1

Temat: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Witam wszystkich goraco!

Siedze na tym forum juz od tygodnia i czytam czytam i czytam i nie moge sie doczytac informacji ktora mnie interesuje, aczkolwiek pare ciekawostek dla siebie doczytalem.

Generalnie sprawa sie ma oczywiscie z kupnem motocykla...

Zaczne od tego ze na motorach jezdze juz od sporego czasu. najpierw byl chinski skuter potem  125ccm enduro , 650ccm turystyk aktualnie 750ccm turystyk a w miedzyczasie jezdzilem nawet 720ccm czoperem (wstyd) ale najmilej wspominam 125 i na nia caly czas wracam  bo wszytskie motory mam dalej;] (oprocz czopera rzecz jasna)
ale jak u kazdego to bywa moja chąda juz przestala mnie bawic gdyz wykorzystywalem kazdy z jej 15KM na maksa i wiem ze juz wiecej z niej  praktycznie nie wycisne. Zauroczony lekkoscia i porecznoscia  ale zniesmaczony brakiem mocy szukam "zlotego srodka"
celem padlo pare modeli;
dr-z 400 , xr 650r , smr 510 ,  exc , ttr 600 , xtx 660 , i sie niesamowicie wku!@#am o to ze zglupialem!

glownym problem jest to co chce kazdy czyli dobre osiagi niskie spalanie tania eksploatacja.
dodam ze w moim przypadku wchodza dwa komplety kol gdyz bardziej od jazdy na miescie jara mnie teren (las przelaje itd zaden tor) ale musze czyms dojezdzac na uczelnie (ale na torze kartingowym smigac nie bede)

dr-z tania w utrzymaniu ale brakuje mi jej czegos (pier@olniecia?)
xr650 (zakochalem sie) ale brak stacyjki i rozrusznika odrzuca ten wybor
smr 510 najbardziej mi sie podoba ale czytam straszne rzeczy na jego temat (eskploatacja)
exc to sam nie wiem co o tym myslec
ttr archaiczny silnik poza tym ok
xtx super tylko ta waga...

ogolnie juz znacie co nieco do moich preferencji dodam tylko ze mam 185cm i 85kg, musi to byc 4t
BLAGAM POMOZCIE bo mnie juz glowa boli od myslenia nad tym sprzetem a mysle od wrzesnia.
czytalem posty w tym dziale i widzac ogloszenia  i pytajacych sie ludzi czy moto warte zainteresowania to albo wczesniej widzialem na allegro albo dzwonilem do wlasciciela albo osobiscie jechalem i powiem ze JESTEM W KROPCE!

mam nadzieje ze podsuniecie jakies ciekawe pomysly bo czasem jest tak ze mysli sie nad tym cale miesiace i nie zauwaza sie czegos co jest kolo nosa;] widze ze jest tu cala masa maniakow takich jak ja i ujezdzaczy maszyn ktore wypisalem i cos powiecie na ten temat. wiem ze takich tematow jest tu od cholery (czytalem) ale mam nadzieje ze nie zrazi was to do wypowiedzenia sie  ktorys raz na to sam moto.

sory ze sie tak rozpisalem, sam nienawidze czytac dlugich postow;]

pozdrawiam i lewa w gore;]

HONDA XR 650 + big bore kit 700ccm + 2x remus

2 Ostatnio edytowany przez paolo (2013-03-31 07:53:42)

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

.

3

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Witaj. Zerknij tutaj: [url]http://forum.supermoto.pl/topic16268-s-yamaha-xt-500-enduro.html[/url]
może akurat.

-----------------------------
XT500 -> 625SMC -> WR426 -> EXC200 -> Hornet 600 -> CBR 954RR -> Speed Triple 1200 RS

4

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Mozesz wziasc jeszcze pod uwage np.KATA LC4

tylko i wylacznie "SUPERMOTO"!

MZ 125 sm-sprzedana >> DRZ 400 AKRAPOVIC-sprzedane >>yz 400f + Supermoto kit - sprzedana

5

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Jeżeli bierzesz pod uwage XT660 to tylko w wersji R ( jezeli interesują cie lasy itp )

6

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

macieker napisał/a:

dr-z tania w utrzymaniu ale brakuje mi jej czegos (pier@olniecia?)
xr650 (zakochalem sie) ale brak stacyjki i rozrusznika odrzuca ten wybor

zawsze możesz coś dorobić albo stacyjkę w XR albo kilka koni w DRZ (jest tu kilka osób które mają o tym pojęcie) a przy Twoich wymiarach i dobrze utrzymanym sprzęcie nie powinno być problemu z kopaniem (najmocniejsza DRZ też nie ma rozrusznika)

7

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Ja na Twoim miejscu celowałbym w Huskę 610 albo jakieś LC4. Jeśli budżet jest skromniejszy to może Kawasaki KLX 650.

