1

Temat: Olejowe pytanie

Kto mi powie czym różnią sie te oba oleje ? wczesniej miałem ten
[url]http://www.sprzetmotocyklowy.pl/ipone-104-10w40-4l-p-2600.html[/url]
dzisiaj dostałem taki
[url]http://www.sprzetmotocyklowy.pl/ipone-r4000-rs-10w40-4l-p-2602.html[/url]
i nie wiem czy go lać czy czekać na taki jak wcześniej.Prosze o szybką pomoc.

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

2

Odp: Olejowe pytanie

ten pierwszy jest tanszy -wiec mozna sadzic , ze jest to olej ktory jest gorszy pod wzgledem redukcji wlasciwosci ciernych. Trzeba by spojrzec w specyfikacje zeby powiedziec cos wiecej. Konkretnie jakie trzymaja normy

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

3

Odp: Olejowe pytanie

to pytanie chyba należy skierować do producenta tego oleju, moim skromnym zdaniem różni się tylko nazwą;) lepkość i gęstość ta sama więc ja bym lał...

4

Odp: Olejowe pytanie

może wyjde na ciemniaka heh ale oba to półsyntetyki?Niby na obu pisze ''semi sytetic''.

#666
EXC 525 : XTZ 660 : TXT 250

5

Odp: Olejowe pytanie

Ja wnioskuję, że ten RS jest bardziej dla silników sportowych, a ten drugi taki uniwersalny. Ale najlepiej uderz do producenta

6

Odp: Olejowe pytanie

w opisie tego drugiego jest semisyntetyk a na zdjęciu fullsyntetyk więc może to błąd sprzedawcy

7

Odp: Olejowe pytanie

kurde Panowie dałem troche dupy i nie wiem co zrobić..
Wczoraj zmienilem olej w lc4 zalałem 10w40, wieczorkiem po małej rundce zrobiłem małą doleweczke (bo poziom minimalnie spadł poniżej minimum) no i dolałem mysle ok. 50ml i ku**a dzisiaj zorientowałem sie że dolałem 15w50 (bo dwa oleje miałem w garażu i mi sie poj**ało).
Pytanie co teraz? czy moge tak jezdzić czy zmieniać jeszcze raz?

http://www.youtube.com/watch?v=0XLmYxAXYnU

8

Odp: Olejowe pytanie

ja bym zmienił jeszcze raz !

9

Odp: Olejowe pytanie

jezlei obydwa sa w pelni syntetyczne to nie powinno sie nic stac .. ale dla spokoju wymienilbym ten olej raz jeszcze

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest

10

Odp: Olejowe pytanie

Bez przesady :D Jeśli jak Cross napisał są syntetyczne -  to się nie przejmuj...a ilością 50ml w ogóle :) Toż to LC4 przecież - nic się nie stanie :cool:

SMR 505

11

Odp: Olejowe pytanie

maciejwra napisał/a:

Bez przesady :D Jeśli jak Cross napisał są syntetyczne -  to się nie przejmuj...a ilością 50ml w ogóle :) Toż to LC4 przecież - nic się nie stanie :cool:

Ktm stuać bardziej już nie będzie :)

"Art. 54. Konstytucji RP:
1.Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji."

12

Odp: Olejowe pytanie

to półsyntetyki.. kurde chyba zmienie jeszcze raz:/

http://www.youtube.com/watch?v=0XLmYxAXYnU

13

Odp: Olejowe pytanie

Spokojnie, bez paniki. Zdarza sie czasem ze oleje sie nie łączą, ale o ile dobrze pamiętam to jest to w przypadku minerala i syntetyka.
Czasami zeby uzyskać odpowiednia gęstość oleju do zawieszenia np w7,5 miesza sie w5 i w10.
Dla spokoju ducha możesz spróbować zmieszać te dwa oleje w przeźroczystym naczyniu i sprawdzić czy sie łączą. Jak sie połączą, a innego wyjścia nie mają (oba półsyntetyki) to bedziesz wiedział ze nieznacznie sobie zagęściłeś olej.

Osłony silnika do Suzuki DRZ 400, KTM 690, KTM 950/990

14

Odp: Olejowe pytanie

..ile Ci tam wchodzi tego oleju, wymień jeszcze raz dla WŁASNEGO spokoju i tyle ;)

NovoPerformance.pl

carbon.na.allegro.pl
SM450RR!! #88

15

Odp: Olejowe pytanie

radzio napisał/a:

Spokojnie, bez paniki. Zdarza sie czasem ze oleje sie nie łączą, ale o ile dobrze pamiętam to jest to w przypadku minerala i syntetyka.
Czasami zeby uzyskać odpowiednia gęstość oleju do zawieszenia np w7,5 miesza sie w5 i w10.
Dla spokoju ducha możesz spróbować zmieszać te dwa oleje w przeźroczystym naczyniu i sprawdzić czy sie łączą. Jak sie połączą, a innego wyjścia nie mają (oba półsyntetyki) to bedziesz wiedział ze nieznacznie sobie zagęściłeś olej.


hmmm syntetyk z minearalem sie wymieszaja ! ale ! dopiero po podgrzaniu ich np. palnikiem czy opalarka ... zrobi sie z nich cos na wzor smaru

suzuki ts50-->yamaha xt125x-->ktm lc4 SM HF-->ktm exc530sm-->ktm 450 smr :D

KTM the best fuck the rest