6,046 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-05-14 16:35:20)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Pamiętam o tym i sprawdzam często, zwłaszcza, że mam z przodu zębatkę o 1 ząb mniejszą co jest niezalecane. Ślizg jest już porządnie zjedzony ale na 100% nie trze o wahacz bo z każdej strony go obczajałem, od spodu też.
Dlatego zastanawiam się czy nie wymienić sobie napędu wkrótce.
Nowy slider łańcucha ori to koszt 300zł :O patologia jakaś

WR250X -> Husaria 701

6,047 Ostatnio edytowany przez shonek (2017-05-15 07:31:35)

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Gdzie dostanę od ręki w Warszawie zębatke JTF 1590 13 zębów? Larsson na Prymasa? Będę dzwonił o 10, ale już czekam na kolejne propozycje gdyby tam nie mieli :)

WR250X -> Husaria 701

6,048

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

shonek napisał/a:

Gdzie dostanę od ręki w Warszawie zębatke JTF 1590 13 zębów? Larsson na Prymasa? Będę dzwonił o 10, ale już czekam na kolejne propozycje gdyby tam nie mieli :)

]

[url]http://sklep.olekmotocykle.pl/grosskopf-zebatka-przednia-2103-13-yamaha-yzf-250-01-16-e250-13-jtf159013,518501.html[/url] w hurtowym olku,

Ja używam tych zębatek i są ok.

Pozdrawiam,
Piotrek

6,049

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

shonek napisał/a:

Jaki zakład/mechanika polecacie w Warszawie? Musi być kumaty. Nie musi być jakiś znawca sm bo to typowo mechaniczna kwestia. Już kiedyś ją opisywałem, czasem okropne dźwięki dochodzą z okolic tylnego koła, tak jakby jakaś grzechotka :O albo kołowrotek taki...Daje gazu jadąc to nie ma tych dźwięków, puszczam gaz i się toczę to są, nacisnę na biegu sprzęgło to też są ale o wiele cichsze. I to też nie zawsze się pojawia, losowo. Dźwięki definitywnie dochodzą z okolic tylnego koła, łańcuch naciągnięty. Na każdym biegu to się pojawia, na luzie też.

Byłem w motojamie, ogólnie polecam.
Gość koło 50, kumaty. Powiedział, że strzelanie wynika ze złej kondycji łańcucha :O chodzi o to, że jak zegnę dwa ogniwa to potem się one nie prostują i w pewnych momentach ich zgięcie a potem nagłe rozprostowanie powoduje trzaski/strzały Zarzucił mi niedbanie o łańcuch, jak ja go smarowałem regularnie co 500km motulem. Jak usłyszał słowo motul to tylko wielkie oczy zrobił i powiedział żebym zmienił smar na jakiegoś ipone/bel ray. Twierdził, że motul to szit, oleje silnikowe od motula tak samo.
Tylko ipone/bel ray i jeszcze jakaś dziwna chyba niemiecka nazwa...

WR250X -> Husaria 701

6,050

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Hmmm...każdy swoje chwali,a smarowanie smarowaniu nie równe zależy kto ile materiału nakłada i jak jeździ ja naprzyklad smaruje co 50-80 km ale tylko dlatego ze nakładam minimalną mgiełkę smaru i co jakies 500 km łańcuch czyszczony do stanu jak nowy.

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

6,051

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

hehe to niezle:P 50km to ja bym musiał dookoła komina smar zabierać:P

6,052

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Ja wole mniej dać a częściej szybciej to wyczyścić i wtedy nie ma tyle roboty i tego smaru na plastikach w okolicy łańcucha, silniku zebatkach itp :)