8

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

xr650 (zakochalem sie) ale brak stacyjki i rozrusznika odrzuca ten wybor, dla mnie brak rozrusznika byłby zbawieniem jeśli chodzi o masę a co do odpalania to jak ktoś umie to nie ma problemu chyba że po glebie... a brak stacyjki dla mnie to najmniejszy problem bo można przecież domontować inną;)

9

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Materka napisał/a:

(najmocniejsza DRZ też nie ma rozrusznika)

Moja ma :D Z kopa jej nie mogę wcale odpalić  :P

10

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Materka napisał/a:
macieker napisał/a:

dr-z tania w utrzymaniu ale brakuje mi jej czegos (pier@olniecia?)
xr650 (zakochalem sie) ale brak stacyjki i rozrusznika odrzuca ten wybor

zawsze możesz coś dorobić albo stacyjkę w XR albo kilka koni w DRZ (jest tu kilka osób które mają o tym pojęcie) a przy Twoich wymiarach i dobrze utrzymanym sprzęcie nie powinno być problemu z kopaniem (najmocniejsza DRZ też nie ma rozrusznika)

Siemasz  :)  tak czytając twego posta...  twoje preferencje i upodobania...mam sugestię DRZeta w wersji E 50 ps. i waga niższa od tej SM.. . tyle że pozostaje problem kółek do samodzielnego ogarnięcia.
Jednego możesz być pewien... raczej bez kłopotliwej eksploatacji.  :)  Sam miałem DRZEte w wersji E jest kilka egzemplarzy na forum. Więc jeśli się zdecydujesz i będziesz chciał zgłębić temat...  pytaj :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

11

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

brak stacyjki dyskwalifikuje bo przeciez nie zostawie moto  na pare godzin w miescie wiedzac ze jedyna jego "obrona" jest np. lancuch badz jakis disc brake.

mam   + - 10k  na ta przyjemnosc.

LC4 przygladalem sie dlugi czas ale coraz slysze opinie o kacie ze fajnie fajnie ale czesci drogie a wcale nie sa bezawaryjne jak np ttr
chociaz przyznam ze ktm ma dokl wszystko to czego wymagam jednak cos w tych motorach jest ze mnie nie przekonuja;]

ttr to bylby raczej wybor razsadku nad sercem bo tem mator jest nijaki a ladny najpewno nie jest i pewnie jakbym go kupil to sprzedal w srodku sezonu bo w tej klasie motocykli liczy sie jak najwiecej fun'u z jazdy a koszta sa jakby drugoplanowe:)

co do xtx to jezdzilem taka mocy mi na niej starczy (ale moglobybyc wiecej) tylko no ta masa kuzwa w teren tym nie wjade chyba
a z dr-z to czytalem chyba wszystkie mozliwe strony w necie nawet z tym jak odblokowac sm albo przerobic s na e. ale ten motorek troche maly jest jednak;]

z husky mam problem miedzy 510 a 610 i z ichnimi silnikamiczy to naprawe sa lipy

swego czasu bralem nawet husaberga pod uwage nawet dzowinilem do kolesia ale po dluzszym zastanowieniu stwierdzilem ze to moto jest zbyt bezkompromisowe dla mnie bo kolega mial takiego i TYM SIE NIE DA JEZDZIC NA OBYDWU KOLACH NARAZ:D

a ze stacyjka do xr650r to nawet jakbym chcial to nie jestem az na tyle zdesperowany. przeciez to trzeba dokupic alternator cale okablowanie  akumulator poza tym silnik moze nie byc przystosowany do tych rzeczy no i podstawowa sprawa gdzie to pozniej wszystko upchac?

HONDA XR 650 + big bore kit 700ccm + 2x remus

12 Ostatnio edytowany przez dukeSebo (2011-01-08 13:30:04)

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Tak ale słuchaj większość z tych stacyjek i tak odpalisz śrubokrętem lub zwierając kabelki.
Najlepiej zamontować coś we własnym zakresie, jakiś ukryty przełącznik.
Czyli ten brak stacyjki nie jest aż tak kłopotliwy.

A odnośnie wysokości DRZety i twego wzrostu... Brzoza z tego forum ma DRZete i jest wysoki...  daje radę i nie narzeka.  :)
zapytaj co o niej sądzi.

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

13

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Mi się wydaję, że ty chcesz wszystko na raz, a tak się nie da. Chcesz coś taniego w utrzymaniu, a jednocześnie lekkiego i mocnego jak sxv. Huski to dopiero są drogie części w porównaniu do ktm'a. Jak chcesz coś lekkiego to tak jak mówią, drz 400 e albo lc4 sc. Drz 400 e 50km to już dobrze lata i części też nie są kosmicznie drogie.  :)

14

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Popieram  :)

Nowe wcielenie CRFy - SPRZĘT DO TURYSTYKI :))))) Super Duke 990 "R"
CRF 450 "R" SM na prawdziwych a nie udawanych modach  44.68[kM] 71.14 [Nm] na kole... to są mody a nie dysze i filterek /
Yamaha XS 360 Cafe Racer 78 rok;) CR

15

Odp: BŁAGAM o pomoc!! zirytowany

Kup sobie Hondę FMX 650. Szału nie robi, ale wygląda jak Supermoto, sprawuje się jak moto do codziennego użytku, nie sprawia problemów. Co prawda ma tylko małe koła, ale na małych też da się przez krzaki przejechać.
Dlaczego nie ma tu jeszcze Bartkasm ????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????

"Najbardziej mnie teraz wkurwia u młodzieży to że już więcej do niej nie należę" Kazik Staszewski"