ... niestety ...  zwal olej do jakiegoś pojemnika i szukaj w nim skarbów :) ( opiłki,kawałki metalu)  i odkręć filtr oleju ,tam pewnie będą "fajne" rzeczy :) ...

jak masz gwarancje to .. jedź  do serwisu i mów że masz wibracje podczas  jazdy i te dziwne odgłosy w silniku ,nie mów ze zaglądałeś    do silnika :) ....

pzdr.

i can do this .. here, hold my beer

15

Odp: dziwne odgłosy z silnika - tracker 250

HEMP napisał/a:

wiec wygląda na wał ... niestety ...  zwal olej do jakiegoś pojemnika i szukaj w nim skarbów :) ( opiłki,kawałki metalu)  i odkręć filtr oleju ,tam pewnie będą "fajne" rzeczy :) ...

jak masz gwarancje to .. jedź  do serwisu i mów że masz wibracje podczas  jazdy i te dziwne odgłosy w silniku ,nie mów ze zaglądałeś    do silnika :) ....

pzdr.

ok jutro jade do serwisu (mam ok 70km ode mnie do nich) i niech kombinują.
ale dodam, że żadnych wibracji nie ma, więc to może nie wał? i jak wał jest luźny to inne odgłosy być powinny, jakieś stuki a takiego czegoś nie ma...

Supermoto is motorcycle racing on a circuit that alternates between three types of track: flat track, motocross and road racing