Było MT-09,WR125X,jest MT-07-SP

6,053

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

za to ja smaruje raz na 500km i czyszczę łańcuch raz na 3-4tys km. Czysty łańcuch to nie znaczy sxzczęśliwy łanuch. Jak za często i za mocno czyścisz łańcuch to niszczysz oringi i w rzeczywistości niszczysz łańcuch.
Żeby łańcuch był dobrze dosmarowany to powinien polatać troche km żeby wciągnąć smar gdzie trzeba a po 50km ledwie wejdzie a Ty go już zmyjesz i od nowa. Takie łańcuchy nabierają specyficznego luzu i grzechoczą. Dobrze nasmarowany łańcuch zachowuje się jak ten wyciągnięty świeżo z pudełka czyli jest sztywny od smaru.
Czyli reasumując czyszczenie łańcucha częściej niż raz na jakiś czas jest tylko i wyłącznie dla naszego oka bo łańcuch tego nie lubi:)

6,054

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

[url]http://tvnwarszawa.tvn24.pl/ulice,news,wypadek-na-banacha-motocyklista-w-szpitalu,232078.html#!prettyPhoto[/url]

#66

6,055

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Z reguły brudne są tylko ogniwa od zewnątrz, a tak naprawdę powierzchnia "robocza" jest czysta ze względu na siłę odśrodkową mimo, że łańcuch może się wydawać usyfiony

WR250X -> Husaria 701

6,056

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

dokładka.

- A wypadek jak wypadek, sam się dziwie że na SM się jeszcze w nic nie wjebałem

6,057

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Co do smarowania łańcucha gadałem ostatnio z kolesiem, który od wielu lat prowadzi serwis motycykli bmw i on uważa, że smarowanie łańcucha jest bez sensu, bo pod oringami łańcuch jest fabrycznie smarowany, na zewnątrz nie ma sensu bo siła odśrodkowa i tak go zrzuci, a to czego nie zrzuci oblepia sie brudem i piachem i tylko działa jak pasta ścierna na ogniwa i zebatki.. :P
Sprawdzali z kolegami zużycie łancuchów regularnie czyszczonych i smarowanych i tych zostawionych praktycznie samych sobie i zużycie i wymiana były w tym samym zakresie..
Ja tam jednak wolę od czasu do czasu przesmarować. Jakoś spokojniej sie jeździ jak się wie, że wszystko jest zrobione.. No i oczywiście ciszej chodzi :P Ja smaruję po wewnętrznej stronie smarem "do piachu", który nie jest aż tak klejący i jak dla mnie w miarę dobrze zabezpiecza łączenie zębatek z łańcuchem.
A te wszystkie drogowe smary motula i inne takie to trochę lipa jak się czasem zjeżdża poza drogę bo cały łańcuch się potem klei od tej mieszanki smaru i piachu.

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

6,058

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

Jak smarujesz rozgrzany łańcuch po jeździe to widać jak się wchłania pod tulejki. Mimo że lubię tego typu teorię to tej juz nie dam rady łyknąć bo jest nielogiczna:)

6,059

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

No mi też dosyć ciężko ty łynkąć :P On mówił o motocyklach turystycznych jeżdzonych w terenie, ale to raczej bez znaczenia.
Ja kupiłem moto z używanym łancuchem w tamtym sezonie, na początku go wyczyscilem, potem regularnie smarowałem. Przez caly sezon musiałem go naciągać dwa albo trzy razy. Teraz przy okazji zmiany przełożeń przerzucilem też łańcuch, ale tamten na upartego by się jeszcze nadawał :P

Yamaha DT125X
KTM EXC 525

6,060

Odp: OFF TOP, Wymiana zdań i inne takie dyskusje.

ja mam serię Regina - przebieg gdzieś pewnie 5000-6000km (82 godziny) - ciągle równo wyciągnięty, nie czyściłem ani razu specjalnie.

Raz psiknąłem smarem Śniega, co mi go wyczyścił i nasmarował jednocześnie :P

MOTOFREAK - BARTOSZ KOWALEWSKI - Serwis motocyklowy inny niż wszystkie
myjka ultradźwiękowa
https://motofreak.waw.pl/
Aprilia SXV 450