1

Temat: Dziwne zachowanie hamulca..

Cześć.

Spotkała mnie dzisiaj dosyć niemiła niespodzianka. Mianowicie jadę sobie dr-ztą, korki i te sprawy - prędkości nieduże, gorąco, ciągle gaz - hamulec. No i w pewnym momencie chciałbym zwolnić a tu klamka hamulca wpada do samego końca  :rolleyes:

Szybko bardzo nie jechałem, na szczęście nie musiałem mocno zwalniać więc jakoś tylnim hebelkiem się zatrzymałem i na bok.
Ściskam klamkę - czuć delikatny opór ale od razu mięknie - tak jakby była gdzieś nieszczelność. Obejrzałem wszystko: pompe, przewód, zacisk - niby wszystko suche, czyste.

Stoję tak i nie wiem za bardzo co robić ;)
Jak naciśnąłem klamkę parę razy to wydawało się, że trzyma, ale za chwilę znowu miękko.

No nic, do celu miałem może z 1km, więc powoli pojechałem, dojechałem na miejscu byłem ze 20min, może pół godziny. Podchodzę do motocykla - klamka - działa. Naciskam ile wlezie - trzyma, hamuje. Wystygło?

Dodam że mam klocki hamulcowe na wykończeniu.
Poradzi ktoś co sprawdzić? Na co zwrócić uwagę?
Czy tylko zmienić klocki, wyczyścić tłoczki, zmienić płyn i zapomnieć? :)

Co to mogło być? Drobna nieszczelność ujawniająca się przy wysokich temp? Przecie płym się nie zagotował - efekt byłby chyba odwrotny (wzrost a nie spadek ciśnienia w układzie)??

Pozdr.
Hubert

---

Pozdrawiam
Hubert

2

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Wygladało to tak jakby uszkodziła Ci sie pompa ale nie mam pojecia dlaczego zaczeło działac. A potem juz normalnie hamowało? hamowało chociaz lekko w chwili gdy klamka wpadła do końca?

Husqy SMR-R 450

3 Ostatnio edytowany przez hubert (2011-04-27 19:01:31)

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

gdy klamka była miękka tj. nie stawiała oporu nie hamowało nic. Później, po przerwie wszystko działało normalnie - klamka twarda, spowalniało przyzwoicie.
Wróciłem spokojnie jakieś 20km do domu bez problemu, hamulec cały czas ok..

---

Pozdrawiam
Hubert

4

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Sprawdź, czy nie masz zapieczonego zacisku - wtedy może trzeć o tarczę cały czas i rozgrzewać się.
Miękka klamka może być spowodowana zagotowaniem płynu - jeśli jest stary to nawet nie trzeba do tego dużej temperatury.

Obecnie mam podobny problem ze sprzęgłem hydraulicznym - podejrzewam, że niewypłukana resztka DOT'a (ktoś wpadł na pomysł, żeby hamulcowym sprzęgło zalać) się gotuje i sprzęgło wcina.

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

5

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Jesli była by nieszczelnosc jakas to uciekł by Ci płyn i by sie nie "naprawiło"
Klocki nie maja nic z tym wspolnego. Jedyne co mi pasuje to jakies uszkodzenie pompy. Jesli masz choć małe pojecie o tym to zdemontuj ją. Rozłoz i zobacz czy nic nie jest pekniete itd a jesli nie to idz do mechanika. Na odległość nie jestem w stanie bardziej pomoc :)

Husqy SMR-R 450

6

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Dzieki za odpowiedzi.

Jak to w końcu jest z gotowaniem płynu?? Zaciśnięte szczęki hamulcowe czy odwrotnie? Ktoś mnie oświeci?
Płyn nie jest stary, ale za to dot 3, więc byłaby szansa że to płyn niedomaga :)

---

Pozdrawiam
Hubert

7

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Gdy sie przegrzewa koło sie blokuje lub hamuje. Napewno nie przestaje hamowac. Płyn mozesz wymienic bo to praktycznie nic nie kosztuje. Ale to tez raczej nie jego wina :)

Husqy SMR-R 450

8

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

zmien klocki i plyn, jak dla mnie to stary sie zagotowal i na dodatek pewnie jest go zbyt malo skoro klocki sie koncza...

9

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

plyn ci się gotuje i to cala tajemnica. wymień plyn, zmień klocki i dobrze odpowietrz zacisk. czesto miewalem takie efekty w drz szczegolnie jak walnąlem kilka stopali pod rzad.

- Jeśli dziekan nie odwoła swoich słów do  jutra to wypierdalam z tej uczelni
-- A co takiego powiedział dziekan??
- "Wypierdalaj z tej uczelni!!"

10

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

kusloncu napisał/a:

Gdy sie przegrzewa koło sie blokuje lub hamuje. Napewno nie przestaje hamowac.

Jesteś gotów się o to założyć ?

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...

11

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

jasne ze  przestaje hamować  ... ja majac stary płyn hamulcowy  na treningu na hali w tarnowie  na dochamowaniu po prostej bym sie o sciane rozjebał to klamka poprostu wpadla  do manetki ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

12

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

No to teraz mam zonka bo u mnie jak sie zaczoł przegrzewac to zaczynało hamowac a zanim dojechałem do celu zablokowało sie i juz nie dało sie jechac po ok 5 min wszystko było ok i pojechałem dalej. Nigdy pozniej sie to nie powtorzyło :D

Husqy SMR-R 450

13

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

bo ci sie przegrzał  na dobrym płynie ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

14

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

I nie mam pojecia co to było u mnie skoro przy przegrzaniu nie hamuje jednak.

Husqy SMR-R 450

15 Ostatnio edytowany przez Kwiatek89 (2011-04-27 21:37:43)

Odp: Dziwne zachowanie hamulca..

Masz gumowe przewody hamulcowe Hubert?

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych