1

Temat: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Cześć!
Od niedawna ganiam w/w KTM-em (przesiadka z Yamahy WR426F) i mam pytanie do użytkowników czy wam też wywala przelewem płyn z chłodnicy? Nominalnie górne żeberka powinny być zalane 1 cm płynu, gdy to zrobiłem to podczas jazdy i zaparkowaniu po jeździe przelewem wykapuje płyn. Temperatura podczas jazdy ok, tak więc nie wiem czy to tak ma być czy jak? Swoją drogą japońce w Yamaszce zastosowali naczynko wyrównawcze, a pseudo hanse w KTM-ie nie.

KTM 640 LC4 Prestige

2

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

mi nic nie cieknie, jak ciepły to wentyl się włączy i tyle.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

3

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Mi cieknie jak rozgrzany. Po prostu jak nadmiar wycieknie to nie dolewaj i problem z głowy

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

4

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Dzięki Kwiatek89, chyba tak zrobię jak mówisz bo cały silnik mam w białych kropkach od tego chłodziwa co mnie wkurw. Swoją droga byłem dziś w KTM Rally, ale chyba wszystkie mózgi na rajd wyjechały bo chłopaki co zostali z serwisu nie bardzo czaili bazę  :/

KTM 640 LC4 Prestige

5

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Ja też tak miałem-teraz nie dolewam płynu i problemu niema!!Lc4 po prostu tak mają!!!Miałeś może jakieś kłopoty z rozrusznikiem???Ja mam Lc4 z 2003 roku i od pewnego czasu coś blokuje rozrusznik przy próbie odpalenia na guzik,niekiedy coś jeszcze trzaśnie!!! :(  Z kopa pali bez problemu.

Rafał - KTM LC4 640

6 Ostatnio edytowany przez cross (2011-04-04 20:57:20)

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

jak sie blokuje to znaczy ze umiera sprzegielko rozrusznika a jak trzaska to blisko mu do zgonu, to taka wada fabryczna .. jak sie zablokuje to wbijasz jedynke i szarpnij motocyklem do tyłu ale tak porzadnie, po tej czynnosci normalnie poleci.

ktm naprawial to nawet po gwarancji za darmo wiec warto zapytac u najblizszego dilera

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

7

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Na temat rozrusznika mówił mi Czachor, że jak zacznie szwankować to trzeba wywalić i kupić new,
to wada tego modelu, ale koszt podobno nie jest jakiś zabojczy

KTM 640 LC4 Prestige

8

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

ta norma w lc4 to samo przerabialem w modelu 2006 ;)

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

9

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

dlatego swojego wole palić na kopa :P

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

10

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Tylko sprawdzcie czy macie dokrecone kopniaki. Ja mialem luzny i wieloklin sie obejchal :)

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

11

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Kwiatek89 napisał/a:

Tylko sprawdzcie czy macie dokrecone kopniaki. Ja mialem luzny i wieloklin sie obejchal :)

Się zdarza  :)  zresztą w tych jednocylindrowcach wszystko lubi sie odkręcać w trakcie jazdy  :D taka ich natura. Mi nie dokręcili siodła w serwisie, śruba wypadła i jakie było moje zdziwienie przy starcie z pod świateł kiedy dupą byłem na tylnej lampie  :D

KTM 640 LC4 Prestige

12

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

no no odkręca sie hahaha
w sobote odkreciła mi sie klamka od hamulca razem z lusterkiem , a w niedziele zaczeła mi sie odkręcać lampa oczywiscie musielismy zrobić pitstopa i podokręcać :P

motoslide.com

13

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

a ja słyszałem że niektórym łamało lusterka od wibracji :D

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

14

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

Peka napisał/a:

a ja słyszałem że niektórym łamało lusterka od wibracji :D

Może nie tyle całe lusterko się złamało co wypadł mi wkład z lewego  :D

LC4 Supermoto - hurtownia frajdy i problemów technicznych

15 Ostatnio edytowany przez fxrider (2011-04-05 21:32:32)

Odp: KTM 640 LC-4 chłodzenie

W LC4 lubi sobie paść dekompresator na wałku (wyrabia się klin blokujący) i wtedy wszystko szybko leci: sprzęgiełka rozrusznika, kopki...

Typowy objaw tego to brak kliknięcia z głowicy przy w pewnym momencie przy ustawianiu tłoka kopką. Na bardzo niskich obrotach powinno też być słychać stukanie (napierd###nie) z głowicy - to znaczy, że dekompresator jeszcze działa ;) (ale nie należy go męczyć takim trzaskaniem).

lc4.pl - nowa strona pomarańczy
Najczęstszą przyczyną problemów z LC4 jest właściciel...